Żydzi się rozkręcają

OPINIA: Polska musi uporać się ze swoją przeszłością i oddać skradziony majątek – napisał p. Daniel Schatz, amerykański politolog.

P. Schatz twierdzi, że w Polsce może być ponad 170 tys. prywatnych nieruchomości, które zostały “bezprawnie” odebranie żydowskim ofiarom Holokaustu i znacjonalizowane przez komunistyczny rząd Polski.

“Ich szacowana wartość to miliardy dolarów” – napisał p. Schatz. “Polska musi uszanować pamięć przeszłości i przyjąć ustawę, która zagwarantuje całkowity zwrot majątku skradzionego przez nazistowskie i komunistyczne rządy. (…) Duchy przeszłości można zwalczyć tylko, gdy narody uznają własną przeszłość, zamiast od niej uciekać” – podsumował.

 

Zobacz także: Amerykańscy senatorowie piszą do Morawieckiego ws. roszczeń!

 

Źródło: www.newsweek.com

34
Dodaj komentarz

avatar
6 Tematy komentarzy
28 Odpowiedzi w wątku
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
11 Autorzy komentarzy
człowiekNonickLeszyklioes vel pislamistasinceritas Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
człowiek
Gość
człowiek

Wydaje mi się, że można do tego problemu podejść inaczej. Należałoby wyjść naprzeciw postulatom zwrotu majątków żydowskich i ułatwić im rozkręcanie interesów w Polsce. Zupełnie odwrotnie niż wszyscy tutaj piszą. Trzeba to jednak zrobić inteligentnie, tak żeby Polska na tym skorzystała (powiedzmy w dłuższej perspektywie). Uważam też, że należy zwrot majątków żydowskich powiązać z odszkodowaniami niemieckimi dla Polski. Bo z jakiej racji mamy oddać coś co w większości zrabowali Niemcy i nam nic jeszcze nie oddali???
Sprawę na pewno można obrócić w korzyść dla Polski, tylko trzeba przestać pluć jadem na wszystkie strony.

klioes vel pislamista
Gość
klioes vel pislamista

Kłamstwa ziarenko

„W świecie kłamstwa i lęku
Drzemie prawdy ziarenko.”
Ale ziarno hagady
Musi daj jemu rady!

Światły ksiądz dzieci wiedzie
(Ciemnoskóre na przedzie!…).
Rabin w muzeum Polinu
Zaś się bierze do czynu:

Nazwę Polin ktoś widzi?
Skąd się wzięli w niej Żydzi?
Żydzi wciąż się tułali
(Ziemię im odebrali!).

Wznieśli lat temu tysiąc
Modły w las… Mogli przysiąc,
Głos odezwał się z nieba:
Spoczniesz tu.” Mów jak trzeba,

Rabbi! Tysiąc lat – jaki?!
Z tubylcami jednaki
W Polin staż?!… Wcześniej Żydzi
Byli tu… Ziarnko widzi?…

https://www.youtube.com/watch?v=3HTNWaZMDRY&feature=share&fbclid=IwAR1vEidtE-pi_5kmolWHbjLzOskHxt3Oo3Qvdg2shBgN6jA6NaCmeZqo3YI

EquesPolonusSum
Użytkownik
Piotr

Powtarzam pytanie do pisiego trolla sariusza. Jakim prawem mienie po zamordowanych przez Niemców POLSKICH OBYWATELACH mamy oddawać obywatelom USA lub Izraela???? I nie bredź, że Polacy pod niemiecką okupacją mordowali Żydów aby przejąć ich majątek- bo ten majątek był własnością Niemców- a szmalcownik mógł liczyć najwyżej na nagrodę pieniężną lub żywność. Tak więc to co napisałeś że “Polacy wydali NIEMCOM całe żydowskie rodziny żeby móc przejąć ich majątek bez niebezpieczeństwa, że zgłoszą się spadkobiercy.”- to brednie. I jeszcze każesz nam wierzyć że ci Polacy wiedzieli o nadejściu PRL……. Widać jak TVPiS lasuje mózgi PiSiorków……

Sariusz
Użytkownik
sariusz

Takim prawem, że prawa własności w cywilizowanym świecie nie zależą od obywatelstwa. Majątek utracili obywatele polscy. Potem wielu z nich z Polski wyjechało i stali się obywatelami innych krajów. Teraz się domagają jego zwrotu. Konkretnych domów z konkretnymi adresami, które nigdy nikomu nie sprzedali, więc naiwnie uważają, że są ich. A to, że “Polacy wydali NIEMCOM całe żydowskie rodziny żeby móc przejąć ich majątek bez niebezpieczeństwa, że zgłoszą się spadkobiercy.” to nie napisałem, że tak było, tylko, że polscy faszyści wszystko robią, żeby to tak wyglądało. Bo Niemcy wcale wszystkich Żydów nie wymordowali, bo niby skąd waszym zdaniem wzięli się… Czytaj więcej »

Nonick
Gość
Nonick

Ten gruszce a ten pietruszce. Albo mówimy o SPADKOBIERCACH albo o ZAMORDOWANYCH po których spadkobierców nie ma, a majątki utracili wraz z życiem i potencjalnymi spadkobiercami. Spadkobiercy zamordowanych to margines i nikt im drogi do sądu nie zagradza by tam dochodzili swoich praw. Wyjątkiem są spadkobiercy w Ameryce których roszczenia wziął na siebie rząd USA a także spadkobiercy z innych państw z którymi PRL zawarł podobne umowy. A Sariusz jak pijany płotu trzyma się wersji żeby oddać, najlepiej wszystko, obojętnie komu.

A Żydzi do Izraela zjechali się z całego świata, a nie tylko z Polski.

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Piotrze – własność prywatna – mówi coś Tobie?

Sariusz
Użytkownik
sariusz

Czy się komuś podoba, czy nie, to z zewnątrz, dla kogoś kto nie jest Polakiem i nie robił doktoratu z historii Europy Wschodniej, sprawa wygląda tak: Polacy-antysemici razem z “nazistami’ wymordowali wszystkich Żydów a następnie przejęli ich majątek. Dopilnowali przy tym, żeby zamordować całe rodziny, również dzieci, tak aby potem powiedzieć: “no komu mamy oddać, przecież nie ma spadkobierców”. A jak to było naprawdę, to nikomu żyjącemu spokojnie w USA, czy gdzie indziej, nie będzie chciało się wnikać. Wystarczy, że zobaczy w telewizji mordę Brauna albo Metzgena. Mnie też nie chce się wnikać, jak to było z tymi Hutu i… Czytaj więcej »

EquesPolonusSum
Użytkownik
Piotr

Pisi matołku, pokaż mi jakikolwiek przepis PRAWA na podstawie którego mienie po zamordowanych przez NIEMCÓW obywatelach II RP mamy oddać obywatelom USA lub Izraela!!!!! Naprawdę jesteś taki tępy czy tylko piszesz bzdury za które płaci ci zapluty ciamkacz z Żoliborza? Żydzi zamordowani przez Niemców byli obywatelami POLSKI- i NIC nie należy się Żydom z USA czy z Izraela!!!! A z racji wymordowania przez Niemców całych żydowskich rodzin NIE MA SPADKOBIERCÓW!!!! DOTARŁO to do małego pisiego móżdżku??

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Mienie znacjonalizowane przez państwo polskie (PRL), które do dziś funkcjonuje jako komunalne lub zostało rozdane wpływowym aparatczykom, wojskowym, UBekom itp należy zwrócić prawowitym spadkobiercom na mocy prawa własności prywatnej. Nikt nie zbadał, ile z tego mienia jest rzeczywiście “bezspadkowe”, co i tak nic nie zmienia, bo nawet, jeśli zgłosi się spadkobierca, to odzyskanie mienia jest bardzo trudne, z powodu zasiedlenia przez nowych lokatorów.

Sariusz
Użytkownik
sariusz

No i własnie o tym pisze: Polacy wydali NIEMCOM całe żydowskie rodziny żeby móc przejąć ich majątek bez niebezpieczeństwa, że zgłoszą się spadkobiercy. To jest jedna teoria, której zdaje się ty hołdujesz. Jest co prawda i druga teoria: Polacy dzielnie ukrywali Żydów i chronili ich przed Niemcami. No, ale skoro ich ukryli i uratowali to jednak ocalał ktoś, komu należy się majątek, albo jego spadkobiercy. Czy może Polacy ratowali tylko tych Żydów, co nie posiadali nieruchomości? A tak nawiasem mówiąc: Skąd się wzięli Żydzi w Izraelu i USA? I dlaczego jeszcze w latach 70-tych w Izraelu można się było bez… Czytaj więcej »

Robo
Gość
Robo

Proponuję aby kolega Sariusz zaczął oddawać Żydom swój majątek co do ostatniego grosza, bez żadnego wyroku sądowego. Byłby to dobry przykład dla reszty narodu. Serdecznie zachęcam. A ja z przyjemnością będę sprawdzał czy kolega nie chowa czegoś ukradkiem przed Żydami, którzy też by mi chętnie w tym pomogli. Tylko proszę mi nie wmawiać, ze kolega niczego Żydom nie ukradł, bo już oni wiedzą najlepiej. Czyż to nie byłoby fantastyczne?

Sariusz
Użytkownik
sariusz

Otóż ja nie korzystam z żadnego majątku komukolwiek zrabowanego. Mieszkam w domu, który sam zbudowałem na działce kupionej na wolnym rynku. Niech się boją wnuczkowie ubeków, którzy ciągle mieszkają w mieszkaniach, na które ich dziadkowie dostali przydział w 1945.

Robo
Gość
Robo

A cóż może obchodzić Żydów z organizacji żydowskich z Izraela i USA z czyjego majątku będą mieli rekompensatę? Nic a nic. Jeśli polskie władze wskażą swoim nieubłaganym palcem na Pana to będzie się Pan musiał rozstać się ze swoją własnością. Przecież chodzi o to żeby to nie sąd rozstrzygał co się Żydom należy a co nie należy, tylko żeby polskie władze oddały im w naturze lub walucie wymienialnej wymyśloną i wyssaną z palca wartość. Początkowo miało to być 60 mld $ a teraz już 300 mld $ a może to nie być koniec tej licytacji. To nie spadkobiercy z aktami… Czytaj więcej »

Sariusz
Użytkownik
sariusz

Synku. Ja jestem dorosły, to mi nie pisz o 60 mld a potem o 300 mld. W tej ustawie 447 nic takiego nie ma.
Zrozumcie, że wybory się skończyły. Skok na kasę cwaniaków, którzy chcieli wjechać do PE na antysemityzmie prawie się udał, ale jednak prawie.
Teraz możecie to sobie darować. A w następnych wyborach pewnie Korwin wymyśli i tak coś innego. Były “dzielnice muzułmańskie”, teraz “300 mld” w następnych wyborach pewnie inwazja kosmitów, czy coś takiego.

manu
Użytkownik
manu

I dlatego, że tym ignorantom się nie chce wnikać, to mamy im oddać część majątku Polski? Żeby czasem nas nie nazwali antysemitami? Ale z ciebie pizda.

Sariusz
Użytkownik
sariusz

Nie “my” mamy oddać jakimś “im”, tylko rząd polski ma oddać mienie prywatnym właścicielom, nieważne, jaka jest ich narodowość, obywatelstwo czy religia. Majątek Polski na tym nie ucierpi, bo tych domów nikt nie zabierze do Izraela. Zmieni się tylko numer konta, na który lokatorzy będą płacić czynsz.

Robo
Gość
Robo

Proponuję aby kolega Sariusz zaczął od siebie. Proszę wpłacać czynsz na konta żydowskie – najlepiej od zaraz. Tak dla dobrego przykładu dla pozostałych obywateli. Przecież wystarczy, że sprzedajny minister bez wyroku sądowego odda nieruchomość w ręce żydowskie. Prywatna, publiczna, co za różnica, ma władzę więc może bez procesu sadowego na wniosek żydowski oddać wszystko.

Sariusz
Użytkownik
sariusz

Ja mieszkam w swoim domu, wybudowanym na działce, którą kupiłem na wolnym rynku. Dlatego nie muszę płacić nikomu czynszu.

Robo
Gość
Robo

Odpowiem jeszcze raz. A co będzie jak z własności komunalnej nie starczy na zaspokojenie tych roszczeń? To od kogo wezmą polskie władze? No przecież od tych co im się wydaje, że są wyłącznymi właścicielami, czyli od Pana kolego również. Na tym polega różnica kiedy oddaje się majątek bez wyroku sądowego na podstawie wymyślonych roszczeń bez aktów notarialnych i decyzji administracyjnej.

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Nieruchomości mają to do siebie, że są nieruchome, więc tu nie ma czego “nie starczyć” – wystarczy oddać prawowitym właścicielom, i tyle. Skutki będą tylko pozytywne – zniszczone domy komunalne przestaną być nieudolnie zarządzane przez państwo, a staną się normalną własnością prywatną i będą zadbane przez właścicieli prywatnych.

Leszy
Gość
Leszy

Nie ma prywatnych właścicieli, zostali wymordowani, dlatego mowa o mieniu bezspadkowym. Ponadto byli to obywatele polscy (Żydowskiego podchodzenia), a nie obywatele USA, ani Izraela.
Mienie została znacjonalizowane tak jak znacjonalizowane zostało mienie należące od Amerykańskich Indian, których rząd Stanów Zjednoczonych wymordował.

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Z wielką niecierpliwością oczekuję zwrotu pożydowskiego mienia w mojej okolicy prawowitym spadkobiercom. To “mienie” wygląda tak, że są tam mieszkania komunalne zamieszkałe przez żuli, tynki się sypią, miasto tego nie remontuje, a nawet jak wyremontuje to lokatorzy i tak doprowadzają ponownie do ruiny. Część lokali nikomu nie służy bo są zamieszkałe przez gołębie, a miasta nie stać na remont. Niech w końcu przejmą to prywatni właściciele i zrobią użytek z tych nieruchomości. Okoliczni sąsiedzi jeszcze na tym zarobią, bo brak spelun w sąsiedztwie podniesie im wartość mieszkań. A miasto jak chce prowadzić mieszkania komunalne, to niech je sobie zbuduje na… Czytaj więcej »

Malgond
Gość
Malgond

Ja oczekuję zwrotu – lub chociaż częściowej rekompensaty – mienia WSZYSTKICH obywateli obrabowanych przez państwo. Żydzi niech stoją w kolejce razem z Polakami, Rosjanami, Litwinami, Ukraińcami, czy kim tam jeszcze – byle ta kolejka w miarę sprawnie się posuwała. Mówię o potencjalnej częściowej rekompensacie, bo z całością może być problem. Nic w przyrodzie nie ginie – oprócz wartości monetarnej. Jak coś ktoś zniszczył czy zmarnował (w czasie wojny, komuny, postkomuny), to wartość zniknęła – trzeba by ją wytworzyć ponownie. A państwo może to zrobić tylko w jeden sposób – ściągając podatki. Nie wiem dokładnie, jaka jest skala rabunku w walucie… Czytaj więcej »

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Pełna zgoda, oczywiście, że zwrot musi dotyczyć wszystkich. Mówi się tylko o Żydach, bo tylko z tą podgrupą korwiniści od czasu zawarcia sojuszu z narodowcami mają jakiś dziwny problem.

Sariusz
Użytkownik
sariusz

Ta kolejka w ogóle się nie posuwa. Dlatego niektóre państwa, których obywatelami są teraz spadkobiercy tych, co utracili własność, się o to upominają. Jedynym państwem, który nie upomina się o własność swoich obywateli jest Rzeczpospolita Polska.

Robo
Gość
Robo

100% racji. Tylko z jakiegoś dziwnego powodu w mediach i nie tylko, słychać wyłącznie o “narodzie wybranym”. Reszta się nie liczy i to nas obywateli irytuje. Z jakiegoś powodu POPiS ujmuje się wyłącznie tą nacją a ma w d…e Polaków. To dlatego część wyborców szuka alternatywy bo ma już tego dość. Inną sprawą jest oczywiści sam Korwin-Mikke, który tylko tak naprawdę przeszkadza.

Sariusz
Użytkownik
sariusz

O sprawie piszą chyba tylko media korwinowskie i o to one piszą to w kontekście Żydów. Nawiasem mówiąc w tej waszej ustawie 447 nie ma ani razu użytego słowa Żyd. Mowa o “ofiarach Holocaustu” a chyba ofiarami Holocaustu nie byli tylko Żydzi?

Robo
Gość
Robo

Oj! Bo ktoś posądzi Pana o antysemityzm.

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Piotrze, zadajesz właściwe pytania, ale nie wygląda na to, byś szukał na nie odpowiedzi. Rzeczywiście, w informacyjnej banieczce korwinistów mówi się wyłącznie o roszczeniach żydowskich, a to dlatego, że jak przyznał pan Mentzen, postanowili na tym zrobić kampanię wyborczą. Dla PiS jest to kłopot tylko dlatego, że prowadzą politykę wielu wrogów i jednego sojusznika i są od niego stuprocentowo zależni (nota bene to samo proponuje JKM tylko z Rosją zamiast USA) i pech jest taki, że lobby żydowskie w Stanach jest mocne. Gdyby nie Stany, to wszelką korespondencję z Izraela z lubością spuszczali by w toalecie, czym zyskiwali by w… Czytaj więcej »

manu
Użytkownik
manu

I tak od wieków ten naród wybrany prosi się o wpierdol. Co jakiś czas dostają to, o co proszą.

Sariusz
Użytkownik
sariusz

korwinowcy=hitlerowcy

leon
Gość
leon

sariusz=kretyn. I głosuje na beton z PO i okolic

manu
Użytkownik
manu

Syjoniści = faszyści

Sariusz
Użytkownik
sariusz

To jest akurat prawda. I w Izraelu jest znacznie więcej faszystów niż w Polsce. Tam partie faszystowskie dostają znacznie więcej niż 4%. Ale to nie znaczy, że skoro Żydom podoba się faszyzm, to ma się podobać mnie.