Związkowcy odwiedzili biura polityków PO i PSL

INFO: Związkowcy zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami odwiedzili biura polityków PO i PSL – podaje tvn24.pl.

Działacze przekazali posłom i senatorom swoje postulaty, oczekując, że przestaną oni słuchać wyłącznie szefów partii, a zaczną liczyć się z głosami zwykłych obywateli. Działacze chcą, by politycy rozpoczęli dialog ze związkami zawodowymi w sprawach społecznych i pracowniczych.

Na liście dwunastu postulatów przygotowanych przez przedstawicieli "S", FZZ i OPZZ, którą dostarczano do terenowych biur parlamentarzystów, znalazły się m.in. żądania "szybkiego wzrostu minimalnego wynagrodzenia do poziomu 50% przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej" i "wprowadzenia minimalnej stawki wynagrodzenia za godzinę pracy niezależnie od formy zatrudnienia".

Związkowcy żądają także m.in. wyeliminowania umów śmieciowych oraz samozatrudnienia, "wycofania antypracowniczych zmian w kodeksie pracy dotyczących czasu pracy, oraz wprowadzenia zasady zawierania umowy o pracę na piśmie przed rozpoczęciem pracy". Kolejne postulaty dotyczą "odblokowania wzrostu wynagrodzeń dla pracowników państwowej i samorządowej sfery budżetowej", wycofania się z podwyższonego wieku emerytalnego, a także wprowadzenia programu walki z ubóstwem i wykluczeniem społecznym.

Źródło: tvn24.pl

Opracował: GK

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o