fbpx

Ziemkiewicz umniejsza znaczenie Konfederacji

OPINIA: Red. Rafał Ziemkiewicz postanowił odpowiedzieć na zarzuty, że w swoim programie w TVP Info złośliwie zaatakowano Konfederację.

 

Publicysta tłumaczy, że nie ma dużego wpływu na to, co dzieje się w programie, który współprowadzi. Podkreśla ponadto, że program ma charakter żartobliwy. P. Ziemkiewicz jednocześnie wytłumaczył, dlaczego TVP nie pokazuje Konfederacji.

– Otóż powody pomijania Konfederacji zarówno w TVP, jak w TVN i Polsacie, są dwa. Pierwszy, to że jest ona postrzegana jako partia bez szans na wejście do przyszłego Sejmu, margines i folklor. A drugi, że jako partia nic nie wnosząca do zasadniczej narracji głównych mediów, jaką jest plemienna, tożsamościowa nawalanka między “Polską polską” i “Polską europejską” – napisał p. Ziemkiewicz.

Zdaniem publicysty, twierdzenia, że Konfederacja zagraża rządzącym są nieuprawnione.

– Gdyby Konfederacja rzeczywiście stanowiła w ocenie “wajchowych” jakieś zagrożenie dla PiS i mogła realnie obniżyć wynik partii Kaczyńskiego, nie mogłaby się opędzić od zaproszeń do TVN24. Odpowiadanie na ten oczywisty argument, że “banda czworga” wie, “że zagrażamy całemu układowi” to już chciejstwo do kwadratu i próba narzucenia rzeczywistości narracji, że “PiS PO jedno zło” – podkreślił.

 

Zobacz także: Tylko Konfederacja może zatrzymać szaleństwo PiS

 

Źródło: facebook.com

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
30 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wwr
Wwr
2 lat temu

Ziemkiewicz ma kilka synekur w TVP i tv republika no to musi ich pilnować i realizować zadania postawione przed nim przez oficera prowadzącego z pisu.

Edward
Edward
2 lat temu

Ten rok jest wyjątkowy. Maski i gacie opadają lawinowo.

libertarianin.tom
libertarianin.tom
2 lat temu

Ziemkiewicz to PiSak, zwolennik wejscia do UE i karania ludzi za ogladanie pornosow. Czyli zero.

Konfederat
Konfederat
2 lat temu

Brak PIT, dobrowolny ZUS, bon oświatowy, proste i jasne prawo, itd. faktycznie nic nie wnosi do POPIS-wej pato-debaty. Ziemuś woli istniejący syf, bo może naganiać gawiedź na Prymitywizm i Sojalizm, robiąc przy tym za “małego korwinka”. Ujadając na JKM Ziemkiewicz ( podobnie jak funfel Piekara) wygląda jak niedomyty kundel przy charcie.

eNDek
eNDek
2 lat temu
Reply to  Konfederat

Niedomyty i niedogolony.

Leszy
Leszy
2 lat temu

Gdyby Konfederacja była nic nie znaczącym folklorem i marginesem, byłaby zapraszana choćby po to aby zwiększyć oglądalność.

kar_mac
kar_mac
2 lat temu
Reply to  Leszy

W tych wyborach znaczenie Konfederacji polega nie na tym, że zdobędzie większość, lecz że ma szansę uniemożliwić to PiS-owi z przystawkami.

Leszy
Leszy
2 lat temu
Reply to  kar_mac

Nie. W tych i w każdych następnych wyborach znaczenie Konfederacji polega na tym, że ugrupowanie głoszące poglądy wolnościowe może zacząć mieć znaczenie polityczne.

kar_mac
kar_mac
2 lat temu
Reply to  Leszy

To moja odpowiedź na opinię:
“Gdyby Konfederacja rzeczywiście stanowiła w ocenie “wajchowych” jakieś zagrożenie dla PiS i mogła realnie obniżyć wynik partii Kaczyńskiego”(…)
Konfederacja MOŻE BYĆ (JEST?) zagrożeniem dla PiS-u, bo przez wejście do Sejmu, najprawdopodobniej uniemożliwiłaby zdobycie przez PiS większości. Jest to opinia z punktu widzenia interesów PiS-u.
Zresztą na tym, RÓWNIEŻ, polega wspomniane znaczenie polityczne.

sinceritas
sinceritas
2 lat temu
Reply to  kar_mac

Konfederacja ZAPEWNIA PiSowi możliwość utworzenia rządu w razie, gdyby nie mieli samodzielnej większości. Gdyby PiS uważał Konfederację za zagrożenie, to TVP by w nią nawalała tak samo, jak w Platformę.

asch
asch
2 lat temu
Reply to  sinceritas

Nic nie zapewnia. Daje możliwość. To Lewica zapewnia PiSowi utworzenie rządu. Program podobny, różnica tylko w skali.

KRZYSZTOF
KRZYSZTOF
2 lat temu

Czysta chirurgiczna prawda, jak zwykle Ziemkiewicz nie zawodzi w trzeźwym rozpoznaniu oszołomów. Korwin, zagłosuję jeszcze na was, bo widzę ze PSL z Kukizem bez problemu dostanie się do sejmu, z Wami natomiast jest problem i może wam zabraknąć jeden głos, dlatego ten “wdowi głos” oddaje na Konfederacje. Chociaż podzielam całkowicie zdanie Ziemkiewicza. Jesteście folklorem przeddemencjalnym Korwina i prawdopodobnie po odejściu tegoż, będziecie stanowili taki klub normalności w bolszewickiej paranoi POPiSu.
Zycze Wam z całego serca minimum 5% plus jeden głos , mój głos. Szable w dłoń!

pislamista
pislamista
2 lat temu
Reply to  KRZYSZTOF

Z przykrością dzielę się podejrzeniem, że Ziemkiewicz przegrawszy ostatnio w sądzie sumę dla siebie znaczną ok.139tys.ZLP, po prostu się PiSowi SPRZEDAŁ i dlatego opowiada OCZYWISTE BREDNIE.

Ronan
Ronan
2 lat temu
Reply to  KRZYSZTOF

Teraz Ziemkiewicz mówi: “my Konfederacja”…

Jeffs
Jeffs
2 lat temu

Co znaczy: nic nie wnosząca do zasadniczej narracji głównych mediów? Czyli jak wszystkie media chcę rozmawiać o pogodzie, a ty nie, to jesteś niewiarygodny? Nieelastyczny? Mało sprytny? Może ktoś wyjaśnić ten bełkot?

leon
leon
2 lat temu

Być może Ziemkiewicz wie coś czego my nie wiemy. Albo po prostu został sprzedajną dziwką.

sinceritas
sinceritas
2 lat temu
Reply to  leon

Masz rację, Ziemkiewicz wie coś, czego nie wiecie – że jesteście planktonem ignorowanym przez polski naród. Jest także sprzedajną dziwką, ale to nie wyklucza się z wiedzą o bezsensie korwinowych inicjatyw politycznych.

leon
leon
2 lat temu
Reply to  sinceritas

Nie polski naród tylko patologiczny system. I nie ignorowani ale w tej chwili zwalczani. Jeżeli naród polski nie może się nic dowiedzieć z “obiektywnych” mediów o Konfederacji i jej programie to efekt jest jaki jest. W poprzednich wyborach Plankton w postaci Kukiz’15 był wszędzie promowany i w wyborach prezydenckich uzyskał ponad 20%. Nowoczesna nie wychodziła z telewizji. Miała najdłuższy czas antenowy. Jak wygląda sprawa z Konfederacją? W ogóle nie wygląda, bo wedle systemu nie istnieje. Skoro jesteśmy ignorowani przez naród polski to czemu nas tak zwalczają? Odpowiedź jest prosta. Bo większość tej “elity” wylądowałaby przy zamiataniu ulic. Co do Ziemkiewicza… Czytaj więcej »

sinceritas
sinceritas
2 lat temu
Reply to  leon

Gdyby Polacy pragnęli korwinizmu, to by sobie do niego znaleźli drogę, nie takie przeciwności i systemy pokonywaliśmy – zabory, okupację hitlerowską czy stalinowską, PRL… Skoro naród polski od 30-tu lat daje czerwoną kartkę Januszowi i jego kucom, to sygnał otrzymaliście wystarczający, ale OK, przeżyjmy to jeszcze raz 🙂 .

leon
leon
2 lat temu
Reply to  sinceritas

Z pewnością Polacy pragną i pragnęli Kaczyzmu, Tuskizmu, Mileryzmu i Jaruzelyzmu i nie potrzebują Korwinizmu. Teraz uwaga będzie proste pytanie: Dlaczego Konfederacja jest cenzurowana i sekowana na wszelakie sposoby skoro sama się zaora jak tylko pokażą ją na wizji? Odpowiedz bez żadnych krętactw. I nie pier…ol mi tu, że prywatna telewizja może sobie zapraszać kogo chce bo pamiętam jak w we wszystkich poprzednich wyborach zapraszane były wszystkie komitety łącznie z JKM. Rzadko bo rzadko ale JKM był zapraszany. Taka odpowiedź będzie jednoznacznie świadczyć, że jesteś niedorobiony. W zasadzie to jesteś niedorobiony. Nie ważne co odpowiesz.

leon
leon
2 lat temu
Reply to  leon

PS. Panie admin. Może Pan by tak w końcu zareagował i zbanował na czas do wyborów takich osobników jak Sinceritas i Sariusz. Niczego wartościowego do dyskusji nie wnoszą do dyskusji nie wnoszą. Za to głoszą wszech, że prywatna telewizja, radio czy portal może sobie zapraszać kogo chce. Fajnie by było jakby się przekonali na własnej skórze.

sinceritas
sinceritas
2 lat temu
Reply to  leon

No co Ty nie powiesz, czyli jednak zauważyłeś, że z telewizją publiczną jest gorzej, czyli nieprawda, że “PiS, PO, jedno zło”? I co z tym teraz zrobisz? Zmarnujesz głos na Konfederację, żeby PiS mógł Ciebie dymać przez kolejne 4 lata?

asch
asch
2 lat temu
Reply to  sinceritas

Na pewno nie oddam go na PO, które dymało mnie przez 8 lat.

Nie uważam, żeby oddawanie głosu na ludzi, którzy reprezentują zbliżone poglądy do moich, było marnotrawstwem głosu. Nawet jeśli nie wejdą do sejmu. Nie obstawiam u bukmachera kto wejdzie do sejmu, oddaję głos na tych co według mnie reprezentują mój pogląd.

Andrzej
Andrzej
2 lat temu
Reply to  leon

Proszę nie reagować na trolli. Dziękuję.

kar_mac
kar_mac
2 lat temu
Reply to  leon

Pewnie red.Ziemkiewicz wie coś, czego my nie wiemy. Ale to nie ma nic wspólnego z faktem, że się haniebnie sprzedał.
Tym większy szacunek dla ludzi takich, jak JKM.

Cyprian
Cyprian
2 lat temu

Kiedyś ta szmata należała do UPRu, jak sobie uświadomiła, że jest marnym pionkiem przy JKM, zaczęła go zwalczać.

kar_mac
kar_mac
2 lat temu
Reply to  Cyprian

Jest chyba prościej – forsa…

Hans Asperger
Hans Asperger
2 lat temu

Ziemkiewicz i Michalkiewicz to PiS-owskie kundle. Owszem, mogą twierdzić, że nie są ani za PiS, ani za PO, ale przecież wiadomo – bliżej im do PiS. Gdyby lokalizować ich na osi PO-PiS, jak to robi się na diagramach poglądów politycznych (wolność ekonomiczna vs. sprawy światopoglądowe), to byliby tak na 70% PiS-owscy i maksymalnie na 30% platformerscy.

leon
leon
2 lat temu
Reply to  Hans Asperger

I po co nam to oznajmiasz?