fbpx

Ziemkiewicz kwestionuje hasło Konfederacji

OPINIA: Podczas swojego wykładu na Konferencji Prawicy Wolnościowej red. Rafał Ziemkiewicz zakwestionował jedno z haseł Konfederacji – “PiS-PO jedno zło” – podaje nczas.com.

 

– Kwestionuję, bo uważam to za przykład polityki nierealistycznej hasło, że PiS-PO jedno zło. To jest hasło bardzo głupie. Po pierwsze, nie jest ono merytoryczne, bo to nie jest prawda. Po drugie, jest ono przeciwskuteczne politycznie – stwierdził p. Ziemkiewicz.

Publicysta opowiedział się za współpracą Konfederacji z PiS.

 

Zobacz także: Ziemkiewicz odpowiedział Korwinowi

 

Źródło: nczas.com

20 thoughts on “Ziemkiewicz kwestionuje hasło Konfederacji

 1. Ziemkiewicz idzie tam, gdzie mu (lepiej) placa. Przeszedl z “Najwyzszego Czasu!” do “Gazety Polskiej” dla kasy. Przy okazji klamal. Powiedzial, ze juz nie ma pomyslow na cykl felietonow “Zero zdziwien”, po czym kariere w “GP” rozpoczal od cyklu felietonow “Zero zdziwien”. Jak kazdy niedojrzaly czlowiek, idee zostawil przed drzwiami z napisem “Kasa”.

  1. „Pana Ziemkiewicza skreśliliśmy już parę tygodni temu i dziękujemy za takie poparcie, jakiego nam udzielał w kampanii wyborczej.” – stwierdził Korwin-Mikke. „Przykro mi, ale nie będę o panu Ziemkiewiczu mówił.” – dodał.

   Po chwili jednak rozwinął wątek. „Przepraszam bardzo, ale kłamał bezczelnie, wiedząc świetnie, że kłamie. Tłumaczył, że opozycja jest nic nie warta, że na pewno nie wejdzie do Sejmu, że to jest folklor polityczny.” – grzmiał Korwin-Mikke. „Łgał bezczelnie na zlecenie PiS-u i traktujemy go jako sprzedajnego pismaka, a nie jako niezależnego publicystę.” – podsumował.

   Korwin-Mikke nie musiał długo czekać na odpowiedź Ziemkiewicza. „Sprzedajnego wybaczę, choć to teoretyzowanie, w praktyce i tak nikogo na mnie nie stać. Za pismaka kogo innego kopnąłbym w d. Ale wobec JKM mam dług: w końcu to rozpaczliwe odkręcanie jego ględół, gdy byłem rzecznikiem UPR, tak wyostrzyło mą inteligencję.” – napisał Ziemkiewicz na Twitterze.

   https://wmeritum.pl/korwin-mikke-ziemkiewicz-krytyka/297391

   1. “tak wyostrzyło mą inteligencję”
    “Wprawdzie nikt nie jest zadowolony ze swojej fortuny, za to każdy – ze swego rozumu”
    François de La Rochefoucauld

 2. Ilu po- wców było w rządzie pis ostatnie 4 lata? Ilu jest ich teraz? Ziemkiewicz kiedyś stwierdził że pochodzi od małpy i tak jak małpa zawsze idzie w stronę gdzie są lepsze banany.

  1. Nieładnie, przecież sam RAZ stwierdził:
   “Sprzedajnego wybaczę, choć to teoretyzowanie, w praktyce i tak NIKOGO NA MNIE NIE STAĆ”.

 3. Coś w tym jest… ale zapomniał dodać SLD i PSL, Nowoczesną, Razem i inne syfy demosocjalistyczne etc. RAZ ma traumę po UPR i komplex JKM, stąd nie umie Go trafnie ustrzelić, mimo swej wiedzy, inteligencji i doświadczeń; RAZ popraw się przejrzyj, nawróć! PIS to nawet nie PC, nie centrum – za to “okrągły stół”/”magdalenka”, Solidarność, AWS, związkowcy etc. psia mać

  1. Współpraca z PiS skończy się tak, jak skończyła się dla LPR-u i Samoobrony. Poza tym bycie przystawką PiS-u – partii zdradzieckiej – jest po prostu haniebne i jeśli do niej dojdzie, to Konfa straci nie tylko mój głos.

  1. R.A.Z. napisał sam o sobie:
   Jestem sierotą po PO-PiS-ie”. Było to wtedy, gdy PiS pierwszy raz doszedł na trochę do Władzi, i początkowo zaczął czynić jakieś-tam awanse PeO-wiakom , uwodzić, coby zrobić tzw. szeroką koalicję. R.A.Z.owemu bardzo ta myśl się w onych czasach podobała, i nie mógł ukryć zawodu, że PeO-wiakom do gustu nie przypadła. Ale R.A.Z. nie jest durniem, stały za tym argumenty ważkie! Wszak połączone siły dwóch ugrupowań post-solidarnościowych miałyby wystarczającą (zdaje się) liczbę głosów, aby uchwalić nową Konstytucję! A to byłaby to rzecz zaiste „warta mszy”! A nawet i tego ogarka, (dla wiadomo kogo).
   Pe-łO się wypięło, słowami: „Wygraliśta? To se tera rzuńdźcie!
   Jaką by tam Konstytucję razem te dwa bękarty stołu nie-bez-kantów wyprodukowały, to rzecz inna, lecz na pewno nie byłaby gorsza od tej, którą wypłodzili geremkowcy, nareszcie znów ramię w ramię z dawnymi „chamami”.

   1. Rządy PO-PiS NA SZCZĘŚCIE nie doszły do skutku. Po doświadczeniach widać, że “PiS-PO (prawie) jedno zło”. Gratuluję optymizmu, naprawde nie wiem na czym opartego – “Jaką by tam Konstytucję razem te dwa bękarty stołu nie-bez-kantów wyprodukowały, to rzecz inna, lecz na pewno nie byłaby gorsza od tej, którą wypłodzili geremkowcy(…).
    Jeśli zna Pan nikczemne zachowanie RAZ-a w reżymowej telewizji wobec Konfederacji przed wyborami i chamskie jego wypowiedzi (byłego rzecznika UPR!) w stosunku do JKM, to zastanawiam się, jak można nie czuć obrzydzenia dla tego sprzedawczyka.
    Jeszcze raz posłużę się Poetą:
    “To wcale nie wymagało wielkiego charakteru
    nasza odmowa niezgoda i upór
    mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi
    lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku
    Tak smaku
    w którym są włókna duszy i chrząstki sumienia”.

    Zbigniew Herbert

 4. PO to PseudOliberałowie – skompromitowali się podnoszeniem podatków. Dlatego już nie można im wierzyć. PiS okrada ludzi w inny sposób: napędzając inflację. Złodziej to złodziej.

 5. Konfederacka Rasa Panów masakruje proniemieckich PO-miotów !

  Średnie IQ elektoratów:

  Konfederacja – 100,1
  PO – 97,5
  PiS – 95,2
  apolityczni – 93,0
  Lewica – 92,4
  PSL – 90,0

 6. Zgadzam się, że hasło “PiS-PO jedno zło” jest bardzo głupie. To nie PO wymyśliło 500+. To nie PO zabrania ludziom robienia zakupów wtedy, kiedy chcą. To nie PO robiło cyrki z katastrofą samolotu. To nie PO upaństwawia banki, fabryki tramwajów a nawet wyciągi narciarskie. I to nie w PO jest Ziemkiewicz.

  1. To nie PO zagrabiło Polakom połowę oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł), nie wydłużyło wieku emerytalnego o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn. PO nie wywołało afer: taśmowej, hazardowej, wyciągowej, stadionowej, autostradowej, stoczniowej, AmberGold, Elewarru, afery z informatyzacją MSW, z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru, z budową elektrowni atomowej (5 lat wybierali jej lokalizację}, afery z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych itd itd itd, itd itd itd itd itd itd itd itd itd

   1. No widzisz. Zgadzasz się ze mną, że PO i PiS, to nie to samo. Wy popieracie PiS (a Korwin, chce z nimi zawierać koalicję) i nigdy nie poprzecie PO. A ja odwrotnie – popieram PO a nigdy nie poprę PiS.

    1. To idź sobie POpierać na inny portal. Wypisywaniem głupot po prostu męczysz. Na prawdę nie sądziłem, że ktoś może być tak głupi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.