fbpx

YouTube blokuje wRealu24

INFO: YouTube po raz kolejny zablokował internetową telewizję wRealu24.pl – donosi dorzeczy.pl.

 

– To była najprawdopodobniej samodzielna decyzja platformy YouTube. Chodzi o te nowe zasady, które zostały wprowadzone o tzw. “szerzeniu mowy nienawiści”. Znamienne jest to, że akurat wczoraj kręciliśmy reportaż nt. wydarzeń w Białymstoku i rozpoczęcia kampanii przez lewicę. W momencie, w którym mówiliśmy o atakach LGBT na Kościół katolicki, na chrześcijańskie wartości, o profanowaniu krzyży i nagrobków, co widzieliśmy pod sztandarami LGBT; wtedy właśnie YouTube wyłączył nam możliwość publikacji na kanale. Wyłączono nam też opcje transmitowania, nie możemy publikować przez następny tydzień. Byliśmy zmuszeni zablokować wszystkie nasze produkcje, które przez cztery lata zrobiliśmy, by pod jakimś pretekstem nie zdjęto nam kanału – powiedział p. Marcin Rola, redaktor naczelny telewizji. – Nie wiem, jak do końca z tym walczyć, bo takie koncerny mają monopol – YouTube może według uznania cenzurować nasze treści. Nasza platforma nie jest w stanie się przez to przebić – dodał.

“W ocenie CMWP SDP decyzja o usuwaniu treści z portali społecznościowych bez wskazania konkretnych przykładów naruszenia regulaminu serwisu i bez realnej możliwości odwołania się przez ich autorów narusza zasadę wolności słowa demokratycznego państwa oraz łamie jej prawne podstawy. Ze względu na powszechność serwisu społecznościowego YouTube działanie takie ma charakter cenzury czyli kontroli publicznego przekazywania informacji, ograniczającej wolność publicznego wyrażania myśli i przekonań” – skomentowało Centrum Monitoringu Wolności Prasy.

 

Zobacz także: Empik blokuje “Opcję na Prawo”

 

Źródło: dorzeczy.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

13
Dodaj komentarz

avatar
5 Tematy komentarzy
8 Odpowiedzi w wątku
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
9 Autorzy komentarzy
sinceritasDyrektor PsychiatrykaCyprianlibertarianin.tomPiS to nie jest centrum, tylko lewica Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PiS to nie jest centrum, tylko lewica
Gość
PiS to nie jest centrum, tylko lewica

To była szurrealistyczna telewizja, nie miała nic wspólnego z realem. Niewielka strata.

PiS to nie jest centrum, tylko lewica
Gość
PiS to nie jest centrum, tylko lewica

To była szurrealistyczna, nie miała nic wspólnego z realem. Niewielka strata.

Piotr
Użytkownik
Piotr

Drogi Krulu, słyszałeś o moralności Kalego? Gdy drukarz w PRYWATNEJ drukarni nie chce drukować ulotek LGBTPNZ+- to wolny rynek, wolność sumienia, działalnosci gospodarczej itp. Gdy PRYWATNA firma nie chce zamieszczać w swoich serwisach prawicowych treści- to cenzura, ograniczanie wolności słowa, horrendum i srom korony polskiej…… Kali się kłaniać Krulowi Korwinowi…….

libertarianin.tom
Gość
libertarianin.tom

Korwin akurat nie popiera tego.

Cyprian
Gość
Cyprian

Drukarz nie jest dziennikarzem ani właścicielem stacji telewizyjnej tylko facetem od mieszania farby drukarskiej i nanoszenia jej na papier. Porównanie jest całkowicie chybione. Adam Michnik od wielu lat cenzuruje Korwina i nikt nie ma pretensji do tego co robi czerwony odbyt w czerwonej gazecie. YouTube jest medium społecznościowym i obowiązują go przepisy prawa polskiego.

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Naucz się odróżniać “społecznościowe” od “społecznego”…

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

“Nasza platforma nie jest w stanie się przez to przebić” – nic bardziej mylnego. Należy tylko założyć własny serwis i wtedy żaden YouTube nie będzie Was tam blokował. Wasz problem polega na tym, że chcecie żerować na cudzej pracy i popularności, typowe lewackie myślenie roszczeniowe.

krakus
Użytkownik
krakus

Tak się składa, że wRealu24.tv ma już swój serwis, a rzekomej cenzury na YT używa do zwiększenia rozgłosu, co – jak widać – jest całkiem skuteczne wśród mentalnych lewaków 🙂

sariusz
Użytkownik
sariusz

A ja zachęcam panie i panów dziennikarzy do zapoznania się ze znaczeniem słowa “cenzura”. Np. wg Wikipedii jest to: “kontrola publicznego przekazywania informacji, ograniczająca wolność publicznego wyrażania myśli i przekonań. Polega na weryfikacji audycji radiowych, telewizyjnych, widowisk, Internetu itp. przez ORGANY PAŃSTWOWE z punktu widzenia ich zgodności z prawem, polityką państwową, obronnością …” (kapitaliki moje). Tak więc cenzurą nie jest kontrola wypowiedzi dokonana przez właściciela jakiegoś medium. Gdyby np. Biedroń zwrócił się do ojca Rydzyka z propozycją swojej audycji w Radiu Maryja a ojciec Rydzyk by odmówił, to nie byłaby to cenzura, tylko decyzja redakcyjna kierownictwa radia. Podobnie w tym… Czytaj więcej »

libertarianin.tom
Gość
libertarianin.tom

czasem jeszcze piszesz cos madrego…

korwinista
Użytkownik
korwinista

Gówno prawda. Zakładając kanał akceptujesz regulamin i nie łamiąc regulaminu masz prawo publikować. Serwis nie przestrzega własnego regulaminu w/g widzimisię jakiegoś gostka. To jest cenzura ideologiczna.

krakus
Użytkownik
krakus

Gdyby było tak, jak piszesz, to byłoby to ni mniej, ni więcej, tylko naruszenie warunków umowy, a w takim przypadku wystarczyłoby pozwać usługodawcę.

Żałośnie wygląda to całe szumne Centrum Monitoringu Wolności Prasy, które przyznaje, że “powszechność serwisu społecznościowego YouTube” daje im pełnię władzy, a CMWP nie ma kompletnie nic do gadania. Czy po tym oświadczeniu ogłoszą rozwiązanie CMWP?

Dyrektor Psychiatryka
Użytkownik
Dyrektor Psychiatryka

A co ta Wikipedia to taka nieomylna? Są różne rodzaje cenzury a Ty akurat przytaczasz przykład państwowej. Czy goście z wrealu24 poszli z tym do sądu jak naziole lgbt? Czy tylko informują że ich blokują, może nawet nie zgodnie z wewnętrznym regulaminem YT.