Wyzerowano konta bankowe Michalkiewicza!

INFO: 14 listopada zajrzałem na konto w banku Santander i z przerażeniem stwierdziłem, że zostało wyzerowane. Pojechałem do mBanku, w którym też mam konta i tam hiobowa wieść się potwierdziła – pisze red. Stanisław Michalkiewicz.

 

– Obawiałem się, że okradli mnie jacyś hakerzy, więc pojechałem do banku, gdzie wyjaśniło się, że to nie hakerzy, tylko komornik sądowy, który nakazał zablokować konta – wyjaśnia publicysta. – Nie miałem pojęcia, o co chodzi, więc skontaktowałem się z komornikiem, który powiedział, że to jest egzekucja w następstwie prawomocnego wyroku zaocznego, wydanego przez niezawisły Sąd Okręgowy w Poznaniu na rzecz (…). Nie miałem pojęcia, kto zacz, ale komornik wyjaśnił, że chodzi o osobę molestowaną ongiś przez księdza – napisał p. Michalkiewicz. – W rezultacie, na podstawie zajęcia egzekucyjnego KM 171/19 zablokowane zostały moje konta w Santander Banku i mBanku na sumę 188 295,7 zł i ta kwota codziennie rośnie. Przekracza ona wszystkie środki, jakie tam miałem – ubolewa publicysta.

Pisma w sprawie procesu sąd wysyłał do p. Michalkiewicza, ale na adres… pod którym nie mieszka od ponad 11 lat.

 

Zobacz także: Najsztub prawomocnie… uniewinniony

 

Źródło: michalkiewicz.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

64
Dodaj komentarz

avatar
12 Tematy komentarzy
52 Odpowiedzi w wątku
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
15 Autorzy komentarzy
baszaSebastianleonkrakusDyrektor Psychiatryka Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
basza
Użytkownik
basza

Wesprzyjcie, apel tu (Link!), każda złotówka ma znaczenie…

chris.road
Użytkownik
chris.road

Świetne komentarze niżej – ale pozwolę sobie zacząć inny wątek : przesłuchałem wywiady Pana Michałkiewicza , w których on poruszał w/w sprawę : w żadnym z nich nie padły obelżywe słowy – było tam jedynie logiczne podważenie linii oskarżenia: jakoby rodzice dziewczynki o niczym ne wiedzieli- natomiast wiedzieli, ze dziewczynka sypia na plebanii. Równie dobrze mogliby w swoim co najmniej dziwnym zaufaniu wpuścić lisa do kurnika. Co do procesu zaocznego – taki kolosalny wyrok Sądu zasługiwał na sprawiedliwą obronę. Sędzia ma różne możliwości działań “w sprawie”., chociażby doprowadzenie Strony na rozprawę przez policję. Nie zrobił tego. Awizacja pod ostatnim znanym(… Czytaj więcej »

klioes vel pislamista
Gość
klioes vel pislamista

Ja podobną nieco sytuację przeżyłem w Niemczech. Oburzyła mnie ona bardzo. Nonsensowny wyrok zaoczny leżał sobie w wymiętej kopercie z gazetami w mojej szkrzynce pocztowej. Czas do wniesienia sprzeciwu był tylko 2-tygodniowy. Gdybym miał urlop i nie zleecił kancelarii wniesienia sprzeciwu, uprawomocniłby się on! Wtedy straciłbym 5500 euro, które mogłem zapłacić, lub pójśc na miesiąc do więzienia…
Adwokat wniósł sprzeciw i sprawa została w sądzie wyjaśniona. Nic mi się nie stało, ale od tej pory nie pozwalam sobie na ponad 2-tygodnoiowe urlopy… To jest chore!

leon
Gość
leon

Z tym proszeniem o wyrok i jeszcze płaceniem za niego to rzeczywiście jest przewał.

klioes vel pislamista
Gość
klioes vel pislamista

Do Stanisława Michalkiewicza Szanowny Panie Stanisławie! Każdego Twego felietonu Miłośnik pisze… (Bo się bawię Czytając każdy!) Oszczędź zgonu Swojego Twoim czytelnikom I oddaj serce! …rozrusznikom. Zadbaj o organ, co Ojczyźnie, Tej „nieszczęśliwej”, służy wiernie! Choć blizna na nim jest na bliźnie, Nie dopuść, aby nabył hernię! I – obojętne co się zdarzy – Do rad zastosuj się lekarzy! Łykaj tabletki i kontroli Nie zaniedbywaj! Znasz Lenina: „Wierzyć jest dobrze – (gdy nie boli) – Lecz kontrolować lepiej.” Wina Nie Twoja przecież… przegrywamy! Tryumfują Żydy (i ich chamy). Choć w senatorskiej Twojej głowie Zbawienie Polski, koniunktura Polsce nie sprzyja. Kto odpowie… Czytaj więcej »

krakus
Użytkownik
krakus

Zastanawiający jest kontrast między przenikliwymi analizami dot. prawa międzynarodowego w kontekście wielomiliardowych (u)roszczeń pewnych organizacji międzynarodowych wobec Polski, kiedy to wymieniony autor tak precyzyjnie tłumaczy, ile, komu i dlaczego się nie należy, a nawet dociera do niby jawnych, ale jakby tajnych, a nawet rzekomo nieistniejących notatek dot. wstydliwych rokowań władz z przedstawicielami tychże organizacji; a zadziwiającą nieporadnością w dbaniu o własny majątek. Najpierw p. redaktor z rozbrajającą szczerością wyznał, że “okazało się”, że mieszkanie, w którym mieszka, nie jest jego własnością (!!!) i trzeba je natychmiast wykupić; teraz przypadkiem okazało się, że zapadł wyrok i komornik zajął konta bankowe… Wygląda… Czytaj więcej »

Wwr
Gość
Wwr

I po co się tak mądrzysz i to na słodkopierdzaco.

krakus
Użytkownik
krakus

A ciebie to nie dziwi, że człowiek, który zna stan prawny mienia bezspadkowego w kontekście umowy indemnizacyjnej z lat 60., jednocześnie nie wie, w czyim lokalu mieszka? Dla mnie to był szok.

klioes vel pislamista
Gość
klioes vel pislamista

Mnie to zupełnie nie dziwi.
To jest nawet częsta sytuacja, że osoby zaangazowane w pomoc innym zaniedbują troskę o siebie i swoje dobra.

krakus
Użytkownik
krakus

Zarobkowe uprawianie publicystyki nazywasz zaangażowaniem w pomoc innym? To obraza dla wielu wolontariuszy, którzy naprawdę niosą realną pomoc innym, i faktycznie potrafią zaniedbać przy tym samego siebie.

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Niech więc Michalkiewicz wyśle swoją wnuczkę, albo córkę któregoś z broniących go tutaj rycerzy, do jakiegoś zboczeńca na gwałcenie, to sobie zarobi milion złotych i się odkuje. W czym problem? Pieniądze leżą na ulicy.

leon
Gość
leon

Wygrałeś. Jedziesz sobie dorobić…

Sebastian
Gość
Sebastian

Płaczliwy idioto! Skomentuję to na Twoim poziomie: Strzel kupę i przemyśl swoją jałową egzystencję.

leon
Gość
leon

W sumie można to podciągnąć po walkę systemu z niewygodnym człowiekiem. W końcu nie wiemy jak bardzo dyspozycyjny był sędzia. Sam SM przebąkiwał, że Kaczyński mu nie wybaczy sprawy 447. Żeby było ciekawiej to nowy minister finansów przebąkuje coś o likwidacji gotówki. Kiedy chipowanie?

kar_mac
Gość
kar_mac
Paweł K.
Gość
Paweł K.

ps. wy się tutaj kłócicie, a ktoś ma zero na koncie… to naprawdę rzadkie sq…! a na władzę sądowniczą w ogóle w Polsce na takie draństwo nie ma co tutaj liczyć!… po co było ją bronić przed PIS… nawet PIS…

klioes vel pislamista
Gość
klioes vel pislamista

Z pewnością wymiar sprawiedliwości w Polsce byłby łaskawszy dla Michalkiewicza, gdyby był on innej nacji: Brawo! – Prawo dla nadludzi Straszliwa zbrodnia antysemityzmu! Polska dryfuje w kierunku faszyzmu! Trzydziestocztero-(prawie pięcio!)-latek Powinien nigdy już nie wyjść zza kratek! Naruszył święty obóz na Majdanku. Wieżyczkę uznał, jak wiatę przystanku, Za swoje lokum. Zbił po pijanemu Szybę w strażniczej wierzyczce!… WIEM CZEMU. Wszystko przez mleko, co ssał piersi matki! Wybił tę szybę w wieżycce, ostatki Gazów puszczając. A puszczał je z lelit, Aby gazować Żydów!!! – NIE CHCE ELIT. Cham nie chce elit! Lecz chce powtórzenia Zagłady Żydów… Szukał ocalenia, Dziurawiąc szybę, bo… Czytaj więcej »

klioes vel pislamista
Gość
klioes vel pislamista

Niepotrzebne skreślić

Straszny mizogin, ksenofob, rasista,
Faszysta, oraz – ach! – antysemita!!!
W jednej osobie… Prawda oczywista
To dla każdego, który Marksa czyta.

Czy coś wykreślić z tej listy podobne?
Czy niepotrzebne skreślić na niej da się?
Nie!… Trzeba jeszcze myśli homofobne
Jemu przypisać!!!… (Są w „Najwyższym Czasie!”)

Śmiał polemicznie wypalić lewicy,
Słowa Jezusa powtarzając żywcem:
„Biedni są zawsze.“ – Znów krytyka chcicy
Cudzych pieniędzy… Ach, jest niegodziwcem!!!

I według tego dziada, i wariata,
Ruskiej onucy, katolskiego łajna,
Gdyby wykreślić… SOCJALIZM ze świata
Ziemia z dwutlenkiem byłaby… normalna!!!

https://dorzeczy.pl/kraj/121026/zaskakujacy-glos-korwin-mikkego-to-nie-jest-wina-pis-u.html

kar_mac
Gość
kar_mac
leon
Gość
leon

Sprawę można cofnąć do momentu doręczenia. Wystarczy, że Michalkiewicz udowodni, że nie mieszkał pod tym adresem. Swoją drogą co to za prawo, które niedoręczone pismo traktuje jako doręczone?

sariusz
Użytkownik
sariusz

“Swoją drogą co to za prawo, które niedoręczone pismo traktuje jako doręczone?” To jest bardzo mądre i potrzebne prawo. Gdyby takiego nie było nie można by było kogokolwiek pozwać ani wyegzekwować długu, bo cwaniaki, by po prostu nie odbierały poleconych.

leon
Gość
leon

Skoro takie dobre to dlaczego je właśnie zmienili? https://www.money.pl/gospodarka/nowe-zasady-doreczania-pozwow-koniec-fikcji-podwojnego-awizo-6443489827436161a.html Zastanawiałem się nad problemem i wpadłem na pomysł, że pozwy powinni dostarczać mundurowi. A tu wymyślili, że dostarczał będzie komornik. Poza tym podwójne awizo to fenomen na skalę światową. Okazuje się, że w krajach, w których nie obowiązuje podwójne awizowanie o dziwo sprawnie działają sądy i administracja. Nawet lepiej niż u nas.

sariusz
Użytkownik
sariusz

Dzięki, nie wiedziałem o tym. No to teraz tacy Michalkiewicze będą się musieli ukrywać przed komornikami, bo nie będą się mogli tłumaczyć, że “nic nie wiedzieli”.

leon
Gość
leon

Ale będą się mogli odwołać. Poza tym ukrywanie przed komornikiem nie ma najmniejszego sensu. Komornik bez wychodzenia z biura może zająć konta przez internet. Emeryturę w ZUSie też. Jak będzie bardzo źle to Pan Michalkiewicz może dla nas pisać z zagranicy.

klioes vel pislamista
Gość
klioes vel pislamista

NIEPRAWDA!
Np. w USA musi nastąpić doRĘCZENIE. Przekonał się o tym kardynał Glemp podczas wizyty w USA. Pewien Żyd dotknął go pozwem, pozew upadł na ziemię. Ale uznano, że jest to doręczenie.
Nie oglądałeś takich sytuacji na ffilmach amerykańskich? RYLY???

kar_mac
Gość
kar_mac

Pewnie tak, ale gdyby w Polsce rządziło PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ (nie mylić z PiS).

leon
Gość
leon

Jak najbardziej można to cofnąć. A przynajmniej jeszcze do niedawna można to było robić. Na przykład jeżeli ktoś był na urlopie, albo pracował za granicą lub mieszkał w innym miejscu. Ba, nawet jak ktoś z rodziny odebrał to można to było cofnąć. Trzeba to tylko udowodnić. Są to powszechne praktyki stosowane przez kancelarie adwokackie zajmujące się walką z firmami windykacyjnymi. Może tam Pan Michalkiewicz powinien poszukać porady. W momencie cofnięcia sprawy do momentu doręczenia przysługuje mu normalny termin na odwołanie zdaje się 14 dni o ile dobrze pamiętam. Nie ma co załamywać rąk.

kar_mac
Gość
kar_mac

Gratuluję optymizmu i mam nadzieje, że ten Wybitny Publicysta i Patriota pozbędzie się kłopotów.
Jest Kolega chyba obeznajmiony z prawem (w przeciwieństwie do mnie). Ale
“Michalkiewicz udowodni, że nie mieszkał pod tym adresem”.
A czy nie powinno być, że to Michalkiewiczowi powinni udowodnić, że mieszkał (mieszka) pod danym adresem.

krakus
Użytkownik
krakus

Prawdopodobnie nie byłoby problemu, gdyby listonosze zwracali przesyłki do nadawcy z właściwą adnotacją, tj. w takim przypadku – adresat nie przebywa pod podanym adresem. Ale po co; łatwiej zostawić 2 awiza i zwrócić jako nieodebrane w terminie. Listonosz poświadcza wtedy nieprawdę, a dla sądu jest to przesłanka do zastosowania fikcji doręczenia. Nie wiem, czy tu tak było, ale ponoć to powszechna praktyka…

leon
Gość
leon

A skąd listonosz może wiedzieć czy ktoś tam mieszka czy nie? Np. był tam pierwszy raz. Skoro policja może doprowadzić kogoś na sprawę to może i mu wezwanie zanieść.

krakus
Użytkownik
krakus

Skąd ma wiedzieć? A z oświadczenia obecnych mieszkańców. Tylko musiałby zabrać ze sobą przesyłkę i poczekać, aż ktoś mu otworzy, a nie tylko po cichu zostawiać awizo byle gdzie. Od listonosza bardzo dużo zależy, a nikt mu nic nie udowodni.

leon
Gość
leon

Bo listonosz ma czas na to. Przecież listonosze maja tyle czasu wolnego, że mogą sobie i pół godziny kogoś szukać;) Takie listy powinien dostarczać pracownik sądu. Ale teraz mają robić to komornicy.

leon
Gość
leon

Do tego jeszcze daleko.

Paweł K.
Gość
Paweł K.

Bo nie wolno trzymać pieniędzy na koncie (lichwiarskie banki w Polsce przynajmniej); i bez złośliwości, ale bronił Pan jak i JKM tych “sądów niezawisłych”, władzy sądownieczej w kontekście emerytur esbeckich, no to Panu pokazali drzwi a raczej puste konto… a sam “Proces” jak z F. Kafki…

kar_mac
Gość
kar_mac

Błąd:
JKM broni ZASAD, a red. Michalkiewicz raczej nie bronił “sądów niezawisłych” (według Jego publikacji, które czytałem).

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Czy on jest niepoważny, przecież wiedział, że przegrał proces za to, że gwałconą przez księdza pedofila dziewczynkę porównał do “kurwy”.

leon
Gość
leon

Może byś tak przytoczył słowa Michalkiewicza w oryginale? Sprawę zapewne prowadziła kobieta i wydała wyrok posługując się jak to baba emocjami. Te gwałcenie też nie jest takie pewne. Te “dziecko” mieszkało u księdza z własnej woli. Świadczy o tym choćby to, że chodziła w tym czasie do szkoły.

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Stając po stronie oprawcy dowodzisz jedynie skali patologii, tak swojej, jak i całej waszej pedofilskiej sekty.

manu
Użytkownik
manu

Najwięcej pedofilii jest wśród wyborców PO, PIS, SLD, PSL i tym podobnych lewicowych, oświeconych, postępowych, anty-smogowych, meteorologicznych fanatyków-naiwniaków, czcicieli termometrów zewnętrznych, kochających inaczej(łącznie ze zwierzątkami, których broń Boże nie można skarcić) czy jak ich tam zwał, partii.

leon
Gość
leon

Przykro mi, że cierpisz na efekt wyparcia i zaprzeczasz faktom. Sprawa jest warta ponownego zbadania. Dowodzi to tylko patologii w sądownictwie. Ty za to dowodzisz, że jesteś nędznym skrzyżowaniem pedofila z zoofilem. Nastaw ziemniaki.

Dyrektor Psychiatryka
Gość
Dyrektor Psychiatryka

I kto to mówi?! Obrońca mordercy dziewczynki! Jesteś idiotą i hipokrytą…

sariusz
Użytkownik
sariusz

A czy to jest normalne, że “kurwy” mieszkają z “własnej woli” u księdza?

leon
Gość
leon

“Dostać milion złotych za to, że ktoś kiedyś wsadził rękę pod spódniczkę, no któż by nie chciał. (…) Miliona złotych to taka panienka jedna z drugą przez całe życie może nie zarobić, a tutaj za jednego sztosa. No to żadne k…wy nie są tak wysoko wynagradzane na całym świecie, a cóż do tego nasz biedny kraj” masz tu oryginał proponuję przeanalizować.

chris.road
Użytkownik
chris.road

no teraz przegiąłeś – sp*eprzaj łajdaku!

chris.road
Użytkownik
chris.road

to było do sinceritasa:
sinceritas, no teraz przegiąłeś – sp*eprzaj łajdaku!

Dyrektor Psychiatryka
Gość
Dyrektor Psychiatryka

Sedesariusze czyli między innymi ta tępa strzała “sińce na mordzie” plus inne pomioty jeszcze nie dawno bronili mordercę dziewczynki, bo mu policjanci kawy i pączków o 6 rano przynieśli. Do tego chcą aborcji na życzenie do 9miesiaca włącznie. To zwykłe szmaty… A teraz ich “mowa miłości” nt katolików przypomina syf lat 30tych XX wieku. Zachowują się jak nazistowscy zwyrole. Dłuższe dyskusje z nimi nie mają sensu, szybki liść w czerwoną zapijaczonął mordę i idziesz dalej 😎

kar_mac
Gość
kar_mac

Jeśli wolno, nieproszony, coś doradzić:
ja osobiście unikam czytania wpisów pewnych osób o nicku zaczynającym się na s (S).

Dyrektor Psychiatryka
Gość
Dyrektor Psychiatryka

Tak parafrazując klasyka każdy sedesariusz to Psikuta z S na końcu 🙃. Większej uwagi szkoda im poświęcać…

sariusz
Użytkownik
sariusz

Tak to jest w krajach cywilizowanych. Długi trzeba spłacać. Niektórzy myślą, że wystarczy nie mieszkać, tam gdzie jest się zameldowanym i wtedy można się wykręcić, ale tak łatwo nie ma.

Max
Gość
Max

W krajach cywilizowanych powiadamia się o procesie i daje możliwość obrony .

sariusz
Użytkownik
sariusz

… wysyłając wezwanie na adres pozwanego. Gdy pozwany wezwania nie odbiera, to (przynajmniej w Polsce) przyjmuje się, że odebrał – trzeba tak robić, bo inaczej cwaniaki by nie odbierały poleconych i nic nie można by im było zrobić. W tym konkretnym przypadku, o tym, że został pozwany i skazany mógł się po prostu dowiedzieć z mediów. Skoro my o tym wiemy, to na pewno wiedział i on.

leon
Gość
leon

https://www.money.pl/gospodarka/nowe-zasady-doreczania-pozwow-koniec-fikcji-podwojnego-awizo-6443489827436161a.html wychodzi jasno, że Michalkiewicz został potraktowany jeszcze na starych zasadach.

leon
Gość
leon

W normalnej sytuacji to jak oskarżony się nie stawia do sądu o policja ma go obowiązek doprowadzić. W takiej sytuacji nie ma możliwości, żeby oskarżony nic nie wiedział o wyroku. A zaocznie to można sobie skazywać jak się chce. Przykład sądy internetowe. Tam to hulaj dusza piekła nie ma.

sariusz
Użytkownik
sariusz

Policja? Doprowadzić? W sprawach cywilnych? To dopiero byłby krzyk, gdyby policja miała doprowadzić kogoś, kto np. nie skasował biletu.

leon
Gość
leon

Wysil się bardziej. To nie boli. Jeżeli policja może doprowadzić do sądu to może i wyrok dostarczyć. Ale nie musi to być policja. Może to być specjalny pracownik sądu. Teraz wymyślili, że będzie to komornik.

Antytroll system V1.0
Gość
Antytroll system V1.0

No właśnie ty lewaku ty i wszystkie inne lewaki – zapłacicie za wszystkie szkody i długi, które zaciągnęliście i wszystkie pieniądze, które ukradliście. Tak to jest w krajach cywlizowanych, a ten kraj wg. najnowszych sondaży jest już w 9% cywilizowany i ten poziom się rozszerza. Także doczekasz się i ty trolku, odszczekasz jeszcze wszystko jak cie z łóżka o 6 zrzuci sprawiedliwość.

leon
Gość
leon

Pewnie dlatego w krajach cywilizowanych istniej jak upadłość konsumencka.

sariusz
Użytkownik
sariusz

W Polsce też. Może to jest jakaś szansa dla p. Michalkiewicza.

leon
Gość
leon

…Istnieje coś takiego jak upadłość konsumencka.

krakus
Użytkownik
krakus

Trzeba założyć Federację Upadłych Konsumentów

leon
Gość
leon

Zakładaj. Co stoi na przeszkodzie?

krakus
Użytkownik
krakus

Cybernetyka.

leon
Gość
leon

Ten co chce znajdzie sposób, ten co nie chce znajdzie powód