Winnicki: Za parę lat z 500+ zostanie 200 zł

OPINIA: Zdaniem WCz. Roberta Winnickiego, PiS rozkręci taką inflację, że pieniądze, które zaoferuje ludziom w ramach socjalu, będą nic niewarte.

 

– Te wszystkie obiecanki PiS, jeśli zostaną zrealizowane, spowodują inflację. Dzisiaj ludzie dostają 500+, ale jest to warte 400 zł, bo ceny bardzo szybko rosną. Oni tylko kolejne mechanizmy inflacyjne rozkręcają. Za 2 lata ludzie będą nominalnie na rękę dostawali 500 zł, ale wartość tego będzie 200 zł. To jest zresztą dosyć cwane ze strony rządzących. Tak ustawili sytuację, że tak naprawdę te świadczenia za parę lat będą miały wartość groszową. Ale to się odbije czkawką na wszystkich – podkreślił p. Winnicki.

 

Zobacz także: Dr Mentzen punktuje nowe pomysły PiS

 

Źródło: youtube.com

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
2 Autorzy komentarzy
Robo-sm Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Robo
Gość
Robo

Te wszystkie podwyżki płacy minimalnej mają tylko jeden cel: uratować ZUS! Z większej płacy są tylko większe podatki i składka zusowska.

-sm
Gość
-sm

Spokojnie … przy następnych wyborach ogłoszą rewaloryzację. Być może będą musieli sprzedać Szczecin albo całe Pomorze a potem Dolny Śląsk ale dopóki da się wyciągnąć kasę (z przerażeniem myślę o reperacjach od Niemiec) to nic ich nie ruszy.