fbpx

Winnicki polemizuje z JKM ws. prawyborów

OPINIA: Pan Janusz stwierdził, że reprezentantem Konfederacji powinien być wolnościowiec, ponieważ poglądy/hasła narodowe są wśród Polaków niepopularne. Potrójna niezgoda z takim postawieniem sprawy – pisze na Facebooku WCz. Robert Winnicki.

 

P. Winnicki pisze, że kandydatem Konfederacji będzie ten, kto zostanie wybrany. Jego zdaniem jednak powinien być to człowiek, który potrafi skutecznie reprezentować całe spektrum i bogactwo Konfederacji.

– Po drugie – jest dokładnie odwrotnie niż napisał pan Janusz. Po roku 89. nieokrągłostołowe formacje tworzone przez narodowców osiągały często zdecydowanie lepsze wyniki niż formacje budowane przez JKM. Nie tylko wchodziły do parlamentu, ale nawet współrządziły państwem, by przypomnieć ZChN i LPR (jakkolwiek krytycznie nie oceniałbym błędów popełnianych przez kierownictwa tych partii, prowadzących finalnie do ich zaniku) – zauważa p. Winnicki. – Po trzecie wreszcie – Konfederacja jest dziś siłą, która w wyborach otrzymała blisko 7 a w niektórych sondażach notuje nawet 10 do 12% poparcia. Dotychczasowe wyniki pana Janusza w wyborach prezydenckich od 1995 do 2010 roku (2,4%, 1,43%, 1,43%, 2,48%) nie wskazują, by miałby być osobą, która poszerza nasz dotychczasowy elektorat. Mimo że jest oczywiście najbardziej rozpoznawalnym w naszych szeregach. Wskazuje na to również jego osobisty wynik z 2015 (3,22%), który, choć najlepszy, to i tak stanowił redukcję do drużynowego wyniku KNP w 2014 (7,15%) o ponad połowę – dodał poseł.

 

Zobacz także blog JKM: Czy wytrzymamy ten nacisk?

 

Źródło: facebook.com

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

12
Dodaj komentarz

avatar
6 Tematy komentarzy
6 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
10 Autorzy komentarzy
Piotr I.GrembowiczCyprianCar z KGBNonicksariusz Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr I.Grembowicz
Gość
Piotr I.Grembowicz

A kto to jest ten Winnicki przy JKM?!
To jest syn tego Winnickiego z “Alternatyw 4”?! Pytałem tutaj o to już wielokrotnie…

Car z KGB
Gość
Car z KGB

Narodowy Test Inteligencji 2004,
Uśredniony IQ elektoratów:

UPR – 100,2 (wolnościowcy)
PO – 97,5
PiS – 95,2
apolityczni – 93,0
SLD – 92,4
LPR – 91,6 (narodowcy)
PSL – 90,0
Samoobrona – 88,3
ZChN – 88,3 (narodowcy)

Piaweł
Użytkownik
Piaweł

Ruch Narodowy- czyli Bosak i jego towarzysze- czyli NARODOWI SOCJALIŚCI potrzebny jest Konfederacji jak krowie siodło!!! Toż wy nawet 500+ nie chcecie likwidować, taka z was “prawica”, wasza mać…..

cutpurse
Gość
cutpurse

To teraz przypomnijmy co stało się z ZChN – rozpierzchli się po m.in. PiS (np. Kropa) i PO (np. Niesioł). Poparcie dla LPR przepłynęło do PiS po przedterminowych wyborach. Obie przywołane partie zaistniały praktycznie tylko na chwilę, zaś JKM wraz z konserwatywno-liberalnymi ugrupowaniami konsekwentnie startuje we wszystkich wyborach. Oczywiście JKM poprzez swoją kontrowersyjność nie ma szans na stanowisko prezydenta (zresztą kiedyś przyznał się sam, że nie interesuje go marionetkowa funkcja obwieszającego orderami) ze względu na silny elektorat negatywny. Niestety narodowcy także postrzegani są przez znaczną część wyborców jako entuzjaści rządów bezwzględnych dyktatorów, co łatwo by było wykorzystać jako argument na… Czytaj więcej »

kar_mac
Gość
kar_mac

ksenofobia to według współczesnej nowomowy po prostu PATRIOTYZM.

Nonick
Gość
Nonick

Co do sierot po ZChN to jakżeż można pominąć obatela!!!

Tomasz Primke
Gość
Tomasz Primke

A niech diabli wezmą to “całe spektrum i bogactwo Konfederacji” – w życiu nie poprę żadnego ugrupowania, którego członkowie popierają socjalizm w jakiejkolwiek postaci (np. 500+).

sariusz
Użytkownik
sariusz

Świat jest okrutny. Korwin zrobił swoje (wprowadził nazioli do Sejmu), Korwin może odejść

dead_kaczynskis
Gość
dead_kaczynskis

kwestia dyskusyjna, kto kogo wprowadził. Wg mnie ta zgraja wjechała razem na oklep dosiadając końfederacji- garbatej szkapy z czterema krzywymi kopytami każde w inną stronę. Trzymali się za łachamany każdy każdego, inaczej by pospadali.

sariusz
Użytkownik
sariusz

Zgoda. Wprowadzili się wzajemnie. I każdy z góry planował, że jak już wejdą do Sejmu to innych wykoleguje. Na razie wykolegowali największego fajtłapę, który swoim zwyczajem już zaczął opowiadać, że to wszystko wina Kiszczaka..

Nonick
Gość
Nonick

Jakżeż bym się chciał nie zgodzić….Niestety muszę. Dobrze choć że ta szkapa wydaliła p. godek, bo tyle by ta szkapa nie dźwignęła…

Cyprian
Gość
Cyprian

Stara zdychająca szkapa a poparcie ciągle rośnie. Wniosek: zlikwidować wszystkie sondażownie.