fbpx

Wilk przekonał Biedronia?

INFO: Jest możliwe, że poseł Jacek Wilk przekonał p. Roberta Biedronia do technologii podziemnego zgazowania węgla – donosi portal infozabrze.pl.

 

6 maja w Gliwicach odbyła się „Europejska Burza Mózgów” z p. Biedroniem. Polityk przekonywał publiczność do całkowitego odejścia od węgla jako surowca energetycznego. Podczas głosowania zdecydowana większość zgromadzonej publiczności poparła ten postulat. W pewnym momencie głos zabrał p. Wilk. Jak pisze portal, publiczność i sam p. Biedroń byli na tyle zaciekawieni technologią podziemnego zgazowania węgla, że podczas ponownego głosowania publiczność nie odrzuciła już węgla jako przyszłego surowca energetycznego.

 

Zobacz także: Wilk ogłasza “Piątkę Wilka”

 

Źródło: infozabrze.pl

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Antares
Antares
2 lat temu

zynałO podziemnym zgazowaniu węgla usłyszałem w 1957 roku od inż Wiktora Pogody Miał wtedy ok. 65 lat czyli całe życie w górnictwie węglowym.Wspomniał, że w USA były prowadzone próby z podziemnym zgazowaniem węgla, ale niestety ze względu na olbrzymie problemy z ujęciem produktów zgazowania i wydostaniu ich na powierzchnię – Amerykanie prób . a zaniechali. Wprawdzie Polacy na kopalniach prób nie podjęły ale niechlujny i bandycka technologia powodowała, że węgiel zgazowywał się podczas normalnej eksploatacji i stąd nader liczne katastrofy i wypadki śmiertelne na dole- w tym od gazów pożarowych. Od wielu wielu lat istnieje w Mikołowie doświadczalna kopalnia .… Czytaj więcej »

Malgond
Malgond
2 lat temu

Pan Wilk wraz z publicznością się minęli z logiką. Technologia wydobycia paliw kopalnych nie ma prawie nic do tego, czy ich użycie jest nadmierne, szkodliwe itd. Może jedynie zmniejszyć skutki uboczne (albo i przeciwnie). Faktem jest, że średnia temperatura na Ziemi wzrosła w ostatnim stuleciu BARDZO GWAŁTOWNIE. Fajny wykres jest tu: https://xkcd.com/1732/ Przyczyna chyba jest oczywista – działalność człowieka. Co to znaczy dla ludzkości, to jeszcze z przyzwoitą dokładnością nie wiemy, ale raczej wesoło nie będzie, co najmniej masowe migracje i wojny o zasoby naturalne, w szczególności o wodę, bo się klimat w poszczególnych regionach zacznie zmieniać szybciej, niż ludzie… Czytaj więcej »

Liberał
Liberał
2 lat temu
Reply to  Malgond

Też mi problem. Większość ludzi po kilkanaście razy w życiu zmienia miejsce pracy, po kilka razy się przekwalifikowują. Emgrują do Niemiec, UK, czy USA. Zmieniają wieś na miasto.

antares
antares
2 lat temu
Reply to  Malgond

Ach ty logiczny palancie!! Słyszałeś o Jurze Krakowsko Częstochowskiej? No! To nie tylko Ojców czy czy Ogrodzieniec! One pozostały po dnie morza tropikalnego a w wapieniach znajdziesz sporą kupę odcisków ślimaków czy innych malgoddów!! A w pobliżuśląskie złoża węgla? Tak było ciepło a ludzi nie było ani małpoludów czyli twoich krewniaków. a w atmosferze był taki smog że pięknie rozwijały się paprotki z których powstały złoza węgla. A nikt nie palił w piecu ani cygaretów. Jedynym prztrwalnikiem tego ciepluśkiego raju jesteś ty. Tata pantofelek a mama euglena zielona. Spylaj capie na drzewoGdy diplodok pierdnął to twoje przodki fruwały od podmuchu… Czytaj więcej »

Malgond
Malgond
2 lat temu
Reply to  antares

@antares: oczywiście, że było już na Ziemi i dużo cieplej i dużo zimniej – ale zmiany następowały POOOOOWOOOOOLIIIII – dziesiątki tysięcy lat na jakąś poważniejszą zmianę. Jest sobie skomplikowany mechanizm, który sobie działał przez miliardy lat – nie wiemy zbyt dobrze jak. Wahadło wychylało się raz jedną stronę, raz w drugą. Ciepło-zimno-ciepło-zimno. W pewnym okresie paprotki zamieniały CO2 w węgiel. A winnym okresie odwrotnie. Powolutku. A tu naraz środowisko dostało potężnego kopa: stukrotne czy jeszcze większe przyspieszenie zmian. Jak się zachowa układ przy tak dynamicznej zmianie, w długim przedziale czasu? Tego nie wiemy, ale krótkoterminowe skutki już mamy. @LIberał –… Czytaj więcej »

sinceritas
sinceritas
2 lat temu

Przekonał Wilk razy kilka, przekonali i Wilka, że nadmierna emisja CO2 jest szkodliwa. Czy w związku z tym jest już lewakiem? Bo z tego, co słyszałem, znajomość podstawowych zjawisk fizycznych jest lewacka.

sariusz
sariusz
2 lat temu

Jak pan Wilk dysponuje jakąś ciekawą technologią, to niech ją wdroży w życie. Utworzy odpowiednie przedsiębiorstwo, wyłoży swoje pieniądze lub znajdzie prywatnych inwestorów. Bo jeśli ją tylko “propaguje” i to jako czynny polityk, na debatach politycznych, to jest podejrzenie, że chodzi mu o to, żeby w takie przedsięwzięcie zainwestowało państwo, tak jak w samochody na bateryjki Morawieckiego, a motywacją jest walka o głosy wyborcze zagrożonych zwolnieniem górników.

jax
jax
2 lat temu
Reply to  sariusz

Możesz sobie podejrzewać, ale równocześnie pomyśl logicznie: skoro jest politykiem i chciałby sprawić, żeby w to przedsięwzięcie zainwestowało państwo, to nie bawiłby się w „propagowanie” na jakiejś burzy mózgów z homoseksualistą, tylko – wzorem sukinsynów – zakręciłby się gdzie trzeba, żeby wysmażyć ustawę, dzięki której to przedsięwzięcie podłączone zostałoby do państwowego cycka.
Myślenie ma przyszłość…