fbpx

Wilk: PO przegrała przez tchórzostwo

OPINIA: Zdaniem byłego posła Jacka Wilka, Koalicja Obywatelska przegrała wybory m.in. dlatego, że nie krytykowała programu 500+ – donosi tvp.info.

 

– Są tchórzami. To było bardzo ewidentnie widać w tej kampanii. Wszyscy poza Konfederacją byli sterroryzowani tym 500 Plus i bali się powiedzieć, że to jest program na dłuższą metę szkodliwy – powiedział p. Wilk. – Politycy Koalicji Obywatelskiej w taki czy inny sposób próbowali ukryć to, że mają różne oceny programu 500 Plus i wręcz starali się pokazać, że są za. Myśmy jako jedyni mówili, że są dużo lepsze rozwiązania, a pójście w kierunku rozdawnictwa zawsze źle się kończy. To się odbiło dobrze na wynikach Konfederacji i negatywnie na wynikach Koalicji Obywatelskiej – zauważył były już poseł Wilk.

 

Zobacz także: Sośnierz: Konfederacja zlikwidowałaby 500+

 

Źródło: tvp.info

57 thoughts on “Wilk: PO przegrała przez tchórzostwo

 1. Panie Wilk,smieszy mnie pana wywod. Bo PO przegralo nie przez brak krytyki a przrz to ze nawet w tasmach powiedzieli co z nich za grupa! Ile beda miec do podziału itd. Oni nie tylko zygaja Tczewem,oni zygaja cala Polską,tylko nie naszą kasą!! Za duzo pokazali jak donoszą na nasz kraj i za co maja polski patriotyzm a nawet jak patrzą na chrzescijanstwo w kraju. Że teź pan taki polityk tak wąsko patrzy??? Śmiech!!!

  1. Prawdą jest jednak, że w/s 500+ PO siedziało okrakiem. Z jednej strony negowało możliwość tak dużego obciążenia budżetu państwa, z drugiej licytowało się z PiS-em, kto da więcej. Ten absurd aż kłuł w oczy. Wywód p. Wilka jest logiczny, nie widzę tu powodu do śmiechu.

 2. Me(n)dialna panika przed Konfederacją

  TVPiS, TVNazi, Niusłikał, Wybiórcza,
  Gejzeta (pseudo)Polska i pomniejsze płazy
  Poczuły, jak imperium kłamstwa się obkurcza!
  „Nadbudowa wyrosła, choć nie miała bazy!

  Jakże to, nadbudowa dziś formuje bazę?”
  Nie tak ICH Marks nauczał… A konfederaci
  Lokują bazę w miejscu, co budzi odrazę…
  Logiczni i propolscy. I NIKT IM NIE PŁACI !!!

 3. To kompletna bzdura!
  PO przegrała, bo straciła część elektoratu na rzecz lewicy.

 4. Konfederacja wygrała, a PO przegrała. Pan Wilk zdobył rekordową liczbę głosow i zostanie marszałkiem sejmu! Bo nie stchórzył!
  A nie….czekaj:)

 5. To wszystko prawda o PO, tyle że pan Wilk startował do Sejmu z list ugrupowania (Końfederacji), które również nie miało w swoim programie likwidacji 500+. Wiem, że zaraz mnie zaczniecie minusować, ale jeśli nie mam racji to proszę mi udostępnić link do programu Końfederacji, gdzie jest taki postulat – wtedy za tę wypowiedź przeproszę. Oczywiście nie chodzi mi o jakieś luźnie wypowiedzi poszczególnych członków Końfederacji, bo jak często tu tłumaczycie, jest to koalicja różnych nurtów, tylko o oficjalny dokument, że to (czyli likwidacja programu 500+) jest postulatem Końfederacji jako całości.

   1. Oczywiście, że trzeba Ci pomóc:
    Punkt 1: “1000+” Powszechna ulga podatkowa.
    PIT 0%, dobrowolny ZUS, paliwo 3 zł/l – więcej pieniędzy w rękach
    obywateli, mniej w rękach urzędników
    W szczegółach:
    “Radykalnie obniżymy wydatki – Dla osiągnięcia tych celów niezbędne będzie ograniczanie wydatków, co też będziemy czynić, redukując liczbę zbędnych urzędów i rządowych agencji, blokując korupcję i marnotrawstwo publicznych pieniędzy na zbędne działania i projekty…”

    500+ wychowuje w lenistwie (korumpuje) i jest zbędnym projektem (nie prowadzi do zwiększenia dzietności).

    1. Ja pytałem o program Końfederacji a nie Twoją tego programu interpretację. W programie Końfederacji ani słowa o 500+ nie ma. Jakby miało być, to by po prostu można było to napisać.

     1. Pincet plus to drobnostka, dlaczego konfederacja w swoim programie nie zajęła stanowiska wobec postulatów Kononowicza !

     2. Program Końfederacji? A przepraszam, nie doczytałem. Twoje pytanie pozostanie bez odpowiedzi, tj. takiego programu nie ma.
      Bo takiej partii nie ma.

      Natomiast gdybyś zechciał podyskutować bez powyborczej złośliwości – tu nie ma co interpretować, wystarczy zapoznać się z liczbami. 500+ stanowi największy, 40-miliardowy wydatek państwa w zakresie tzw. pomocy. “Radykalnie obniżymy wydatki”. Czegóż to może dotyczyć?

   2. Masz rację, Konfederacja powinna w kampanii zająć się wyłącznie wieżowcami Kaczyńskiego, wtedy miała by 35% poparcia.

  1. Bylo w rozszerzonej dyskusji zamiast 500+ to bon szkolny i kulturalny. Nawet Korwin powiedzial ,że socjal to zbrodnia i jak tylko dojda do wladzy jakims cudem to zaraz zlikwiduja 500+. Te slowa sa zarejestrowane w wywiadzie gdzie go udzielal jak startowal na prezydenta Warszawy.

   1. Droga Barbaro! Jako kobieta, a więc istota mało inteligentna, nie zrozumiałaś mojego wpisu, w którym pisałem, że “Oczywiście nie chodzi mi o jakieś luźnie wypowiedzi poszczególnych członków Końfederacji, bo jak często tu tłumaczycie, jest to koalicja różnych nurtów, tylko o oficjalny dokument, że to (czyli likwidacja programu 500+) jest postulatem Końfederacji jako całości.”

    1. Popieram w 120 procentach. Konfederacja ma tak niskie poparcie ponieważ nie zajęła się w kampanii problemem głodujących dzieci w Afryce.

    2. “Jako kobieta, a więc istota mało inteligentna, nie zrozumiałaś mojego wpisu”.
     Sariuszu, błąd w Twoim poście, to użycie słowa: “mało” jako synonimu określenia: “mniej”, bo zapewne odnosisz się do Korwinowego cytatu z badań, że “kobiety statystycznie są mniej inteligentne od mężczyzn”. Mało inteligentny, to znaczy z IQ w okolicach 70-90 (inteligencja poniżej przeciętnej, https://pl.wikipedia.org/wiki/Iloraz_inteligencji). Tu tylko zauważę, że – być może niechcący – obraziłeś rozmówcę. No, ale trzeba uważać, co się pisze. Drugi błąd, to traktowanie indywidualnego przypadku tak, jakby był on średnią w populacji. Albowiem relacja odnośnie inteligencji Pani Barbary oraz Twojej może zostać określona dopiero po Waszych testach IQ. Cobyś się czasem nie zdziwił.

  2. Program pincet plus jest programem PiSu. Konfederacja ma swój własny program i prezentowała go w kampanii. Zdaniem idiotów miała zajmować się Zandbergiem, Kaczyńskim i Biedroniem.

 6. Mówi to koleś startujący z list ugrupowania, które codziennie ogłasza, że chętnie będzie dawać dupy PiS.

 7. Bo PIS jest lustrzanym odbiciem PO, na zasadzie akcja reakcja jak w przyrodzie; ci tak to oni tak, nieustanna wojna i walka marxistowska (my kontra oni); PO zresztą chciałaby i tak dalej kontynuować politykę socjalistyczną PIS + drobne korekty dla pucu pod UE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.