fbpx

Wilk: PO przegrała przez tchórzostwo

OPINIA: Zdaniem byłego posła Jacka Wilka, Koalicja Obywatelska przegrała wybory m.in. dlatego, że nie krytykowała programu 500+ – donosi tvp.info.

 

– Są tchórzami. To było bardzo ewidentnie widać w tej kampanii. Wszyscy poza Konfederacją byli sterroryzowani tym 500 Plus i bali się powiedzieć, że to jest program na dłuższą metę szkodliwy – powiedział p. Wilk. – Politycy Koalicji Obywatelskiej w taki czy inny sposób próbowali ukryć to, że mają różne oceny programu 500 Plus i wręcz starali się pokazać, że są za. Myśmy jako jedyni mówili, że są dużo lepsze rozwiązania, a pójście w kierunku rozdawnictwa zawsze źle się kończy. To się odbiło dobrze na wynikach Konfederacji i negatywnie na wynikach Koalicji Obywatelskiej – zauważył były już poseł Wilk.

 

Zobacz także: Sośnierz: Konfederacja zlikwidowałaby 500+

 

Źródło: tvp.info

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

28
Dodaj komentarz

avatar
11 Tematy komentarzy
17 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
16 Autorzy komentarzy
JavierReabsHkuvkjJavierReabsMyronbrumsOleńka Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
JavierReabs
Gość
JavierReabs

tinder app , browse tinder for free
http://tinderentrar.com/

Hkuvkj
Gość
Hkuvkj

ivermectin australia – ivermectin for horses paste ivermectin 3mg tab

JavierReabs
Gość
JavierReabs

tinder online , tinder date
tider

Myronbrums
Gość
Myronbrums
Barbara
Gość
Barbara

Panie Wilk,smieszy mnie pana wywod. Bo PO przegralo nie przez brak krytyki a przrz to ze nawet w tasmach powiedzieli co z nich za grupa! Ile beda miec do podziału itd. Oni nie tylko zygaja Tczewem,oni zygaja cala Polską,tylko nie naszą kasą!! Za duzo pokazali jak donoszą na nasz kraj i za co maja polski patriotyzm a nawet jak patrzą na chrzescijanstwo w kraju. Że teź pan taki polityk tak wąsko patrzy??? Śmiech!!!

jarko
Użytkownik
jarko

Prawdą jest jednak, że w/s 500+ PO siedziało okrakiem. Z jednej strony negowało możliwość tak dużego obciążenia budżetu państwa, z drugiej licytowało się z PiS-em, kto da więcej. Ten absurd aż kłuł w oczy. Wywód p. Wilka jest logiczny, nie widzę tu powodu do śmiechu.

pislamista
Gość
pislamista

Me(n)dialna panika przed Konfederacją

TVPiS, TVNazi, Niusłikał, Wybiórcza,
Gejzeta (pseudo)Polska i pomniejsze płazy
Poczuły, jak imperium kłamstwa się obkurcza!
„Nadbudowa wyrosła, choć nie miała bazy!

Jakże to, nadbudowa dziś formuje bazę?”
Nie tak ICH Marks nauczał… A konfederaci
Lokują bazę w miejscu, co budzi odrazę…
Logiczni i propolscy. I NIKT IM NIE PŁACI !!!

ruski monarcha
Gość
ruski monarcha

To kompletna bzdura!
PO przegrała, bo straciła część elektoratu na rzecz lewicy.

John
Gość
John

Konfederacja wygrała, a PO przegrała. Pan Wilk zdobył rekordową liczbę głosow i zostanie marszałkiem sejmu! Bo nie stchórzył!
A nie….czekaj:)

sariusz
Użytkownik
sariusz

To wszystko prawda o PO, tyle że pan Wilk startował do Sejmu z list ugrupowania (Końfederacji), które również nie miało w swoim programie likwidacji 500+. Wiem, że zaraz mnie zaczniecie minusować, ale jeśli nie mam racji to proszę mi udostępnić link do programu Końfederacji, gdzie jest taki postulat – wtedy za tę wypowiedź przeproszę. Oczywiście nie chodzi mi o jakieś luźnie wypowiedzi poszczególnych członków Końfederacji, bo jak często tu tłumaczycie, jest to koalicja różnych nurtów, tylko o oficjalny dokument, że to (czyli likwidacja programu 500+) jest postulatem Końfederacji jako całości.

sariusz
Użytkownik
sariusz

Ja znalazłem tylko taki zestaw postulatów pt. “Piątka Końfederacji”. O likwidacji 500+ nic tu nie ma https://konfederacja.net/ No, ale może nie potrafię dobrze szukać, więc proszę mi pomóc.

leon
Gość
leon

Coś chcesz tym udowodnić? Postaraj się bardziej

sariusz
Użytkownik
sariusz

To, że likwidacja 500+ nie jest w programie Końfederacji.

leon
Gość
leon

I co z tego?

jarko
Użytkownik
jarko

Oczywiście, że trzeba Ci pomóc:
Punkt 1: “1000+” Powszechna ulga podatkowa.
PIT 0%, dobrowolny ZUS, paliwo 3 zł/l – więcej pieniędzy w rękach
obywateli, mniej w rękach urzędników
W szczegółach:
“Radykalnie obniżymy wydatki – Dla osiągnięcia tych celów niezbędne będzie ograniczanie wydatków, co też będziemy czynić, redukując liczbę zbędnych urzędów i rządowych agencji, blokując korupcję i marnotrawstwo publicznych pieniędzy na zbędne działania i projekty…”

500+ wychowuje w lenistwie (korumpuje) i jest zbędnym projektem (nie prowadzi do zwiększenia dzietności).

sariusz
Użytkownik
sariusz

Ja pytałem o program Końfederacji a nie Twoją tego programu interpretację. W programie Końfederacji ani słowa o 500+ nie ma. Jakby miało być, to by po prostu można było to napisać.

Cyprian
Gość
Cyprian

Pincet plus to drobnostka, dlaczego konfederacja w swoim programie nie zajęła stanowiska wobec postulatów Kononowicza !

jarko
Użytkownik
jarko

Program Końfederacji? A przepraszam, nie doczytałem. Twoje pytanie pozostanie bez odpowiedzi, tj. takiego programu nie ma.
Bo takiej partii nie ma.

Natomiast gdybyś zechciał podyskutować bez powyborczej złośliwości – tu nie ma co interpretować, wystarczy zapoznać się z liczbami. 500+ stanowi największy, 40-miliardowy wydatek państwa w zakresie tzw. pomocy. “Radykalnie obniżymy wydatki”. Czegóż to może dotyczyć?

Cyprian
Gość
Cyprian

Masz rację, Konfederacja powinna w kampanii zająć się wyłącznie wieżowcami Kaczyńskiego, wtedy miała by 35% poparcia.

Barbara
Gość
Barbara

Bylo w rozszerzonej dyskusji zamiast 500+ to bon szkolny i kulturalny. Nawet Korwin powiedzial ,że socjal to zbrodnia i jak tylko dojda do wladzy jakims cudem to zaraz zlikwiduja 500+. Te slowa sa zarejestrowane w wywiadzie gdzie go udzielal jak startowal na prezydenta Warszawy.

sariusz
Użytkownik
sariusz

Droga Barbaro! Jako kobieta, a więc istota mało inteligentna, nie zrozumiałaś mojego wpisu, w którym pisałem, że “Oczywiście nie chodzi mi o jakieś luźnie wypowiedzi poszczególnych członków Końfederacji, bo jak często tu tłumaczycie, jest to koalicja różnych nurtów, tylko o oficjalny dokument, że to (czyli likwidacja programu 500+) jest postulatem Końfederacji jako całości.”

Cyprian
Gość
Cyprian

Popieram w 120 procentach. Konfederacja ma tak niskie poparcie ponieważ nie zajęła się w kampanii problemem głodujących dzieci w Afryce.

jarko
Użytkownik
jarko

“Jako kobieta, a więc istota mało inteligentna, nie zrozumiałaś mojego wpisu”. Sariuszu, błąd w Twoim poście, to użycie słowa: “mało” jako synonimu określenia: “mniej”, bo zapewne odnosisz się do Korwinowego cytatu z badań, że “kobiety statystycznie są mniej inteligentne od mężczyzn”. Mało inteligentny, to znaczy z IQ w okolicach 70-90 (inteligencja poniżej przeciętnej, https://pl.wikipedia.org/wiki/Iloraz_inteligencji). Tu tylko zauważę, że – być może niechcący – obraziłeś rozmówcę. No, ale trzeba uważać, co się pisze. Drugi błąd, to traktowanie indywidualnego przypadku tak, jakby był on średnią w populacji. Albowiem relacja odnośnie inteligencji Pani Barbary oraz Twojej może zostać określona dopiero po Waszych testach… Czytaj więcej »

Oleńka
Gość
Oleńka

“sariuszek” menski szowinista? Czy zwolennik Korwina?

Cyprian
Gość
Cyprian

Program pincet plus jest programem PiSu. Konfederacja ma swój własny program i prezentowała go w kampanii. Zdaniem idiotów miała zajmować się Zandbergiem, Kaczyńskim i Biedroniem.

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Mówi to koleś startujący z list ugrupowania, które codziennie ogłasza, że chętnie będzie dawać dupy PiS.

leon
Gość
leon

Schyl się po mydło…

Paweł K.
Gość
Paweł K.

Bo PIS jest lustrzanym odbiciem PO, na zasadzie akcja reakcja jak w przyrodzie; ci tak to oni tak, nieustanna wojna i walka marxistowska (my kontra oni); PO zresztą chciałaby i tak dalej kontynuować politykę socjalistyczną PIS + drobne korekty dla pucu pod UE.