Wilk o strategii politycznej Kukiz`15

INFO: Były poseł Kukiz’15 Jacek Wilk, obecnie członek Konfederacji, skomentował w rozmowie z “Rzeczpospolitą” strategię polityczną Klubu Kukiz’15. 

 

P. Wilk tłumaczył, że kierownictwo Kukiz`15 było od początku nastawione na “ciche wspieranie PiS-u”. P. Wilk powiedział, że był temu przeciwny, co jego zdaniem mogło “leżeć u podłoża niechęci Pawła Kukiza” do jego osoby.

– Doktryna polityczna Pawła i jego najbliższych współpracowników była następująca: teraz jesteśmy opozycją, a w następnej kadencji będziemy w koalicji rządzącej. Odnosiłem wrażenie, że kilka osób z Pawłem na czele już się widziało w tej koalicji, na różnych posadach, i to chyba przewróciło im w głowach – powiedział p. Wilk.

P. Wilk zdradził, że “we wszystkich kluczowych głosowaniach dostawali polecenie wspierania PiS”.

– Jednocześnie udawaliśmy opozycyjność, bo chcieliśmy być ładniejszą wersją PiS. Efekt był taki, że Paweł lawirował, robił dziwne szpagaty, ale wszyscy widzieli, że zmierza w kierunku PiS – powiedział p. Wilk

Zobacz także: Wilk: PO przegrała przez tchórzostwo

Źródło: rp.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

13
Dodaj komentarz

avatar
3 Tematy komentarzy
10 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
7 Autorzy komentarzy
PiS to nie jest, centrum tylko lewicasariuszkrakusPiS to nie jest centrum, tylko lewicasinceritas Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr Grembowicz
Gość
Piotr Grembowicz

nie, początkowo byli realnie anty systemowi, ale ponieważ nie mają pojęcia o polityce (i jak to rockowcy/rockmeni posypało im się); tacy wizjonerscy, stratedzy, wyrachowani to oni nigdy nie byli, niestety, bo znaleźliby się zupełnie gdzie indziej, nawet u/z JKM! szkoda: i ludzi, czasu, pieniędzy, straconej szansy przynajmniej częściowej i czasowej (?!) realnej zmiany; zatem dalej idziemy tak samo, w tym samym kierunku i w tym samym towarzystwie.

sariusz
Użytkownik
sariusz

Szacunek. Wilkowi słusznie się nie podobało, że Kukiz udaje opozycję wobec PiS-u a tak naprawdę to po cichu szykuje się do koalicji z PiS. Dlatego w następnych wyborach kandydował z ramienia ugrupowania, którego lider z góry, jeszcze przed wyborami, zadeklarował, że dąży do takiej koalicji: https://korwin-mikke.pl/wazne/korwin-mikke-nie-odmowie-kaczynskiemu/
I ja to popieram, bo uważam, że polityka powinna być transparentna a wyborcy powinny z góry wiedzieć, na co głosują.

PiS to nie jest centrum, tylko lewica
Gość
PiS to nie jest centrum, tylko lewica

“W koalicji będziemy powstrzymywać PiS przed większymi głupotami!” – No i co w tym złego? Przecież Korwin wielokrotnie mówił, że z każdym wejdzie w koalicję w zamian za powiedzmy likwidację PiT.

sariusz
Użytkownik
sariusz

Z każdym, to chyba nie. Końfederacja pozywała do sądu za sugestie, że mogłaby wejdź w koalicję z PO: https://korwin-mikke.pl/wazne/sad-oddalil-pozew-konfederacji-przeciwko-jakubiakowi/
A ponieważ polskich realiach w koalicję rządzącą można wejść tylko albo z PiS, albo z PO, więc pozostaje PiS.

PiS to nie jest centrum, tylko lewica
Gość
PiS to nie jest centrum, tylko lewica

To pewnie jacyś narodowcy pozwali Jakubiaka, Janusz jest zwolennikiem zasady “w polityce nigdy nie mów nigdy”, poza tym ten pozew to z pewnością było zagranie polityczne, bo Jakubiak powiedział: “Konfederacja jest w stanie dla interesu zawiązać koalicję z Platformą Obywatelską” – Gdyby powiedział “dla dobra Polski” to nikt by go za to nie pozywał. Słowo “interes” w odniesieniu do PO kojarzy się raczej nie zbyt dobrze i stąd zapewne pozew. Poza tym jesteś na 100 proc. PiSowskim trollem, bo PO nie opłaca się taki trolling na blogu Korwina.

sariusz
Użytkownik
sariusz

To narodowcy pozwali Jakubiaka bo Końfederacja to narodowcy.

PiS to nie jest, centrum tylko lewica
Gość
PiS to nie jest, centrum tylko lewica

Konfa to też narodowcy – tak powinieneś napisać pajacu.

krakus
Użytkownik
krakus

Tylko, że JKM zadeklarował to w swoim stylu, tak, że gdyby nawet JarKacz przedtem chciał koalicji, to by mu się odechciało.

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

No co Ty nie powiesz Wilku, nikt przecież nie widział, jak dajecie dupy PiSowi raz za razem 😁 i wcale a wcale nie widać, że to samo robi “wersja druga poprawiona”, o nazwie Konfederacja.

mir
Użytkownik
mir

Konfederacja tak robi? Ja jeszcze nie widzę.

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

A u Kukiza widziałeś?

PiS to nie jest centrum, tylko lewica
Gość
PiS to nie jest centrum, tylko lewica

A co to ma do rzeczy debilu?

leon
Gość
leon

Ty za to wypinasz się PO i jednocześnie ciągnisz nowoczesnej. A pod pachy cisną cię Biedroń ze Śmiszkiem. Najgorsze jest to, że ty to lubisz.