fbpx

Tylko Konfederacja może zatrzymać szaleństwo PiS

OPINIA: P. Artur Dziambor z Konfederacji nie kryje przerażenia nowymi pomysłami socjalnymi PiS-u.

 

Polityk zamieścił wpis zaraz po opublikowaniu tzw. “Hattricku Kaczyńskiego”, czyli nowych pomysłów na wydawanie publicznych pieniędzy.

W Polsce ponad 3 miliony ludzi prowadzi własne działalności gospodarcze. Wszyscy ci przedsiębiorczy Polacy dostali dziś od PiSu sygnał: szukajcie sobie pracy na etacie, albo wynocha z Polski, bo myśmy z tymi 1500 zł ZUSu dopiero zaczęli” – napisał p. Dziambor. “Konfederacja to zatrzyma!” – dodał.

 

Zobacz także: PiS zaprezentował “hattrick Kaczyńskiego”

 

Źródło: twitter.com

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

7
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy komentarzy
6 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
6 Autorzy komentarzy
leda16Cypriankrakussinceritassariusz Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
sariusz
Użytkownik
sariusz

Konfederacja nie “zatrzyma szaleństwa PiS”. Mogłaby to zrobić, gdyby po uzyskaniu tych wymarzonych 5,01% głosów i kilkunastu mandatów poparła opozycję wobec PiS (czyli KO i Lewicę) i razem by odsunęli PiS od władzy. Ale tego nie zrobi. Działacze Konfederacji tak nienawidzą PO a zwłaszcza Wiosny, że jest to niemożliwe. Jest natomiast prawie pewne, że w wypadku gdyby PiS-owi zabrakło głosów, to Konfederacja pomoże mu w pozostaniu u władzy, co zresztą sam Korwin już zapowiadał. Łatwo znajdą z PiS płaszczyznę współpracy (walka z LGBD, Żydami, uchodźcami, wolnymi sądami, mediami i zdrowym rozsądkiem) a sprawy gospodarcze zejdą na drugi plan.

leon
Gość
leon

Pogardłój na innych forach, żeby głosowali na KO, Lewicę. Tutaj nikogo nie przekonasz. Bo wszyscy dobrze wiedzą, że jak Konfederacja dostanie się do parlamentu to Pis żeby utrzymać władzę najprawdopodobniej nie zawaha się stworzyć koalicji z PO. Sprawy gospodarcze zeszły na bok właśnie za rządów PO PSL. Zdrowy rozsądek zresztą też. PO PSL rządzili tak tragicznie, że ludzie z rozpaczy zagłosowali na PiS. Ale do ciebie nie docierają fakty. Tym gorzej dla faktów.

sariusz
Użytkownik
sariusz

Jak Konfederacja dostanie się do parlamentu, to poprze PiS. Sam Korwin to zapowiedział: “Sądzę, że nie będą mieli większości w jesiennych wyborach do Sejmu i poszukają koalicjanta. My jesteśmy gotowi. Nie odmówię Kaczyńskiemu – mówi p. Korwin-Mikke.” https://korwin-mikke.pl/wazne/korwin-mikke-nie-odmowie-kaczynskiemu/

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Oj leosiu, strategiem nie był byś wybitnym, ale spieszę z wyjaśnieniem, że nie proponuje się koalicji najsilniejszymu konkurentowi, tylko najsłabszemu, aby móc go zdominować. Tym najsłabszym jest Konfederacja – niestabilna, niespójna programowo, bez zaplecza i wypracowanej marki. Co więcej, JKM już ogłosił, że nie odmówi Kaczyńskiemu, co oznacza, że nie będzie twardo negocjował. No i w programie jest więcej podobieństw, niż różnic. Jednym słowem, koalicjant doskonały. Drugim potencjalnym koalicjantem jest PSL/Kukiz, ale jest już znacznie trudniejszy do zdominowania, to jest partia z dużymi strukturami i rozpoznawalną marką, której nikomu nie udało się zatopić, więc jest trudniejszym partnerem do współpracy, bo… Czytaj więcej »

krakus
Użytkownik
krakus

PSL nie zatrzymał szaleństwa PO, Kukiz nie zatrzymał szaleństwa PiS (był “przeciw, a nawet za” utrzymaniem podwyżki VAT do 23%)

Cyprian
Gość
Cyprian

Sincerikutas ma misję życiową : uświadamia politycznie przypadkowych oszołomów od Korwina.

leda16
Gość
leda16

Ależ oczywiście. Korwin ochotą na taką “koalicję” już bardziej nie mógł się skompromitować. Wszystko jedno z kim, byle do koryta. Zresztą opcja dla PiS również pożądana. Będą mieli na kogo zwalić winę za niedotrzymanie obietnic wyborczych typu: 4 tysiące najniższa pensja, emerytury matczyne, 500+ na pierwszego bachora, mln. tanich mieszkań dla młodych, itp. brednie, których i tak nie myślą dotrzymać. Korwin z kolei będzie ściemniał, że niższy poziom socjal-faszyzmu to jego zasługa.