Trump wyciąga ludzi z socjalu

INFO: Dzięki polityce prezydenta Donalda Trump coraz więcej Amerykanów uniezależnia się od rządowej pomocy – podaje Instytut Heartland.

 

W ciągu zaledwie 3 lat p. Trump zdołał tak obniżyć podatki i obciąć regulacje, że zwykli ludzie mają więcej pieniędzy na własne wydatki, a przedsiębiorcy chętniej je inwestują i tworzą nowe miejsca pracy. Doskonałym przykładem na poprawę sytuacji Amerykanów jest zmniejszająca się liczba osób korzystających z zasiłków żywnościowych. Obecnie jest to ok. 36 mln ludzi, czyli aż o 7 mln mniej niż na początku kadencji p. Trump.

 

Zobacz także: Sośnierz: Konfederacja zlikwidowałaby 500+

 

Źródło; www.heartland.org

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

11
Dodaj komentarz

avatar
4 Tematy komentarzy
7 Odpowiedzi w wątku
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
8 Autorzy komentarzy
Paweł K.mirLiberausariuszLiberau Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł K.
Gość
Paweł K.

… tak, bo dziś walka odbywa się niestety na cła, czyli podatki (jak np. z Chinami, UE etc.), taki mamy zwariowany socjalistyczny świat. Trump też obciął dotacje na tzw. aborcyjne fundacje i inne tego typu syfy, za co podziękowali mu bpi amerykańscy.

Paweł K.
Gość
Paweł K.

I bardzo dobrze; prezydent Duda za PIS, SLD, PO, PSL etc. robi odwrotnie, niestety.

sariusz
Użytkownik
sariusz

Trump niektóre podatki obniżył (głównie ichni CIT) a niektóre podwyższył, głównie podatek importowy (import tax), zwany w Polsce cłami. Jest to charakterystyczne dla polityków populistycznych, którzy obniżają te podatki, które są bardziej widoczne, a więc bezpośrednie, żeby przypodobać się l***dowi a podwyższają podatki pośrednie (od sprzedaży), które nie widać, gdy płacimy. Tak samo zrobił Orban na Węgrzech, który obniżył PIT, ale VAT podwyższył do poziomu najwyższego w Europie (27%). Podobnie robi PiS, który udaje, że daje jakieś zwolnienia w PIT, ale zaostrza pobór VAT-u. Ja uważam, że należy robić dokładnie odwrotnie. Ludzie powinni wiedzieć, widzieć, słyszeć i czuć, że płacą… Czytaj więcej »

basza
Użytkownik
basza

Cud się stał!

Sariusz napisał coś rozsądnego!

Moooże jeszcze dojrzeje, i zaprzestanie tu wrzucać różne bzdury.

Może!

Liberau
Gość
Liberau

“Ja uważam, że należy robić dokładnie odwrotnie. Ludzie powinni wiedzieć, widzieć, słyszeć i czuć, że płacą podatki, bo inaczej nie zrozumieją, że te różne “prezenty” od rządu są z ich pieniędzy”.

Gwiazdowski myśli odwrotnie. Najlepiej zlikwidować PIT a niedobory zastąpić zwiększonym VAT-em, żeby odciążyć ludzi od biurokratycznych pierdół.

sariusz
Użytkownik
sariusz

Bo Gwiazdowski wcale nie chce zmniejszyć roli państwa. Jego plan zakłada utrzymanie wydatków budżetu a tym samym sumy wszystkich podatków na dotychczasowym poziomie. Chce tylko te podatki zbierać w inny sposób, taki, żeby się ludzie jak najmniej zorientowali, że płacą podatki.

Liberau
Gość
Liberau

Gwiazdowski twierdzi, że jego koncepcja oznacza niższe koszta poboru podatków. Zwykli ludzie nie będą musieli poświęcać kolejnych roboczogodzin.

mir
Użytkownik
mir

Sariusz – brawo ! Jak to mawiamy lokalnie 10/10 🙂

mir
Użytkownik
mir

Jeśli to prawda, to nawet jeżeli Trump, wychodzi w niektórych sprawach na niedouczonego barana, to i tak przysługuje się swojemu krajowi, w bardzo wielkim stopniu.

kar_mac
Gość
kar_mac

Slusznie, ale ja patrzę na działalność Pana Trumpa poprzez interesy MOJEGO kraju (447)

chris.road
Użytkownik
chris.road

Pan Trump, jak zauważyłeś, nie jest prezydentem Polski, lecz USA.
I trudno by bił się za interesy cudzego kraju.
Skoro przywódcy bantustańscy nawet się nie zająknęli na temat 447 (choć były na to co najmniej dwie okazje) to zgodnie ze słowami Prezydenta Trumpa wygłoszonymi na forum ONZ = ” niech się pi*przą !”
Cóż, prawda taka jest…