fbpx

To regulacje windują nam ceny śmieci!

INFO: W Katowicach dojdzie do olbrzymiej podwyżki opłat za śmieci – podaje portal dziennikzachodni.pl.

 

Od nowego roku za śmieci segregowane katowiczanie zapłacą 21,3 zł od osoby na miesiąc, a za niesegregowane – aż 42,6 zł. Od 2013 do 2019 w Katowicach płacono za śmieci odpowiednio 14 i 21 zł, co oznacza wzrost ceny o 52% i 103%!

Potwierdza się, że to samo państwo polskie wraz z Unią Europejską poprzez wydawane regulacje, które generują różnorakie koszty, winduje ceny za odbiór odpadów. Urzędnicy z Katowic podwyżki tłumaczą znaczącym wzrostem cen paliwa, energii oraz płacy minimalnej, koniecznością spełnienia wyższych wymogów recyklingowych narzuconych przez przepisy UE, podwyższeniem stawek tzw. opłaty marszałkowskiej oraz szeregiem nowych przepisów dotyczących standardów bezpieczeństwa, elektromobilności i kontroli wizyjnej składowisk oraz miejsc magazynowania odpadów.

 

Zobacz także: UE na spółkę z PiS-em podnoszą ceny odbioru odpadów

 

Źródło: dziennikzachodni.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

13
Dodaj komentarz

avatar
6 Tematy komentarzy
7 Odpowiedzi w wątku
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
9 Autorzy komentarzy
silezaurPaweł K.B.A.Rklioes vel pislamistamanu Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
silezaur
Gość
silezaur

Czyli katowiccy urzędnicy sami przyznają, że główne powody to wymogi recyklingowe UE, nowe standardy ekomobilności oraz wzrost cen paliwa i energii windujący koszt odbioru odpadów. Krótko mówiąc za taki drastyczny wzrost cen odpowiada klimatyzm i pseudoekologia. I tak będzie ze wszystkim. Rząd PiS otwarcie zapowiada wzrost cen żywności i energii od stycznia 2020 r. o co najmniej 8% i to ma się dziać rok do roku. Zamiast wypowiedzieć te wszystkie konwencje klimatyczne, jak to zrobił Trump w imieniu USA, to będą nas pauperyzować pieprzeni zdrajcy.

Paweł K.
Gość
Paweł K.

a na sznur albo bilet za Ocean nie starczy; UE/Skandynawia to za blisko psia mać zgroza
a może się mylę ?! chciałbym

Paweł K.
Gość
Paweł K.

Tak patrząc na kolejne opłaty, zapłaty, wpłaty czyli podatki to my już prawie wcale nie zarabiamy!!! Wszystko z góry przez kolne władze, rządy jest już z góry przeznaczone, zaplanowane i poukładane!!! Mamy “Rok 1984” real!!!! Orwell się kłania+Huxley+Dick, + Lem + Zajdel etc. Zgroza

Paweł K.
Gość
Paweł K.

a właściwie to kolejne podatki

klioes vel pislamista
Gość
klioes vel pislamista

Praca ministra sprawiedliwości w Uzbekistanie motto: „Nie myślcie, że państwo rozwiąże Wasze problemy. To państwo jest problemem.” (Ronald Reagan) W knajpie ucztować „nazbyt wystawnie” W Uzbekistanie nie jest zabawnie! Bowiem minister sprawiedliwości Kary wymierzać chce dla ludności, Która „zbyt licznie” (ponad głów trzysta) Bawi się razem. Fiskus skorzysta – Drani baksami trzystu ukarze. A restaurator siedemset w darze Złoży dla państwa!… Wystawność widać Też po aut liczbie. Może się przydać Taryfikator: „Trzy samochody Są w normie jeszcze.” Gdy więcej – szkody Poniosą w knajpie huczne burżuje! Jednak niedosyt pewien tu czuję. A co się stanie, czy będzie kara, Jak o… Czytaj więcej »

sariusz
Użytkownik
sariusz

A jak w korwiniżmie będzie rozwiązana sprawa wywozu śmieci? W sumie, to każdy może wywozić do lasu, ale co, jak wytną wszystkie lasy?

basza
Użytkownik
basza

A skoro już jesteśmy przy temacie śmiecia, to ciekawe, kto Cię tu… wywiózł?

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Sugerujesz, że portal JKM to śmietnik?

B.A.R
Gość
B.A.R

Każdy system jest nie doskonały bo ludzie są nie uczciwi , chciwi albo leniwi.

manu
Użytkownik
manu

Normalnie. We własnym zakresie lub zlecając to najtańszej firmie. Za wyrzucenie do lasu przewidziana bardzo surowa kara. Taka, że nawet nikt o tym nie pomyśli. O lasy trzeba dbać, żeby pochłaniały CO2, a nie wycinać pod uprawy soi, tak jak robicie to wy, nie jedzący zwierzątek.

sariusz
Użytkownik
sariusz

1/ Jaka będzie kara za wyrzucenie śmieci do lasu. Kara śmierci?
2/ Czy prywatnego lasu nie będzie można wyciąć?
3/ Czy w korwiniżmie będą lasy państwowe?

leon
Gość
leon

Zasadź se Pan, poczekaj i wycinaj do woli. Kara śmierci tylko za kłusownictwo 😉

manu
Użytkownik
manu

Ad 1. Odstraszająca i dotkliwa.
Ad 2. Będzie można. Własność rzecz święta. Świat się nie skończy, jak wytniesz kawał lasu. Natomiast, jak się okaże, że z tej wycinki nie ma żadnego pożytku, to będziesz właścicielem łąki, a lasu więcej nie dokupisz.
Ad 3. Oczywiście. Żeby jakiś debil nie wykupił wszystkich lasów i ich nie wykarczował. Lasy, jak własność, rzecz święta.