Tanie ubezpieczenie OC? Sprawdź najlepsze oferty z kalkulatorem Porowneo.pl!

Chcesz kupić ubezpieczenie OC jeszcze taniej? Mamy na to sposób! Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeniowego Porowneo.pl i sprawdź już teraz, gdzie wykupisz polisę bez przepłacania!

Ubezpieczenie OC, czyli odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowym ubezpieczeniem dla każdego właściciela pojazdu. Ubezpieczenie to ma na celu ochronę finansową kierowcy przed skutkami wywołanych przez niego szkód. Wówczas odszkodowanie w odpowiedniej wysokości wypłaca ubezpieczyciel, a nie kierowca, który wyrządził szkody.

Za brak ważnego ubezpieczenia OC grozi nam wysoka kara. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny może naliczyć nam aż do 4500 złotych kary za brak ważnego OC dla samochodu osobowego. Wysokość kary wzrasta wraz z wysokością płacy minimalnej, dlatego też jest ona z roku na rok coraz większa.

Jeśli także czeka Cię zakupienie ubezpieczenia OC, do wyboru masz szeroką gamę ofert ubezpieczycieli. Jak zatem znaleźć najlepszą ofertę dla siebie i nie przepłacić?

Dobre ubezpieczenie OC? Wybierz to najtańsze!

Obowiązkowe ubezpieczenie OC posiada taki sam zakres ochrony u każdego ubezpieczyciela, co związane jest z aktualnymi przepisami prawa. Wobec tego wtedy, gdy szukamy dobrego OC, w takim przypadku warto postawić na to, które będzie najtańsze.

Wysokość ubezpieczenia OC jest jednak powiązana z wieloma czynnikami, dlatego powinniśmy pamiętać o tym, że nie ma „najtańszego ubezpieczyciela”, ponieważ u każdego kalkulacja składki odbywa się na nieco innych zasadach.

Wobec tego najskuteczniejszym sposobem na wykupienie taniego OC jest porównanie ofert w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych – to właśnie wtedy możemy wybrać taką polisę, która będzie dla nas najbardziej atrakcyjna.

Jak jednak wyszukać tanie ubezpieczenie OC? Tutaj z pomocą przychodzi kierowcom porównywarka ubezpieczeń on-line Porowneo.pl, która w jednym miejscu gromadzi oferty najlepszych ubezpieczycieli: PZU, Hestia, Link4, MTU24, Generali, Aviva, Ergo, Proama i Benefia.

Dlaczego warto wyszukać ubezpieczenie z porównywarką? W jaki sposób korzystać z tego rodzaju serwisu? Sprawdź już teraz z nami!

Zalety skorzystania z porównywarki ubezpieczenia OC:

  • wielu ubezpieczycieli w jednym miejscu – dzięki temu nie trzeb sprawdzać ofert każdego z nich po kolei
  • indywidualna kalkulacja – dokonywana na podstawie wpisanych do porównywarki danych o kierowcy i jego pojeździe
  • możliwość porównania różnych typów polis – nie tylko OC, ale także AC, NNW, Assistance
  • czytelne porównanie kosztów ubezpieczenia – po kalkulacji porównywarka prezentuje oferty od najtańszej do najdroższej
  • oszczędność czasu – wszystko możemy załatwić w dogodnym dla nas momencie, bez wychodzenia z domu
  • brak dodatkowych kosztów – porównywarki są darmowe i nie obligują użytkowników do zakupienia polisy
  • możliwość zakupienia ubezpieczenia on-line – po wykonanej kalkulacji kierowca może zawrzeć umowę z ubezpieczycielem przez internet

Te wszystkie zalety sprawiły, że dzisiaj z porównywarek ubezpieczeń korzysta wielu kierowców w całej Polsce – to sprawdzony wybór, gdy chcemy kupić niedrogie ubezpieczenie OC, a także inne rodzaje polis samochodowych.

Jak wybrać najlepszą polisę OC z porównywarką ubezpieczeń?

Wyszukanie najlepszego ubezpieczenia OC za pomocą porównywarki jest naprawdę bardzo proste. Każdy kierowca będzie mógł wybrać dla siebie najkorzystniejszą ofertę – nawet jeśli nigdy wcześniej nie używał takiego narzędzia do kalkulacji wysokości składek.

Wraz z porównywarką ubezpieczeń Porowneo.pl wybranie niedrogiego OC zajmie Ci dosłownie kilka minut! Po wejściu na stronę internetową wystarczy wybrać odpowiedni typ polisy oraz wypisać formularz. W formularzu tym podajemy informacje dotyczące siebie, swojej historii ubezpieczeniowej, a także posiadanego przez siebie pojazdu.

Warto przygotować dowód osobisty, prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu – znajdziemy w nich wszystkie wymagane informacje potrzebne do wyszukania polisy OC, a także wykupienia jej, gdy będziemy chcieli zdecydować się na konkretną ofertę.

Do formularza wprowadzamy między innymi następujące dane:

  • dane o samochodzie – marka, model, wersja, rocznik, data pierwszej rejestracji, data kupna, dane o własności pojazdu oraz sposobie jego użytkowania
  • dane o właścicielu samochodu – dane osobowe, w tym płeć, data urodzenia, miejsce zamieszkania, stan cywilny, dane kontaktowe – numer telefonu, data uzyskania prawa jazdy
  • dane o ubezpieczeniu – dotychczasowa historia ubezpieczeniowa, w tym liczba lat bezszkodowej jazdy, ewentualny udział własny i amortyzacja, data, od której ma obowiązywać polisa

Porównywarka internetowa Porowneo.pl w czytelny sposób prezentuje swoim użytkownikom dokonaną kalkulację – od najtańszych do najdroższych ofert. Dzięki temu kierowca może od razu wybrać taką polisę, która będzie dla niego najbardziej atrakcyjna. Gdy będzie chciał ją zakupić, może zrobić to także on-line – klikamy wtedy na odpowiedni przycisk i jesteśmy przenoszeni na stronę ubezpieczyciela, aby tam dopełnić formalności.

Podsumowując, jeśli chcemy kupić tanie ubezpieczenie OC, Porowneo.pl to sprawdzona propozycja dla każdego kierowcy. Wybranie polisy bez przepłacania nie musi być już problemem – skorzystaj z Porowneo.pl i sprawdź, który ubezpieczyciel może zaoferować Ci najlepszą cenę za polisę OC!

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego