fbpx

Stop cenzurze prewencyjnej!

INFO: Posłowie Konfederacji protestują przeciwko usunięciu po raz kolejny z serwisu YouTube niezależnej telewizji wRealu24.

 

– Tak jak podstawą sprawnego państwa są jasne dla wszystkich zasady, reguły gry, tak samo podstawą sprawnego wolnego rynku są jasne reguły gry podmiotów rynkowych. Chcielibyśmy zaprotestować przeciwko cenzurze skierowanej zwłaszcza do prawicowych, niezależnych mediów ze strony Google i deklaracji, czy YouTube jest wydawcą i ponosi odpowiedzialność za własne treści, czy nie jest wydawcą i odpowiedzialność za te treści ponoszą twórcy treści. Wówczas, jeżeli treści są zgodne z prawem taki portal, który tylko pośredniczy, nie powinien cenzurować i ingerować ze względów politycznych – powiedział WCz. Jakub Kulesza, poseł Konfederacji.

– Sprawa dotyczy cenzury prewencyjnej, która jest zakazana w Konstytucji (art. 54). Łamane jest notorycznie polskie prawo i poprzez jakieś dziwne zgłoszenia, dziwną wyimaginowaną mowę nienawiści, ucina się zasięgi i niszczy ogromne kanały tak jak w przypadku wRealu24. Ja przypominam, że my mamy ponad 300 tys. użytkowników, a jakiś cenzor ma nam określać, co jest mową nienawiści, a co nie – stwierdził p. Marcin Rola z wRealu24.

WCz. Dobromir Sośnierz zauważył, że mamy do czynienia z cenzurą nie tylko na Facebooku, YouTube czy Twitterze, ale także chociażby ws. spotkania we Wrocławiu, gdzie Uniwersytet Ekonomiczny odwołał spotkanie z posłem Sośnierzem.

– Widzimy, że to lewica jak zawsze jest źródłem zagrożenia dla wolności słowa, ponieważ fałszywe idee nie potrafią zwyciężyć inaczej niż tylko zamykając usta przeciwnikom. (…) Chciałbym zaprosić wszystkich zainteresowanych tą problematyką do zespołu ds. obrony wolności słowa, gdzie będziemy m.in. zastanawiać się, jak temu zaradzić – powiedział p. Sośnierz z Konfederacji.

– Mówimy o tym, że dzisiaj koncerny globalne, globalne koncerny informatyczne, są największym zagrożeniem wolności słowa w XXI w. Tak jak marksizm starego typu był noszony na sztandarach przez partie komunistyczne, tak marksizm nowego typu walczący z tożsamością narodową, tożsamością religijną czy nawet tożsamością płciową, to właśnie są globalne koncerny. Nie ma żadnych wątpliwości, że lewicowa poprawność polityczna musi się spotkać ze zdecydowanym oporem – podkreślił WCz. Robert Winnicki, poseł Konfederacji.

 

Zobacz także: Rola: Zróbmy coś, bo nas zaorają

 

Źródło: Biuro Prasowe Konfederacji

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

28
Dodaj komentarz

avatar
9 Tematy komentarzy
19 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
16 Autorzy komentarzy
RyfueuRvwhkvKasiaPiotr Grembowiczkrakus Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ryfueu
Gość
Ryfueu

buy oral stromectol – stromectol 3mg cost stromectol online pharmacy

Rvwhkv
Gość
Rvwhkv

stromectol tablets – stromectol online canada ivermectin 50

Piotr Grembowicz
Gość
Piotr Grembowicz

Pie… yt, fb, twittera, wiki, instam, ipody, iphony, nety etc.! Go to hell!
Cenzura jak służby zawsze były, są i będą, real life! taki świat i ludzie…

Paweł
Użytkownik
Paweł

Tym razem Konfederacja nie ma racji!! To PRYWATNY portal- i może sobie zamieszczać oraz usuwać co chce!! PO za tym widzę tu Kalizm – jak drukarz odmówił druku artykułów LGBT to miał słuszność, jak prywatny portal odmawia zamieszczania prawicowych treści- nie ma racji…..

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Ten Sośnierz zawsze był dla mnie jakiś szemrany, widać geny tatusia pisowca prędzej czy później musiały się uaktywnić…

manu
Użytkownik
manu

Przedstaw nam swojego ojca. A kim jest twój synalek?

Leszy
Gość
Leszy

Miałbyś rację gdybyśmy żyli w państwie gdzie panuje wolność słowa, ale nie żyjemy.

sariusz
Użytkownik
sariusz

Panuje wolność słowa. Ten łysy może bez żadnej trudności wykupić miejsce na serwerze i tam zamieszczać swoje filmy, ewentualnie skorzystać z jakiejś innej gotowej platformy – np. chyba ostatnio Najwyższy Czas stworzył własną “telewizję”. Władze państwowe na pewno nie będą ingerować. Chodzi o to, że jemu potrzebne są możliwości promocyjne YouTube, by dotrzeć do większej liczby widzów, no ale YouTube, jak to już wytłumaczyli koledzy, jest firmą prywatną i może się zgodzić na współpracę, albo nie.

Cyprian
Gość
Cyprian

To Dukaczewski powiedział ci, że żydzi z pejsbuka mogą uprawiać politykę w Polin ?

sariusz
Użytkownik
sariusz

Powiedział także, że polaczki z korwin-mikke.pl mogą uprawiać politykę w Izraelu.

Nonick
Gość
Nonick

Nie tak dawno broniono zawściekle (nie pamiętam czy Konfederacja albo JKM, na pewno ordo iuris) drukarza który odmówił druku jakiejś fundacji LGBT w imię trzymania się przekonań. YouTube robi to samo co ten drukarz: odmawia wykonania usługi “bo ma przekonania”…

Cyprian
Gość
Cyprian

Polska jako podmiot może sobie robić co chce i co tydzień banować pejsbuk na kilka dni.

krakus
Użytkownik
krakus

Już nie raz i nie dwa w historii takie brunatne cwaniaczki myślały, że teraz, po wdzianiu identycznych mundurków, razem z resztą podobnych sobie nieudaczników będą mogli robić, co im się podoba – głównie lać tych, którym się lepiej wiedzie, bo ciekawszego zajęcia nie dali rady wymyślić. Ale czas takich pożytecznych idiotów szybko się kończy i nadchodzi noc długich noży…

Kasia
Gość
Kasia

Właśnie dlatego nalezy potraktować wlasciciela kanalu na youtube jako dzierżawcę miejsca na dysku. Od pewnej ilości wyświetleń powinna być możliwość podpisania tego typu jasnej cywilnej umowy o opłatach w stylu umowy najmu, wzajemych odpowiedzialnościach o ich ograniczeniach

sariusz
Użytkownik
sariusz

Cenzura (łac. censere ’osądzać’) – kontrola publicznego przekazywania informacji, ograniczająca wolność publicznego wyrażania myśli i przekonań. Polega na weryfikacji audycji radiowych, telewizyjnych, widowisk, Internetu itp. PRZEZ ORGANY PAŃSTWOWE z punktu widzenia ich zgodności z prawem, polityką państwową, obronnością[2]. https://pl.wikipedia.org/wiki/Cenzura
Cenzura jest wtedy jak PAŃSTWO ingeruje w czyjś PRYWATNY przekaz. Natomiast każde prywatne medium z definicji samo decyduje co jest w nim umieszczane. To nie jest cenzura tylko POLITYKA REDAKCYJNA.

Cyprian
Gość
Cyprian

To PAŃSTWO daje pejsatym zezwolenie na działalność medialną i pejsaci muszą dostosować się do polskiego prawa. Przypominam, że Polska nie jest jeszcze prywatną własnością pejsatych.

sariusz
Użytkownik
sariusz

Państwo nie powinno mieć prawa komukolwiek dawać albo komukolwiek odbierać zezwoleń na działalność, niezależnie od tego czy nosi pejsy czy nie. Tak przynajmniej jest w liberalizmie. W zamordyzmie rzeczywiście jest inaczej.

dead_kaczynskis
Gość
dead_kaczynskis

Ktos tu zwariował??
Czy Biedroń może publikowac swoje manifesty homoseksualne w Najwyższym Czasie albo tutaj? Nie?! Alez to jest cenzura!
Korwinowcy i tzw.prawica to jednak banda idiotów

Piotr
Gość
Piotr

Nie masz racji. W NCz! były wywiady z Jaruzelskim ( tak np) i nie sądzę aby p. Sommer nie zamieścił wywiadu z p. Biedroniem. Czy p. Biedroń udzieliłby takiego wywiadu to inna sprawa.

dead_kaczynskis
Gość
dead_kaczynskis

mylisz zamieszczenie wywiadu z Biedroniem, a udostepniniem Biedroniowi stałego miejsca na łamach.

Piotr
Gość
Piotr

A skąd wiesz że nie udostępniliby? W NCz! czytałem już nie takich oszołomów jak Biedroń- i redakcja pozwalał im publikowac mimo protestów części czytelników- tych co bardziej fanatycznych.

Cyprian
Gość
Cyprian

Korwin, podobnie jak Sommer, wielokrotnie zamieszczali w NCZasie materiały nieprzychylne a niekiedy wręcz wrogie ideom konserwatywno-liberalnym. Na tym portalu ukazują się wypowiedzi atakujące Korwina. A lewackie bydło z TVNu i Gaz Wyb. nawet nie zamieszcza sprostowań. Różnica klasy i zakłamanie. Gdyby kakaowy Robercik przysłał jakąś polemikę, podejrzewam, że redaktorzy chętnie by ją zamieścili, była by kupa śmiechu.

klioes vel pislamista
Gość
klioes vel pislamista

Zwalczanie nienawiści w Malmö Choć ksenofobii wstrętną palmę Pierwszeństwa dzierży Polska, bywa Że nawet w Szwecji, miasto Malmö, Nienawiść jeszcze się odzywa. Raz w jednym z domów uciekinier Znalazł się. Trafił bo uciekał… Czy to był lekarz, czy inżynier? Nie wiem. Lecz wiem, że Szwed się wściekał! Wściekł się, bo nienawiści mowa Go do wściekania zachęcała. Babcia nie była postępowa; Krzykiem ataku sygnał dała!!! Uciekiniera pistolecik Gdy buźkę wnuczka ubogaca, Szwed zmienia gościa na pulpecik. Ubogacanie… nie popłaca!!!… Policja słusznie, postępowo Ojca-rasistę aresztuje. A uciekinier, by żyć zdrowo, W szpitalu azyl odnajduje… Happy end? – mowa nienawiści Kiedy zostanie ukarana.… Czytaj więcej »

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

“Precz z wolnym rynkiem, własnością prywatną i swobodą zawierania umów!” – Konfederacja.

Cyprian
Gość
Cyprian

Znasz umowę między pejsbukiem a przyszłym Polin ? Czy w tej umowie jest coś o łamaniu polskiego prawa (w tym medialnego) ?

1084
Gość
1084

“taki portal, który tylko pośredniczy, nie powinien cenzurować i ingerować ze względów politycznych – powiedział WCz. Jakub Kulesza, poseł Konfederacji.”

Bredzisz. Taki portal jest prywatny i może sobie cenzurować co mu się podoba.

Cyprian
Gość
Cyprian

Bredzisz, taki portal może bezkarnie łamać polskie prawo ? Takiemu portalowi, działającemu w Polsce i używającego języka polskiego można dać bana. Polska może cenzurować co tylko Jej się podoba.

dead_kaczynskis
Gość
dead_kaczynskis

na szczęscie Polska jeszcze nie jest państwem faszystowskim i nie może dawać bana wg własnego widzi mi się. Rząd Polski obowiązuje prawo, a to zapewnia wolność wypowiedzi i wolnośc w internecie. Faszysto.