Sośnierz za odpłatnym prawem do głosu

OPINIA: Zdaniem p. Dobromira Sośnierza z Konfederacji, pobierający świadczenia państwowe nie powinni głosować w wyborach – podaje polskieradio.pl.

 

– Zachęciłbym do wprowadzenia odpłatnego prawa głosu. Darmowego głosu się nie szanuje i głosuje się byle jak na byle kogo, a po takiej odpłacie refleksje nad kartką wyborczą byłyby znacznie ciekawsze – argumentuje p. Sośnierz.

Polityk zwrócił również uwagę, że ludzie, którzy są utrzymywani przez rząd, siłą rzeczy muszą głosować za regulacjami, które ich utrzymują.

Ci, którzy zapisują się na świadczenia państwowe, powinni zrezygnować z prawa do głosowania. Jakich wyników możemy spodziewać się w tej sytuacji? Głosować powinni ci, którzy finansują państwo. Już w starożytności zauważono, że na zgromadzenia ludowe chodzą przede wszystkim ci, którzy nie pracują. Podejmowane w ten sposób decyzje na dłuższą metę szkodzą państwu – zaznaczył.

 

Zobacz także: Sośnierz obiecuje reformę ubezpieczenia OC

 

Źródło: polskieradio24.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

21
Dodaj komentarz

avatar
9 Tematy komentarzy
12 Odpowiedzi w wątku
2 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
15 Autorzy komentarzy
Paweł K.PawełAndrzejZiukbasza Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł K.
Gość
Paweł K.

Dobre cha cha przecież nic w życiu nie ma za darmo, “nawet” zbawić się i pójść do Nieba; na to także trzeba sobie zapracować.

Paweł
Gość
Paweł

Zabroniłbym też głosować ludziom w więzieniach i szpitalach psychiatrycznych.

Ziuk
Gość
Ziuk

Sośnierz wygląda na paranoika. Te spojrzenie… Sam nie wiem.

basza
Użytkownik
basza

Ja bym dodał jeszcze: należy zmienić zakres kompetencji Senatu, przekształcając go w „Izbę Podatników”, mającą głos wyłączny w sprawach wydawania państwowych pieniędzy. Oraz wszelkich danin na rzecz państwa. Zaś głosowanie wyborców na kandydatów do tej izby byłoby powiązane z wielkością płaconych przez danego wyborcę podatków. Gdy ktoś wnosi do kasy państwowej dziesięciokrotność średnioważonej stawki krajowej — to i jego głos powinien mieć 10-krotną wagę! Chwytacie? Taka Izba Podatników ograniczyłaby finansowanie przez okradanych podatkami ludzi pracowitych — finansowanie wyborczego przekupstwa, typu wy nas wybierzcie, a my wam sypniemy szmalem …

Edward
Gość
Edward

Bardzo dobry pomysł. Jeśli nie da się demokracji zlikwidować to chociaż ją ograniczmy.

owen alexandro
Gość
owen alexandro

Jak widze ten Pan nie rozumie co to jest Panstwo a tymczasowo rzadzacy ,oj nie bedzie demokracji przy takim mysleniu jak koles sie dorwie do zloba

Cyprian
Gość
Cyprian

Mój kolega liczył głosy w komisji wyborczej. Lokal mieścił się w centrum Lublina, w pobliżu jego miejsca zamieszkania, więc znał wszystkich sąsiadów ze swojej ulicy. Z przerażeniem stwierdził, że do urny przyszli gremialnie z całymi rodzinami : menelicy, bezrobotni, szumowiny, alkoholicy i przestępcy. Inteligencja i klasa średnia prawie nie głosowała. VIVAT DEMOKRACJA ! PROLETARIUSZE WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ !

owen alexandro
Gość
owen alexandro

no to kto tu jest glupi ?menele czy inteligencja hahha

Cyprian
Gość
Cyprian

Demokracja polega na tym, że do urn idą menele, nieroby, szumowiny, przestępcy, debile, zboczeńcy i wszelkiego rodzaju hołota. VIVAT DEMOKRACJA !!!!!!!!!!!!!

Andrzej
Gość
Andrzej

Ty.

pislamista
Gość
pislamista

Do wyborcy I. Szukasz wciąż źródła nieszczęść pośród różnych osób? Podam Ci znalezienia niezawodny sposób: Jeśli jesteś poznania winnego ciekawy, Stań przed lustrem i popatrz na swój pysk głupawy. Chciałeś karać winnego, więc palnij się w głowę. Facit: lustro i młotek, no i Ty… gotowe! Nic wyborco nie krzyczysz, a przecież bolało. Milczysz… Komu źródełko znowu głos oddało? Do wyborcy II. Wyborco pomyśl teraz choć przez chwilę; Zrozumieć spróbuj wreszcie polityków! Czemu nadziei pokładałeś tyle I doczekałeś się marnych wyników? Pomyśl: sam jesteś też częścią systemu – Czy chcesz, czy nie chcesz! – tak jest w demokracji. Może naprawdę –… Czytaj więcej »

pislamista
Gość
pislamista

Oksymoron I. ”Sprawiedliwość” społeczna Kto nic nie umie – ten na posła idzie! Kto sam zarobić pracą nie potrafi, Ograbia innych i w pijanym widzie Rozdaje węgla lub ziemniaków mafii. Kto sukces w pracy normalnej osiąga, Skupia się na niej i stołkami gardzi. „Pensję” poselską brać – to mu urąga! Popatrz na rynek – tam są ludzie twardzi. Po komunizmie zrzygana sierota Rękę wystawia ciągle po dotacje. O „sprawiedliwość społeczną” – miernota; O SPRAWIEDLIWOŚĆ – walczy, kto ma rację! Mecz wyobraźmy sobie, piłka nożna: Jasne reguły, równe ustalenia. Wynik …zmieniony!… Skandal, jak tak można? – Sędzia „wrażliwy społecznie” go zmienia…!… Czytaj więcej »

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Pomysł o tyle dobry, że doszczętnie zlikwiduje Korwina i jego kuców.

mir
Użytkownik
mir

Uważam, że byłoby dokładnie odwrotnie.

JackHolborn
Gość
JackHolborn

Też tak uważam, ale ślepa zaciekłość w deprecjonowaniu wszystkiego co się wiąże z Korwinem niektórym odbiera resztki rozumu i zdrowego rozsądku.

Cyprian
Gość
Cyprian

Zawiść i kompleksy są potężną siłą destrukcyjną, widać to wyraźnie prawie z każdego wpisu sincericutasa. Do tego dochodzą zawiedzione nadzieje.

Constantine
Gość
Constantine

Dokładnie. Zwracałem już też na to uwagę pod innym artykułem. Godzina bez złośliwego komentarza to godzina stracona. Nawet jak Korwin ma rację to profilaktycznie dla czystości umysłu trzeba kąśliwą uwagę zamieścić – z powodu braku argumentów często nie w temacie.

sariusz
Użytkownik
sariusz

Przecież sami się szczycicie i to potwierdzają badania, że głosuje na was “młodzież” – ta co jeszcze nie pracuje, nie płaci podatków i jest na utrzymaniu rodziców a w dużej mierze na utrzymaniu państwa (bezpłatne szkolnictwo, służba zdrowia itd.). Ci co utrzymują tą “młodzież” na Końfederację już nie głosują.

Dyrektor Psychiatryka
Gość
Dyrektor Psychiatryka

Zabolało co? To ty jesteś właśnie w tej ciemnej masie na zgromadzeniu ludowym na forum twojego ukochanego Mikke. Siedzisz tu 24/7. Jesteś krypto-korwinista sam o tym nie wiesz 😂 coś jak krypto-gej.

Constantine
Gość
Constantine

Też się zastanawiam co on tu robi skoro to nie jego bajka. Może nuda na emeryturze… Zamiast siedzieć w oknie z poduszką i filować na starki to woli tutaj upuszczać krwi korwinistom i jego kucom 🙂

Cyprian
Gość
Cyprian

WSIoki poniosły by większe koszty finansując sincericutasów