fbpx

Sośnierz obiecuje reformę ubezpieczenia OC

FUTURO: P. Dobromir Sośnierz, kandydat Konfederacji w zbliżających się wyborach, obiecał reformę systemu ubezpieczenia OC.

 

P. Sośnierz napisał na Facebooku, że system tego ubezpieczenia jest absurdalny. Jego zdaniem wprowadzono go w interesie ubezpieczalni, zupełnie pomijając w kalkulacjach kierowców.

– Najważniejszy mankament, prawdziwy grzech pierworodny tej absurdalnej układanki, to jest pomysł przypisania OC do pojazdu, zamiast do kierowcy – wskazuje były europoseł.

W opinii polityka, powoduje to takie absurdy, jak chociażby podwyższenie składki za wypadek kolegi, który pożyczył od nas samochód i spowodował w tym czasie stłuczkę.

– A wyobraźmy sobie jednoosobowego przedsiębiorcę z flotą kilkunastu większych samochodów – i jednego nieogarniętego pracownika, który powoduje wypadek. Cała flota będzie obciążona zwyżką, nawet jeśli felernego pracownika dawno już w firmie nie będzie. Z drugiej strony teoretycznie można mieć na sumieniu kilka rozbitych aut i potrąconego pieszego – i nadal ubezpieczać auto ze zniżką za bezszkodowość. Szkody powodowane cudzym autem nie są do nas nigdzie przypisane i u kolejnego pracodawcy będziemy mogli się pochwalić czystą kartą na swoim OC – pisze p. Sośnierz.

P. Sośnierz zaznacza również, że każda przerwa w ubezpieczeniu traktowana jest jak potężna zbrodnia, co jest surowo karane.

 

Zobacz także: Chce państwa, które najmniej gnębi ludzi

 

Źródło: facebook.com

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

8
Dodaj komentarz

avatar
6 Tematy komentarzy
2 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
6 Autorzy komentarzy
Paweł K.Jan ŻyckiJankrakusB.A.R Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł K.
Gość
Paweł K.

ZLIKWIDOWAĆ OC!

Paweł K.
Gość
Paweł K.

OC to idea antychrześcijańska, chora, poroniona i wbrew zasadzie tzw. brzytwy Ockhama cha cha

Jan Życki
Gość
Jan Życki

Jeśli ZUS dobrowolny to i OC. Jasne że ubezpieczenie osoby, nie maszyny. No i tylko na czas jazdy! Opłacane jak parking na przykład.

Jan
Gość
Jan

Jak ZUS dobrowolny to i OC. Pewnie że ubezpieczać powinni się ludzie a nie ludzie ubezpieczać maszyny. A ludzie powinni móc ubezpieczać się tylko na czas jazdy.
Jan Życki

B.A.R
Gość
B.A.R

Biedroń będzie premierem. BO PiS nie utworzy koalicji i rządu. Bardzo bym prosił o poruszenie ( wszedzie gdziekolwiek kto może ) tematu połączenia list wyborczych – połączenia się wszystkich WYBORCÓW bo jest to jedyne wyjście wygrania decydującej bitwy typu Grunwald lub Bitwa Warszawska. Wszyscy WYBORCY muszą się połączyć od PiS Kukiz , Konfederacja i #R . W innym przypadku Koalicja utworzy rząd z Wiosną i SLD . Premierem lub vice będzie Biedroń a tęczowa flaga będzie wisieć obok biało czerwonej i UE po środku. Już pierwsze dyskusje medialne – rozmowy między Biedroniem a Schetyną na ten temat były. Dopiero po… Czytaj więcej »

Piotr
Użytkownik
Piotr

P.Sośnierz, p. Berkowicz….. Są w Konfederacji ludzie rozsądni- ale co z tego? Janusz Onuca-Mikke i tak sprowadzi Konfederację pod próg wyborczy!! Póki PRAWICA nie pozbędzie się tej starej, śmierdzącej onucy, póty o wejściu do Sejmu może tylko pomarzyć!!!

Cyprian
Gość
Cyprian

Masz rację, to Korwin napisał list do Kurskiego i do TVN, żeby całkowicie zamilczały Konfederację.Jest też tajny list do byłych WSIoków. Na Jego prośbę Dukaczewski powołał specjalna komórkę, której zadaniem jest wymyślanie gaf i ich nagłaśnianie.

krakus
Użytkownik
krakus

Jest mnóstwo partyj, których JKM nie sprowadza pod próg wyborczy, np. KNP, PolExit/Zgoda, Odpowiedzialność, Kukiz’15, Skuteczni, #R Maxa Kolonko, Polska Fair Play, …