fbpx

“Solidarność” wieszczy katastrofę gospodarczą

INFO: “Solidarność” wezwała rząd do zablokowania na najbliższym szczycie Rady Europejskiej propozycji klimatycznych Komisji Europejskiej, zmierzających do wprowadzenia neutralności klimatycznej do końca 2050 r. – donosi interia.pl.

 

“Solidarność” uważa, że “zaakceptowanie drogi forsowanej przez KE oraz najbogatsze kraje UE oznaczać będzie dla Polski katastrofę gospodarczą, m.in. konieczność likwidacji całych gałęzi przemysłu oraz drastyczny spadek poziomu życia naszych obywateli”. Zdaniem “S” jedynym sposobem na uchronienie polskiej gospodarki przed takimi negatywnymi konsekwencjami jest realizacja porozumienia paryskiego.

Związek ocenia także, iż konieczne jest wymuszenie na KE zagwarantowania w unijnym budżecie “adekwatnych do potrzeb środków na wsparcie transformacji tradycyjnych gospodarek – takich m.in. jak Polska – których w obecnej propozycji KE nie uwzględniono”. “S” wskazała, powołując się na dane rządowe, że koszt takiej transformacji dla Polski wyniesie od 500 do 700 mld euro. Związkowcy zagrozili, że akceptacja propozycji KE spotka się z “radykalnymi działaniami związku”.

 

Zobacz także: Czechy nie poprą Zielonego Ładu?

 

Źródło: interia.pl

153 thoughts on ““Solidarność” wieszczy katastrofę gospodarczą

  1. Przejrzeli jak w latach 70/80 etc.?!
    Lepiej późno niż wcale… jednak za późno – teraz inni socjaliści rządzą… RIP

  2. Ogłupili ludzi. Prawdziwe zagrożenie to chemikalia spożywcze z supermarketów. A CO2 to tylko interesy.

  3. “konieczność likwidacji całych gałęzi przemysłu oraz drastyczny spadek poziomu życia naszych obywateli”. Dziwne że protestują. Przecież mają taki sam cel.

    1. Bosakowi powinno się to spodobać. Jak będzie katastrofa gospodarcza, to wyjadą wszyscy Ukraińcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.