fbpx
Oficjalny portal rozpoznawalnego na całym świecie polityka – Janusza Korwin-Mikkego.
Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego.
INFO: Byli członkowie śląskich struktur okręgu 29 Kukiz’15 dołączyli do Konfederacji.
Działacze z trzech miast, Zabrza, Bytomia i Gliwic, łącznie kilkadziesiąt osób, podjęło decyzję o rozwiązaniu kół Kukiz’15 na tym terenie i przejściu do Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy. Wśród nich jest p. Sebastian Dziębowski, jedyny radny z Kukiz’15 w mieście powyżej 100 tys. mieszkańców (Zabrze).
– Ta sytuacja pokazuje, że Konfederacja jest tą formacją, która przyciąga, która staje się coraz bardziej znacząca na polskiej scenie politycznej. To wskazuje na to, że to właśnie ten kierunek jest tym, który uważają za słuszne ruchy wolnościowe, narodowe, patriotyczne – ocenił WCz. Jacek Wilk z partii KORWiN.
– Każdy z nas wierzył w to, że ta oddolność i transparentność w Kukiz’15 będzie czymś ważnym. Niestety zostało to zniszczone. Ostatnią taką rzeczą była lista do europarlamentu, na którą się nie zgadzaliśmy. Rozmawialiśmy, pisaliśmy oświadczenia w tej sprawie. Niestety posłowie i lider grupy zaakceptował pewną kandydatkę, która jest dla nas bardzo kontrowersyjna. Nie mogliśmy sobie pozwolić, żeby iść na jakiś kompromis – powiedział p. Dziębowski, dodając, że jest to dla wszystkich niełatwa decyzja, ale struktury gliwickie chcą dalej kontynuować swoją pracę i zachęcają wszystkich do podjęcia takiego samego kroku, dołączenia do Konfederacji.
Źródło: Biuro Prasowe KONFEDERACJI
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
sinceritas
sinceritas
4 lat temu

Pytanie, czy warto przyjmować takie uciekające z tonącego okrętu szczury 🙂

manu
manu
4 lat temu
Reply to  sinceritas

Bu!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x