fbpx

Skandal: Sąd uniewinnił znanego dziennikarza “GW”

INFO: Po trwającym 2 lata procesie dziennikarz Piotr Najsztub został uniewinniony – podaje dorzeczy.pl.

 

Dziennikarz był oskarżony o nieumyślne spowodowanie wypadku, w którym potrącił 77-latkę. Sąd w Piasecznie uznał, że dziennikarz jest niewinny. Z ekspertyzy wykonanej przez biegłych powołanych przez prokuraturę wynika, że p. Najsztub zachował odpowiednią ostrożność i jechał z prędkością ok. 20 km na godz., czyli wystarczająco wolno.

Portal przypomina, że w ubiegłym roku sąd uznał p. Najsztuba za winnego nieumyślnego spowodowania wypadku. Według wyroku, dziennikarz miał zapłacić 6 tys. zł grzywny, 10 tys. zł nawiązki dla pokrzywdzonej i prawie 6 tys. zł kosztów postępowania. Wtedy do akcji wkroczył prokurator generalny Zbigniew Ziobro, który stwierdził, że kara jest zdecydowanie zbyt niska. Prokuratura wniosła sprzeciw z powodu rażącej niewspółmierności kary.

 

Źródło: dorzeczy.pl

3 thoughts on “Skandal: Sąd uniewinnił znanego dziennikarza “GW”

  1. nie wiem jak można nieumyślnie potrącić człowieka jadąc 20/h lub cokolwiek większego niż 50 cm chyba ale jak się kombinuje na lewo to tak”auto, którym jechał, nie było ubezpieczone i nie miało aktualnych badań technicznych. Okazało się, że dziennikarz nie miał prawa jazdy”

  2. Skoro “z ekspertyzy wykonanej przez biegłych powołanych przez prokuraturę (dodajmy, że prokuraturę niechętną oskarżonemu) wynika, że p. Najsztub zachował odpowiednią ostrożność i jechał z prędkością ok. 20 km na godz., czyli wystarczająco wolno”, to co jest “skandalicznego” w wyroku uniewinniającym? Chyba wyroki sądów powinny zapadać właśnie na podstawie ekspertyz biegłych a nie wg tego, że ktoś pracuje w gazecie nielubianej przez ministra Ziobrę.

    1. Pokomunistyczna prokuratura niechętna żydowskiej gazecie i Najsztubowi, chyba cię pochlastało

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.