fbpx

Sierpiński odpowiada Żydowi za atak na Polaków

INFO: Znany i ceniony libertarianin, p. Jacek Sierpiński wysłał do redakcji "The Jerusalem Post" list, który jest odpowiedzią na atak syna byłego premiera Izraela na Polaków.

Chodzi o artykuł p. Gilada Sharona, w którym oskarża on Polaków, że "chorują na antysemityzm".

– Ponieważ nie uważam się za antysemitę, odpisałem mu. Poniższy tekst został wysłany do redakcji "JP". Co oni z tym zrobią, nie wiem – pisze p. Sierpiński.

– W artykule tym stwierdził Pan, że Polacy – Polacy jako naród, to znaczy wszyscy Polacy – chorują na antysemityzm. To znaczy, że stwierdził Pan, że między innymi ja osobiście choruję na antysemityzm. Bo jestem Polakiem. Czy ma Pan dowód na to, że jestem antysemitą? Czy ma Pan dowód na to, że każdy Polak jest antysemitą? Czy ma Pan nawet dowód na to, że większość Polaków to antysemici? Czy rozmawiał Pan z większością Polaków? Czy rozmawiał Pan ze mną? Jeśli nie ma Pan takiego dowodu, to jest to oszczerstwo. (…) Także jest prawdą, iż pewna liczba Polaków mordowała Żydów podczas i po II wojnie światowej – fakt, którego praktycznie nikt w Polsce nie podważa – i jest prawdą, że pewna liczba Polaków to antysemici. Ale Pan oskarżył cały polski naród – wszystkich Polaków, w tym mnie – o bycie antysemitami. Czy wie Pan, co to jest? To jest kolektywne uprzedzenie podobne do antysemityzmu, ale skierowane przeciwko Polakom. Jest Pan lustrzanym odbiciem antysemity – czytamy w liście p. Sierpińskiego.

Zobacz także: Antypolski burmistrz Jersey jest Żydem

Źródło: facebook.com

Opracował: GK

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o