fbpx

Sierpiński: Nie chodzi o zdrowie, a jedynie o wpływy budżetowe

OPINIA: Każdy pretekst jest dobry dla rządu, by ograbić ludzi z pieniędzy – pisze na Facebooku libertarianin Jacek Sierpiński.

 

Zdaniem p. Sierpińskiego, podatek cukrowy, przedstawiany jako ten, który ma poprawić zdrowie Polaków, tak naprawdę służy jedynie uzyskaniu dodatkowych wpływów budżetowych. P. Sierpiński zwraca uwagę, że opodatkowane mają być także słodziki niezawierające cukru, a także kofeina, tauryna czy guarana.

– O ile negatywne skutki nadużywania cukru i wynikającej stąd otyłości są dość szczegółowo opisane w uzasadnieniu projektu, o tyle argumenty w przypadku słodzików są naciągane – pisze p. Sierpiński.

Podobnie jest w przypadku “substancji aktywnych”.

– Naciągane i niechlujne uzasadnienie dotyczące wszystkich poza cukrem produktów objętych proponowaną opłatą prowadzi do prostego wniosku: nie chodzi wcale o zdrowie, a o dodatkowe wpływy do budżetu państwa. Niech ludzie płacą państwu za to, że ma im być słodko i przyjemnie – podkreśla p. Sierpiński.

Media podają, że PiS i Lewica ostatecznie przegłosowali podwyżkę podatku akcyzowego na alkohole i wyroby tytoniowe. WCz. Artur Dziambor z Konfederacji zwrócił się z mównicy sejmowej z apelem do wszystkich obywateli: “Nie dajcie rządzącym łatać dziury budżetowej z Waszych pieniędzy, odstawcie alkohol i papierosy, idźcie pobiegać! Joggingu jeszcze nie opodatkowali!”.

 

Zobacz także: JKM: Chcą opodatkować wszystko

 

Źródło: facebook.com

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dead_kaczynskis
dead_kaczynskis
1 rok temu

pensje katechetów rosną, skądś trzeba brać środki. Czy Konfederacja , szczególnie Grzegorz Brązowy, jest przeciwna płaceniu katechetom???

PiS to nie jest centrum, tylko lewica
PiS to nie jest centrum, tylko lewica
1 rok temu

No niestety za dużo katoli w tej KONFEDERACJI, trzeba będzie coś z tym zrobić.

Andrzej
Andrzej
1 rok temu

Słowo klucz: “jeszcze” 🙂