fbpx

Sierpiński: Nie chodzi o zdrowie, a jedynie o wpływy budżetowe

OPINIA: Każdy pretekst jest dobry dla rządu, by ograbić ludzi z pieniędzy – pisze na Facebooku libertarianin Jacek Sierpiński.

 

Zdaniem p. Sierpińskiego, podatek cukrowy, przedstawiany jako ten, który ma poprawić zdrowie Polaków, tak naprawdę służy jedynie uzyskaniu dodatkowych wpływów budżetowych. P. Sierpiński zwraca uwagę, że opodatkowane mają być także słodziki niezawierające cukru, a także kofeina, tauryna czy guarana.

– O ile negatywne skutki nadużywania cukru i wynikającej stąd otyłości są dość szczegółowo opisane w uzasadnieniu projektu, o tyle argumenty w przypadku słodzików są naciągane – pisze p. Sierpiński.

Podobnie jest w przypadku “substancji aktywnych”.

– Naciągane i niechlujne uzasadnienie dotyczące wszystkich poza cukrem produktów objętych proponowaną opłatą prowadzi do prostego wniosku: nie chodzi wcale o zdrowie, a o dodatkowe wpływy do budżetu państwa. Niech ludzie płacą państwu za to, że ma im być słodko i przyjemnie – podkreśla p. Sierpiński.

Media podają, że PiS i Lewica ostatecznie przegłosowali podwyżkę podatku akcyzowego na alkohole i wyroby tytoniowe. WCz. Artur Dziambor z Konfederacji zwrócił się z mównicy sejmowej z apelem do wszystkich obywateli: “Nie dajcie rządzącym łatać dziury budżetowej z Waszych pieniędzy, odstawcie alkohol i papierosy, idźcie pobiegać! Joggingu jeszcze nie opodatkowali!”.

 

Zobacz także: JKM: Chcą opodatkować wszystko

 

Źródło: facebook.com

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Tematy komentarzy
1 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
3 Autorzy komentarzy
PiS to nie jest centrum, tylko lewicadead_kaczynskisAndrzej Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
dead_kaczynskis
Gość
dead_kaczynskis

pensje katechetów rosną, skądś trzeba brać środki. Czy Konfederacja , szczególnie Grzegorz Brązowy, jest przeciwna płaceniu katechetom???

PiS to nie jest centrum, tylko lewica
Gość
PiS to nie jest centrum, tylko lewica

No niestety za dużo katoli w tej KONFEDERACJI, trzeba będzie coś z tym zrobić.

Andrzej
Gość
Andrzej

Słowo klucz: “jeszcze” 🙂