fbpx

Rząd źle wydaje pieniądze

INFO: Zdaniem ekonomistów, miliardy rozdawane w ramach realizacji wyborczych obietnic można by lepiej spożytkować, reformując służbę zdrowia czy oświatę – pisze rp.pl.

 

Ekonomiści ostrzegają, że dalsze rozdawnictwo, w sytuacji, gdy w budżecie nie ma pieniędzy, doprowadzi do gwałtownego wzrostu deficytu. A to w okresie spodziewanego spowolnienia gospodarczego przełoży się na mocny wzrost podatków. Ekonomiści podkreślają, że zamiast rozdawać pieniądze, rząd mógłby zreformować to, co kuleje, czyli np. służbę zdrowia. O fatalnej sytuacji w państwowej służbie zdrowia świadczy fakt, że mocno rośnie rynek prywatnych ubezpieczeń medycznych. Z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń wynika, że na koniec zeszłego roku już 2,6 mln z nas miało prywatne ubezpieczenia zdrowotne. To aż o 23 proc. więcej niż rok wcześniej. Na prywatne ubezpieczenia zdrowotne wydaliśmy 821,1 mln zł. W 2017 r. było to 678,9 mln zł.

Portal podaje, że fatalna sytuacja panuje także w polskiej edukacji i policji.

 

Źródło: rp.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
3 Autorzy komentarzy
jarkoRegunNonick Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jarko
Użytkownik
jarko

Nie zgodzę się z tezą artykułu, że rząd źle wydaje pieniądze, albowiem celem rządu jest utrzymać się przy władzy. Po przeliczeniu wydatków na liczbę potencjalnych głosów koszt pozyskania wyborcy wychodzi na bliski optymalnemu. Za te pieniądze kupiono prawie maksymalną ilość wyborców, która była do kupienia.

Zatem rzad doskonale zagospodarował środki, które miał do dyspozycji. Problem w tym, że jego cele rozmijają się z tzw. społecznym oczekiwaniem.

Regun
Użytkownik
Regun

W demokracji liczy sie TYLKO czas do wyborów…. Taka jest natura tego systemu

Nonick
Gość
Nonick

Też mi nowina….