Ruch LGBT ponownie obraża uczucia religijne

INFO: Ordo Iuris zawiadamia prokuraturę ws. obrażania uczuć religijnych przez ruch LGBT.

 

Prawnicy Ordo Iuris zainteresowali się jedną z wrocławskich aktywistek ruchu LGBT, która zamieściła w mediach społecznościowych nagranie, w którym zaprezentowała figurkę Matki Boskiej wykonaną celowo w taki sposób, aby przypominała żeński narząd płciowy. Jak zauważają eksperci, wizerunek Maryi został przedstawiony w sposób obsceniczny i znieważony (m.in. poprzez nazwanie go „C***maryjką”), co obraziło uczucia religijne szeregu osób, a tym samym wypełniło znamiona przestępstwa.

 

Źródło: ordoiuris.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

19
Dodaj komentarz

avatar
4 Tematy komentarzy
15 Odpowiedzi w wątku
2 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
11 Autorzy komentarzy
JędrulaJackHolbornmanuDyrektor PsychiatrykaJanek Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jędrula
Gość
Jędrula

Droga Redakcjo. Chciałbym prosić, aby wrócili Państwo w grudniu do tej sprawy i przedstawili jak ta sprawa się zakończyła, czy w ogóle trafiła przed Sąd, czy cokolwiek Prokuratura zrobiła poza umorzeniem postępowania.

Janek
Gość
Janek

Tęczowa zaraza w akcji.

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

W internecie są, przypuszczalnie, miliony stron, na których publikowane są różne “szokujące” np. obsceniczne treści. I jakoś wszyscy z tym żyją. Sprawa ma charakter polityczny i tylko dlatego Ordo Iuris robi raban.

sariusz
Użytkownik
sariusz

“zamieściła w mediach społecznościowych nagranie … co obraziło uczucia religijne szeregu osób”
To po co, te osoby wchodziły na profil tej “artystki” w “mediach społecznościowych” i oglądały ten film? Co innego, gdyby “artystka” emitowała ten film na telebimie w środku miasta, albo podstępnie w kościele w czasie mszy.

Cyprian
Gość
Cyprian

Ten film został powielony przez czerwone odbyty na innych portalach. WSIoki uważają, że osoby mniej lub bardziej religijne nie mogą wchodzić na strony dewiantów – pedalskie, zoofilskie itd. Jest to homofobia, mowa nienawiści, faszyzm, nietolerancja, wykluczenie, pogarda, zakłamanie, dwulicowość etc.

Dyrektor Psychiatryka
Użytkownik
Dyrektor Psychiatryka

Natomiast prawicowe portale, strony w mediach społecznościowych budzą waszmości oburzenie.

sariusz
Użytkownik
sariusz

Jeśli coś budzi moje oburzenie, to tam nie wchodzę. Nie składam wniosków do prokuratury, żeby tego zakazać, ukarać itd.

Dyrektor Psychiatryka
Użytkownik
Dyrektor Psychiatryka

Czyli lubisz tego Korwina skoro tak często tu wchodzisz, no chyba że są to wizyty służbowe?

mir
Użytkownik
mir

Trafne spostrzeżenie 🙂

sariusz
Użytkownik
sariusz

Czasem Korwina lubię, czasem mnie wkurza. I jak mnie wkurza, to piszę komentarz, co mnie wkurza i dlaczego. Nie piszę donosu do prokuratury. Tak samo wy możecie w ostateczności wejść na profil tej pani artystki i napisać komentarz, dlaczego jej prace się wam nie podobają. Ale wy uważacie, że takie problemy powinna rozwiązywać prokuratura Ziobry.

Dyrektor Psychiatryka
Użytkownik
Dyrektor Psychiatryka

Oh sedesariuszku a kto to “wy”? Cierpisz na jakąś manię prześladowczą? Waszmość z rodu Macierewiczòw?

manu
Użytkownik
manu

To musisz być cały dzień wkurzony. Jesteś tu od rana do nocy i ciągle piszesz.

JackHolborn
Gość
JackHolborn

Portal społecznościowy, jak sam nazwa wskazuje, jest adresowany do wszystkich ludzi na całym świecie. Podfruwajka chciała być trendy, zdobyć swoje 5 minut na modnym ostatnio oraz całkowicie bezkarnym obrażaniu katolików. Eksperyment myślowy: kiedyś jakaś “artystka” na bazie popularności publicznego obrażania kobiet z Twojej rodziny zrobi “cipkosariuszki” z ich podobiznami. Nie będzie ich pokazywała na telebimie w środku miasta, tylko w mediach społecznościowych. Twój protest skończy się uznaniem sprawy za niosącą zbyt małą szkodliwość społeczną, ingerencja sądu byłaby pogwałceniem swobody artystycznej “artystki”, zaś jakiś sariusz B oświadczy: po co żeś wchodził na profil tej “artystki”??? Ufam, że jako prawdziwy leberał nie… Czytaj więcej »

sariusz
Użytkownik
sariusz

W portalu społecznościowym określasz swoje preferencje, co chcesz oglądać.Na Facebooku np. poprzez zawieranie znajomości z innymi użytkownikami, poprzez polubienie stron lub przez ich obserwowanie. Jeśli świadomie nie określiłeś swoich preferencji, że chcesz oglądać tą konkretnie artystkę, to po prostu jej dzieł nie zobaczysz na swojej stronie głównej. A nawet jak przez przypadek zobaczysz, to możesz jeszcze kliknąć albo nie.
Co do obrażania konkretnych osób, to mogą one zawsze wystąpić z pozwem cywilnym. Ale nie dotyczy to osób zmarłych 2000 lat temu.

-sm
Gość
-sm

Umknęło Ci zmartwychwstanie, więc nie ma mowy o osobie zmarłej. Może da się wystąpić per prokura? A ja czekam aż “artyska” wystruga podobny gadżecik dla islamistów … mielibyśmy babę z głowy,

sariusz
Użytkownik
sariusz

Maria z Nazaretu zmartwychwstała? Wg jakiej religii?

Dyrektor Psychiatryka
Gość
Dyrektor Psychiatryka

To promocja nazizmu na portalach społecznościowych jest ok? W sumie funkcjonariusze z TVN już fundowali leśne party z wafel ss – koledzy waszmości sedesariusza?

JackHolborn
Gość
JackHolborn

Owszem, dotyczy, o ile ktoś zechce bronić dobrego imienia zmarłej osoby. Widocznie jednak sądy III RP dostały polecenie ignorowania przypadków plugawienia osób, w 1000-letniej historii tego narodu będących postaciami wyjątkowymi.

Janek
Gość
Janek

Opublikuj w internecie podobny rysunek dotyczący np chanuki, a przekonasz się, jaka będzie reakcja.