fbpx

RPA ciągnie tylko dzięki białej mniejszości

INFO: W RPA ukazał się raport, z którego wynika, że pomimo premiowania Murzynów nadal nie są oni w stanie dorównać kompetencjami i zajmowanymi stanowiskami zawodowymi białej mniejszości w kraju.

Z raportu wynika, iż pomimo prowadzenia przez ćwierć wieku polityki faworyzującej murzyńską społeczność, nadal większość decyzyjnych i menedżerskich miejsc w krajowym biznesie zajmują biali. Aż 67% z ludzi zatrudnionych na najwyższych stanowiskach to biali, podczas gdy Murzyni stanowią zaledwie 14,3% w tej grupie. Same władze kraju od wielu lat prowadzą politykę premiowania czarnoskórych, ale jak widać, całkowicie ona zawiodła.

Dobitnym przykładem na fiasko polityki prowadzonej przez państwo jest porównanie sytuacji na rynku prywatnym i w sektorze państwowym. Otóż w tym pierwszym ok. 70% kluczowych stanowisk menedżerskich zajmują biali, podczas gdy na państwowym etacie 77% najwyższych stanowisk piastują Murzyni. Efekt? Firmy prywatne mają się nieźle, podczas gdy państwowe “leżą i robią pod siebie”. Minister pracy RPA w odpowiedzi na raport uznał, że to tylko udowadnia, iż w kraju nadal “rządzą” biali, ale już nie wysilił mózgownicy, aby zastanowić się, dlaczego tak właśnie jest.

Źródło: BBC

Zobacz także: Za Murzyna gorzej niż za białasa

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
sariusz
sariusz
2 lat temu

“Firmy prywatne mają się nieźle, podczas gdy państwowe “leżą i robią pod siebie””. Czyli tak, jak w Polsce. Pewnie dlatego, że w spółkach skarbu państwa zatrudniamy Murzynów.

Maciej
Maciej
2 lat temu
Reply to  sariusz

Tradycyjne marnotrawstwo państwówki + premiowanie w niej Murzynów (jak leci) skutkuje “zwijaniem” się państwa.
U nas jest tylko to pierwsze, dlatego jeszcze jakoś to ciągnie.

sinceritas
sinceritas
2 lat temu
Reply to  Maciej

A czy mógłby Pan wyprowadzić związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy zatrudnianiem murzynów, a “zwijaniem państwa”? Nie do końca rozumiem, jak Pan te rzeczy połączył.

Maciej
Maciej
2 lat temu
Reply to  sinceritas

Oczywiście, to jest bardzo proste. Wystarczy, że odpowie Pan sobie na pytanie “Dlaczego Murzyni nigdy nie stworzyli cywilizacji rządzącej światem”.