fbpx

Przetarg na śmigłowce nową aferą PO?

INFO: JE Bronisław Komorowski kluczy ws. przetargu na śmiglowce – donosi Niezalezna.pl.

Portal przypomina, że rząd podjąl decyzję o dopuszczeniu do testowania w Polsce śmigłowca francuskiego, produkowanego przez firmę Airbus. Francuzi wygrali przetarg wart miliardy zł, a w dłuższej perspektywie może nawet dziesiątki miliardów złotych.

Portal zwraca uwagę, że prezydent Komorowski wprowadził opinię publiczną w błąd, mówiąc, że wszystkie 3 firmy, które ubiegały się o kontrakt śmigłowcowy (oprócz Airbusa, również Sikorsky Company i Agusta Westland) posiadają zakłady przemysłowe, w których są zatrudnieni polscy specjaliści. Okazuje się, że francuska firma nie ma jednak w Polsce zakładów związanych z produkcją śmigłowców.

Portal przypomina również nieoficjalne informacje, jakie krążyły jeszcze przed wyłonieniem zwycięzcy przetargu. Pisano wtedy, że uczestniczący w przetargu Francuzi z Airbusa mieli mieć zapewnione zwycięstwo w zamian za poparcie przez prezydenta Franciszka Hollande’a kandydatury p. Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej.

– To smutna wiadomość dla całego polskiego przemysłu obronnego – skomentował p. Krzysztof Krystowski, prezes PZL Świdnik, którego właścielem jest AgustaWestland. – Przedstawiliśmy w przetargu najnowocześniejszy śmigłowiec wielozadaniowy świata, produkowany docelowo przez największego polskiego producenta śmigłowców PZL Świdnik – firmę, która zatrudnia 3,5 tys. pracowników, która jest trzecim co do wielkości pracodawcą województwa lubelskiego – dodał.

Źródło: niezalezna.pl

Opracował: GK

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
11
0
Would love your thoughts, please comment.x