fbpx

Presja ma sens!

INFO: Pod naciskami m.in. Koła Poselskiego Konfederacji na mównicy sejmowej, w mediach, wycofano się z projektu podniesienia składek na ZUS i zwiększenia opodatkowania pracy nawet do 52%.

 

– 11 nowych posłów tego Sejmu zmieniło jakość polskiej polityki. Dotychczasowa opozycja dla PiS-u nie mogła wywierać żadnego realnego nacisku, dlatego że PiS nie bał się przy tak dużej polaryzacji, że wyborcy PiS-u przejdą na stronę KO czy Lewicy. Tymczasem Konfederacja to ugrupowanie, do którego już przechodzą wyborcy PiS – powiedział WCz. Konrad Berkowicz.

Poseł podkreślił, że głośny sprzeciw Konfederacji wobec ustawy o 30-krotności ZUS spowodował, że PiS się z niego wycofało.

– Będziemy wykorzystywać swoją silną pozycję i będziemy się domagać, by nie tylko nie podwyższać podatków, bo tak naprawdę podwyżką podatków miała być ustawa megaZUS, tylko będziemy się domagać obniżki podatków i stąd nasz pierwszy projekt o podwyższeniu kwoty wolnej od podatku – dodał p. Berkowicz.

– Ta ustawa, którą proponowało PiS, była proponowana jako ustawa, która ma ograniczyć zarobki najbogatszych, czyli miała postawić jednych przeciwko drugim. To jest coś, co PiS robiło już naszemu społeczeństwu. (…) My będziemy robili wszystko, żeby punktować te pomysły służące ograniczeniu przedsiębiorczości, jednoosobowej przedsiębiorczości przede wszystkim – podkreślił WCz Artur Dziambor z Konfederacji.

 

Źródło: Biuro Prasowe Konfederacji

17 thoughts on “Presja ma sens!

 1. Narodowy Test Inteligencji 2004,
  Średni IQ elektoratów:

  UPR – 100,2
  PO – 97,5
  PiS – 95,2
  apolityczni – 93,0
  SLD – 92,4
  LPR – 91,6
  PSL – 90,0
  Samoobrona – 88,3

 2. Co to za partia która się waha i wycofuje się ze swoich projektów? PiS robi to notorycznie. Ci ludzie nie nadają się do rządzenia czymkolwiek.

 3. to i tak mało mało, ochłap na pożarcie; a cały system socjalistyczny/demokratyczny chory trwa, w tym ustrój idiotyczny i destrukcyjny parlamentarno – gabinetowy, stoi mocno na nogach i umacnia się! Molochy robią swoje nadal!

 4. Teraz rzeczowo. Chcecie zgłosić projekt ustawy 30 tys. + (kwota wolna od podatku)- poprzyjcie PSL i Kukiza – emerytura bez podatku; a oni niech poprą waszą. Pragmatycznie. Bez zaszłości.

 5. Nie uwierzycie. ale ja, głupi lewacki troll, myślałem, że to Gowin! No, ale skoro odwołanie 30-krotności to zasługa Końfederacji, to wielkie gratulacje i podziękowania.
  Skoro macie taki wielki wpływ na PiS to mam jeszcze jedną prośbę i postulat. Możecie załatwić, by odwołano zakaz handlu w niedzielę? Te posunięcie nie spowoduje akurat uszczerbku dla budżetu a nawet w niewielkim stopniu przyniesie dodatkowe wpływy i oszczędności. A chyba to, żeby każdy kupował (i sprzedawał) wtedy, kiedy chce, to jest postulat wolnościowy? Co? Wolnościowcy?

    1. Ja jestem jak najbardziej z zniesieniem – piszę to jako wyborca partii KORWiN.

  1. “sariuszku” Gowin to lis polityczny i nie przejmuje się podatnikami. Zagrywka z ZUSem to pewnie tylko próba wzmocnienia swojej pozycji w PiS. A “konfederaci” to naiwni pariasi, którzy dopiero zaczynają i rozrabiają. No ale tobie jako “trolowemu funkcjonariuszowi” na wysuniętej ideowej placówce wszystko wolno pisać – byle nie za dobrze.

 6. Podatnik

  Widać go wszędzie, nigdzie się nie chowa;
  Czy chleb kupuje, czy tankuje wóz.
  Wszędzie cyckany jest jak dojna krowa,
  Choć żyje raczej trudnym życiem kóz.

  Pośród wertepów, dołów i wykrotów,
  Co „prawo”dawcy wykopują mu,
  Skacze jak może… Dla rodziny gotów
  Skakać tak wszędzie, w nocy i bez snu!

  Żuje cierpliwie to, co przełknąć trudno
  I muuuczy (meeeczy) coraz smutniej w głos.
  Czasem pociesza się, że „nie jest nudno”;
  Urozmaica wszak mu życie los…

  Hej podatniku, hej rodaku drogi!
  Poszukaj stada, by pomogło ci.
  Skończ z przeżuwaniem, świnie weź na rogi!
  I pogoń krwią twą utuczone gzy!!!

  1. “świnie za rogi”…raczej za ryj. Hej rodaku drogi pełnią życia żyj, skończ z przeżuwaniem, świnie weź za ryj. Tak jakoś…

 7. Nie wiem, czy to nowa jakość, ale trzymam kciuki. Uważam też, że między Konfederacją a pis jest znacznie większa polaryzacja niż między pis i po. Ale wyborcy pis tego nie wiedzą.

  1. Właśnie dlatego niektórzy wyborcy PiS dostrzegają możliwość rzeczywistej zmiany. Jaki sens popierać tego czy owego jak robią to samo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.