Prawybory: Konfederacja – 7,02%

INFO: Podczas prawyborów, jakie odbyły się w Wieruszowie, Konfederacja uzyskała aż 7,02% głosów – podaje RMF FM.

 

Prawybory wygrało PiS z wynikiem 46,5%. Druga była Koalicja Obywatelska, która otrzymała 23,49% głosów, a trzeci SLD – 13,08%. Próg wyborczy przekroczyły także PSL-Koalicja Polska (7,86%) i Konfederacja (7,02%).
Warto przypomnieć, że wyniki prawyborów w Wieruszowie od wielu lat są bardzo zbliżone do wyników z ogólnopolskich wyborów parlamentarnych, prezydenckich czy do Unii Europejskiej. Różnica wyników z reguły mieści się w granicy błędu statystycznego.
Źródło: rmf24.pl
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

8
Dodaj komentarz

avatar
5 Tematy komentarzy
3 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
7 Autorzy komentarzy
leonB.A.RkrakusTomeksariusz Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
B.A.R
Gość
B.A.R

Biedroń będzie premierem. BO PiS nie utworzy koalicji i rządu. Bardzo bym prosił o poruszenie ( wszedzie gdziekolwiek kto może ) tematu połączenia list wyborczych – połączenia się wszystkich WYBORCÓW bo jest to jedyne wyjście wygrania decydującej bitwy typu Grunwald lub Bitwa Warszawska. Wszyscy WYBORCY muszą się połączyć od PiS Kukiz , Konfederacja i #R . W innym przypadku Koalicja utworzy rząd z Wiosną i SLD . Premierem lub vice będzie Biedroń a tęczowa flaga będzie wisieć obok biało czerwonej i UE po środku. Już pierwsze dyskusje medialne – rozmowy między Biedroniem a Schetyną na ten temat były. Dopiero po… Czytaj więcej »

leon
Gość
leon

W prawyborach nie znikają 2 punkty procentowe w ciągu nocy

krakus
Użytkownik
krakus

“Różnica wyników z reguły mieści się w granicy błędu statystycznego.” Ile ten błąd tutaj wynosi?

leon
Gość
leon

Nie wiem ile wynosi ale zakładam, że głosy zostały policzone uczciwie.

sariusz
Użytkownik
sariusz

Przypominam na czym to polega. Są różne sondaże i prawybory. Na tym portalu natomiast podawane są tylko te, w których Końfederacja uzyska ponad 5% (czyli tak około 1/4 wyników). Ma to na celu wytworzenie przeświadczenia u kuców, że Końfederacja na pewno dostanie się do Sejmu. Potęgowane jest to jeszcze przez podawanie sondaży przeprowadzonych u części populacji np. “mężczyzn poniżej 22 lat” albo “uczniów gimnazjów”. Na dzień przed wyborami Korwin oświadczy “nasze poparcie przekracza 15%”. A dzień po wyborach zacznie się dowodzenie, że “wybory zostały sfałszowane” bo “głosowałem razem z żoną, babcią i kotem na Korwina a w mojej komisji dostał… Czytaj więcej »

cutpurse
Gość
cutpurse

46,5% + 7,86% = trio KK-KK kontynuuje budowę IV Kaczpospolitej Ludowej 🙁

Ziuk
Gość
Ziuk

23,49 + 13,08 + 7,86 = 44,43.

Konfederacja języczkiem uwagi.

Tomek
Gość
Tomek

Języczkiem u wagi, a nie uwagi! Uwaga nie ma języczka, a waga i owszem.Tłumacząc na współczesny język: jest wskazówką wagi szalkowej, na którą wszyscy zwracają uwagę, czyli się na nią gapią.