fbpx

Polska Fundacja Narodowa roztrwoniła ogromne pieniądze

INFO: Polska Fundacja Narodowa zmarnowała w ciągu kilkunastu miesięcy ponad 5,5 mln USD, czyli ponad 20 mln zł – podaje onet.pl.

 

PFN zapłaciła ponad 5,5 mln USD amerykańskiej firmie PR-owskiej za wypromowanie naszego kraju w USA. Za te pieniądze Amerykanie stworzyli w mediach społecznościowych profile o Polsce, które na całym świecie obserwuje zaledwie po kilkanaście czy kilkadziesiąt osób. Wpadek PFN było więcej. 1 mln euro kosztował jacht “I love Poland”, który zakupiła fundacja, a który miał przez najbliższe lata promować Polskę na świecie. Tymczasem stoi w amerykańskim porcie, ponieważ ma złamany maszt. Nie wiadomo, ile będzie kosztować naprawa. Z kolei w 2018 r. PFN zerwała opiewający na kwotę 10-20 mln zł kontrakt z fundacją Navigare p. Mateusza Kusznierewicza, który także miał promować Polskę podczas rejsu dookoła świata.

– PFN roztrwoniła gigantyczną sumę pieniędzy. To bardzo korupcjogenny twór będący poza kontrolą ustaw o finansach i zamówieniach publicznych – mówi Onetowi p. Paweł Potoroczyn, były szef Instytutu Adama Mickiewicza.

 

Źródło: onet.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Tematy komentarzy
1 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
3 Autorzy komentarzy
aschJackHolbornsariusz Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
JackHolborn
Gość
JackHolborn

Kosiniak-Kamysz zarządził wydanie 50 milionów złotych na stworzenie portalu internetowego dla bezdomnych. Portal też nie cieszy się ponoć dużym zainteresowaniem, a sądzę, że przeciętny informatyk chętnie zrobiłby go za 1 promil tej kwoty. Przy tak dużych kwotach podzielenie się ze znajomymi programistami to już nie lada kąsek. A zapłaci anonimowy podatnik, m.in. wyborca Władzia.

sariusz
Użytkownik
sariusz

Pan redaktor GK zapomniał napisać, że duża część tych “roztrwonionych” pieniędzy zostało przygarnięta przez rodzinę korwinistycznego historyka Chodakiewicza, który jest bardzo fetowany na tych łamach zwłaszcza za swoje naukowe ustalenia dotyczące Żydów i homoseksualistów: https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/opowiesci-o-wydatkach-polskiej-fundacji-narodowej-w-usa-czesc-2-czyli-rodzina-na/nk1hgwe
Dodatkowo sprawa ta potwierdza niezbicie, że korwiniści są finansowani przez PiS, jak to wcześniej już ujawniono np. w przypadku pani Godek.

asch
Użytkownik
asch

No i jak widać nawet to, że jest tam Chodakiewicz nie ochroniło PFN przed krytyką na tym portalu. Przecież wg PiS to najwyższa cnota potrafić krytykować swoje czarne owce. Przekaz jest jednoznaczny: PFN należy zlikwidować, a wraz z nim dochody dla każdego kto w nim siedzi, niezależnie od ich poglądów politycznych. Czy Chodakiewiczowie są czemuś winni? Z pewnością ich wypełniane zobowiązania wobec zawartych umów, mówią, że nie. Tak jak ma to miejsce w każdej państwowej instytucji gdzie w podobny sposób w różnej skali wyprowadza się pieniądze podatnika, niezależnie czy na stanowiskach są osoby z PiS, PO, PSL i tym podobne.… Czytaj więcej »