fbpx

Piwo będzie dużo droższe!

FUTURO: Piwo będzie droższe niż szacuje to resort finansów – ostrzega Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie.

 

Podniesienie akcyzy na piwo o 10% nie tylko spowoduje podwyżkę cen piwa, i to większą niż spodziewa się MinFin, ale także może doprowadzić do spadku konkurencyjności piwa produkowanego w Polsce i zwiększenia niekontrolowanego importu z sąsiednich rynków.

Branża zwraca uwagę, że już teraz akcyza jest zdecydowanie wyższa niż np. w Niemczech i Czechach.

– Jesteśmy trzecim w Europie producentem piwa i jednocześnie największym płatnikiem akcyzy w naszym regionie. Obecna stawka akcyzy od piwa w Polsce wynosi 22 EUR/hl i jest niemal 240% wyższa od stawki w Niemczech (9,4 EUR/hl), 50% wyższa niż w Czechach (14,69 EUR/hl) i 28% wyższa od stawki akcyzy na Słowacji (17,22 EUR/hl) – wskazuje ZPPP – Browary Polskie.

 

Zobacz także: Miller zawstydził Morawieckiego

 

Źródło: podatki.biz

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

8
Dodaj komentarz

avatar
3 Tematy komentarzy
5 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
5 Autorzy komentarzy
mkmkmkleonPaweł K.Leszysinceritas Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mkmkmk
Gość
mkmkmk

Piwo przecież można produkować samemu technologia jest dość prosta, składniki do produkcji w zasięgu ręki nawet do ogarnięcia przez “ferdkówkiepskich”, produkcja wymaga tylko cierpliwości i konsekwencji. Po wyprodukowaniu właściwie powinno się określać “po uwarzeniu” własnego piwa “rzond” może sobie podnosić vat, akcyzę i inne opłaty za koncesję na piwo nawet w nieskończoność. Oczywiście w dzisiejszych czasach trzeba się liczyć z konfidentami, którzy dla dobra ludzkości gotowi są takiego producenta bezinteresownie podkablować do odpowiednich instytucji. Inna sprawa, że dla lemingów produkcja czegokolwiek we własnym zakresie jest nie do ogarnięcia i dla nich graniczy z magią – ale to temat na inną… Czytaj więcej »

leon
Gość
leon

Bardzo fajnie jest być samowystarczalnym. Od jutro zaczynam domową produkcję komputerów i statków kosmicznych. Lemingi nie ogarną ale co tam lemingom do mnie. Cholera cały czas mi się wydawało, że gospodarka służy do tego, żeby ludzie wymieniali między sobą towary i usługi. A tu patrz Pan. Trzeba będzie wszystko samemu robić. No bo jak piwo przestanie schodzić to trzeba będzie coś innego opodatkować. A to patelnie a to kalesony czy gumiaki. Do łask pewnie wrócą prezerwatywy z baraniego jelita. Może być całkiem wesoło.

mkmkmk
Gość
mkmkmk

Ja nie namawiam do samodzielnej produkcji czegokolwiek tylko stwierdzam, że jeśli “rzond” zacznie szaleństwa podatkowe ( zaczyna się jak zwykle od opodatkowania używek – alkoholi, papierosów, a kończy np. na opodatkowaniu coca-coli i w skrajnym przypadku na opodatkowaniu czystego powietrza do oddychania vide – opłaty klimatyczne w miejscowościach wypoczynkowych) to ludzie nie będą mieli innego wyjścia niż to aby zaczęli wymianę między sobą towarów i usług wyprodukowanych własnym sposobem – przecież to jest początek gospodarki, – co do domowej produkcji komputerów, składanie ich z podzespołów sprowadzonych np. z Chin jest jak najbardziej możliwe, gorzej z domową produkcją układów scalonych stosowanych… Czytaj więcej »

Paweł K.
Gość
Paweł K.

czyli kolejny podatek idzie w górę, bo kolejne potrzeby następnego rządu są coraz większe na ochłapy dla społeczeństwa: 500+, 300+, emerytury, renty zasiłki, zusy, krusy nfzy etc.i tak bez końca aż do śmierci naszej (systemu, socjalizmu?!); dobrze że będzie Apokalipsa! (vide Biblia ST/NT)

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Najważniejsze, że PiS obniżył wiek emerytalny, tak jak chciał tego KORWiN oraz prezydent 70% kuców.

Leszy
Gość
Leszy

sinceritas potwierdza, że jest zatwardziałym pisowcem

leon
Gość
leon

Zatwardziałym kretynem chyba.

leon
Gość
leon

Twoi idole z PO i nowoczesnej to by najlepiej podnieśli wiek emerytalny do 80 lat. Pieniądze wziąć, emerytur nie wypłacać. To filozofia dwóch idiotów wypisujących na tym forum. Zapewniam cię, że w Polsce jest z czego zaoszczędzić. Wystarczy polikwidować wesołe miejsca pracy na państwowych etacikach. A jest tego sporo. Ale taki kretyn jak ty najwyraźniej tego nie dostrzega i czepia się wieku emerytalnego. Pewnie sam takie wesołe miejsce pracy masz. Chociaż skoro musisz wypisywać pierdoły za pieniądze to chyba jednak takie wesołe nie jest 😉