fbpx

PiS uniemożliwia debatę ws. 447!

INFO: Konfederacja zorganizowała konferencję w związku z odwołaniem z porządku obrad Sejmu debaty ws. ustawy 447.

 

Politycy Konfederacji nie kryli oburzenia arogancją PiS.

– Jesteśmy w takiej sytuacji, że rząd RP pracuje razem z Izraelem i Stanami Zjednoczonymi nad tym, żeby zwrócić setki miliardów dolarów środowiskom żydowskim – powiedział WCz. Robert Winnicki.

Z kolei WCz. Marek Jakubiak stwierdził, że “PiS wycofując ten projekt z pierwszego czytania, daje paliwo wszystkim polakożercom pochodzenia żydowskiego i wszystkim tym, którzy uważają, że im się należy bezspadkowe mienie w Polsce”.

WCz. Piotr Liroy-Marzec zażądał “jasnego stanowiska zarówno od rządu, jak i prezydenta, że nie zgadzają się i przeciwstawiają się jakimkolwiek roszczeniom ze strony amerykańskiej i żydowskiej”.

 

Zobacz także: Konfederacja mówi PiS: Sprawdzam!

 

Źródło: facebook.com

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

39
Dodaj komentarz

avatar
4 Tematy komentarzy
35 Odpowiedzi w wątku
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
8 Autorzy komentarzy
sinceritasjarkomanuCypriansariusz Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jarko
Użytkownik
jarko

…no to jeszcze do kompletu tzw. Act #447 (niedługi): I jedna uwaga: “Holocaust”, pisane z dużej litery, jest rozumiany jako “Zagłada Żydów”. Nie Polaków, Rosjan, Czechów, Słowaków, Węgrów, itd. – tylko ŻYDÓW. Wszystkie sprawy finansowe dotyczą TYLKO Żydów. S. 447 One Hundred Fifteenth Congress of the United States of America AT THE SECOND SESSION Begun and held at the City of Washington on Wednesday, the third day of January, two thousand and eighteen An Act To require reporting on acts of certain foreign countries on Holocaust era assets and related issues. Be it enacted by the Senate and House of… Czytaj więcej »

sariusz
Użytkownik
sariusz

Dlaczego uważasz, że Holocaust dotyczył tylko Żydów?

jarko
Użytkownik
jarko

Nie ja tak uważam, tylko Przedsiębiorstwo Holocaust tak uważa.

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Holokaustem nazwano próbę wymordowania narodu żydowskiego. Nie był to jedyny naród, który naziści chcieli wybić, podobnie było np. z Cyganami, którzy swój holokaust nazywają “porajmos”. Nie realizowano natomiast planu systematycznego wymordowania wszystkich Polaków. Nieliczni Polacy byli oczywiście represjonowani, nawet niektórzy wylądowali w Oświęcimiu, ale ich więzienie nie miało charakteru eksterminacji narodu, a represji wobec dawnych elit lub osób angażujących się przeciw okupantom, którzy stawali się więźniami politycznymi, wojennymi itd. Polaków zsyłano też na roboty przymusowe, nieraz do ciężkich katorżniczych robót, ale nadal nie po to, żeby ich zabić jako Polaków.

Cyprian
Gość
Cyprian

Jeżeli Hitler chciał wymordować naród żydowski to w jaki sposób planował unicestwić żydów amerykańskich ? A co holokaustem Ormian ?

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Pewnie musiał by najpierw podbić kontynent Amerykański. A rzezi Ormian nie nazywa się Holokaustem, tylko Mec Jeghern.

jarko
Użytkownik
jarko

W planach hitlerowskiej III Rzeszy wobec Słowian mieliśmy zostać UNICESTWIENI JAKO NARÓD POLSKI w przeciągu 40-60 lat. Polecam wypowiedzi Hitlera z l.1942-1945 oraz praktyczną realizację tej wizji poprzez politykę Hansa Franka wobec Polaków. Działanie było obliczone na biologiczne wyniszczenie naszego narodu. Temu służyło to, że Polacy, jak ładnie piszesz, “niektórzy”, “wylądowali”, “nawet” w Oświęcimiu oraz zsyłanie do prowadzącej do śmierci pracy. Różnica polegała tylko na szybkości operacji: Żydów planowano wymordować w obozach koncentracyjnych, Polaków, czy szerzej: Słowian – po wykorzystaniu jako taniej, z upływem lat degenerującej się z uwagi na stworzone warunki socjalne siły roboczej. Czyli po prostu stopniowo zamęczyć… Czytaj więcej »

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Tak, jak powiedziałem, nie realizowano w czasie okupacji hitlerowskiej planu eksterminacji narodu polskiego. Niewykluczone, że różne rzeczy mogły by być realizowane po uprzednim wymordowaniu Żydów, Cyganów innych pomniejszych narodów, wszak prawica zawsze potrzebuje jakiegoś wroga, tym nie mniej Słowianie nadal nazywani byli Aryjczykami – drugiej kategorii, ale Aryjczykami. Dokładniej to zapytaj swoich kolegów narodowców, bo to środowisko bardzo sympatyzowało przed wojną z Hitlerem, w ich zbiorowej pamięci na pewno nadal zachowała się nazistowska koncepcja hierarchii narodów, w której “biały” zajmuje szczyt, a Żyd lub Cygan to dno.

jarko
Użytkownik
jarko

“Aryjczycy drugiej kategorii” byli nimi do momentu, gdy można było liczyć na ewentualne wykorzystanie. Podobnie, pakt z Rosją był potrzebny tylko do momentu uporania się Niemców z państwami Zachodniej Europy. Liczenie na łaskę rasy “panów” po wygraniu przez Niemcy wojny byłoby co najmniej naiwne. Koncepcje Niemców, co dalej zrobić z Polakami, to jeden makabryczny wyścig pomysłów. Poniżej cytat z pisma dr E. Wetzela (źródło: Zeszyty Oświęcimskie 2) : “(…) 5. Szeroko przeprowadzona sterylizacja polskich warstw prymitywnych. Uzasadnienie: Postulatu tego oraz jego rezultatów nie można w żadnym wypadku porównywać ze skutkami metod eugeniki. Warstwy wyższe, społecznie wartościowe, można znacznie osłabić już… Czytaj więcej »

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

No tak, a z drugiej strony działał Lebensborn, który odpowiednio aryjskie polskie dzieci germanizował, jakoś nikt nie widział problemu, że się niemieckie geny od tego popsują. Z żydowskim czy cygańskim dzieckiem to byłoby nie do pomyślenia. Koncepcje na pewno były różne, można bawić się w political fiction i zastanawiać, co by było, ale tego ostatecznie nie było, więc nie równajmy się teraz w cierpieniu z innymi narodami, które odczuły wojnę dotkliwiej od nas.

jarko
Użytkownik
jarko

Straty biologiczne Polski, wyrażone jako ułamek populacji przedwojennej to 17%. Nieszczęsne pierwsze miejsce na świecie… Kolejne to ZSRR – 14% (to 27 mln zabitych). Potem Litwa, Łotwa – też około 14%. Dalej Węgry ~6%.
Niemcy, sprawca całego nieszczęścia – to 8% i 5,5 miliona zabitych (przy 6 mln Polaków).

Materialnie – również I miejsce w przeliczeniu na mieszkańca. 40% majątku narodowego.
Kultura – 43%.

Żaden kraj nie był doświadczony dotkliwiej od nas.

A potem nastały czasy powojenne, w pierwszych latach wcale dla nas nie lepsze.

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

17% to szacunkowa strata obywateli (!) Polski, do której wliczyłeś też polskich Żydów, a ja pisałem o narodach. W ujęciu etnicznym zginęło około 90% polskich Żydów, nie inaczej wyglądały straty tego narodu w pozostałych państwach okupowanych przez III Rzeszę i to ten naród został najbardziej dotkliwie doświadczony w czasie wojny.

jarko
Użytkownik
jarko

No, ja też pisałem o narodach. Tzn. założyłem, że Żydzi stanowili część narodu polskiego, tak samo jak mieszkający u nas inni obywatele polscy, a z pochodzenia Czesi, Rosjanie, Białorusini, itp. Teraz jednak okazuje się przy szacowaniu strat, że polscy Żydzi stanowili odrębny naród żydowski, nie polski. Trudno się w tym wszystkim połapać, chociaż jest to przykład potwierdzający opinię o braku asymilacji. W ujęciu etnicznym masz rację, światowe straty Żydów to 33%, czyli zginął co trzeci z nich. Podobny wskaźnik przyjmuje się dla Cyganów (Romów). Tylko wtedy statystyki wyglądałyby zupełnie inaczej, bo zamiast zliczać Polaków trzeba by zrobić podział na Górali… Czytaj więcej »

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Żydzi byli obywatelami Polski, natomiast stanowili mniejszość narodową, etniczną i kulturową (obok innych mniejszości, jak Ukraińcy, Białorusini, Łemkowie, Bojkowie, Romowie itd.). Podział był oczywiście płynny, bo byli Żydzi tradycyjni, rozmawiający w jidysz i wyznający judaizm, ale byli też Żydzi spolszczeni, którzy ileś-tam pokoleń wstecz porzucili tradycje żydowskie i identyfikowali się jako Polacy. Hitlerowscy przyjaciele Twoich kolegów narodowców traktowali ich jednak nie inaczej, niż pozostałych Żydów. Obracając się w tym towarzystwie musisz szybko się nauczyć, że obywatelstwo i narodowość to nie to samo i lepiej dobrze zbadaj metrykę…

jarko
Użytkownik
jarko

Może najlepiej pełny tekst umowy z 1960 roku, nie jest jakiś specjalnie długi, każdy przeczyta i będzie wiedzieć, czy zasadne jest występowanie w roli adwokata Żydów, po co tracić czas na indywidualne komentarze: UKŁAD MIĘDZY RZĄDEM POLSKIEJ RZECZYPOSPOLITEJ LUDOWEJ I RZĄDEM STANÓW ZJEDNOCZONYCH AMERYKI DOTYCZĄCY ROSZCZEŃ OBYWATELI STANÓW ZJEDNOCZONYCH Rząd Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej i Rząd Stanów Zjednoczonych Ameryki, pragnąc dokonąc uregulowania roszczeń obywateli Stanów Zjednoczonych do Polski oraz pragnąc dokonać postępu w stosunkach gospodarczych między obu krajami, uzgodniły co następuje: ARTYKUŁ I A. Rząd Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, zwany dalej Rządem Polskim, zgadza się zapłacić, Rząd Stanów Zjednoczonych przyjąć sumę $… Czytaj więcej »

sariusz
Użytkownik
sariusz

Ale czy to dotyczy obywateli amerykańskich, którzy byli tymi obywatelami w momencie nacjonalizacji własności? Co z obywatelami polskimi, którym zabrano własność a którzy obywatelami USA zostali później? Rzeczywiście, to jest niejasne.

Ale w każdym razie cieszę się, że uważasz, że własność trzeba oddawać, tyle, że wszystkim, oprócz obywateli USA.

jarko
Użytkownik
jarko

Jeśli jakiś obywatel USA uważa, że został pominięty i należy mu się odszkodowanie, może zwrócić się z dokumentami utraconej rodzinnej własności zarówno do swojego rządu, jak i do sądu polskiego – na takich samych zasadach, jak robi to obywatel Polski. Nie widzę potrzeby traktowania Amerykanów, czy Żydów na specjalnych prawach.

Poza tym, Izrael na przestrzeni 60 powojennych lat dostał 100 miliardów dolarów od Niemiec tytułem wyrównania szkód za Holocaust. Jeśli nie rozliczył się ze swoimi, to trudno. Polska nie ma w obowiązku pilnować żydowskich geszeftów.

Mnie natomiast martwi, że uważasz za sprawiedliwe płacić wiele razy za to samo.

prokap
Gość
prokap

Ambasador USA, Mosbacher atakuje Konfederację i zarzuca jej „mowę nienawiści”
http://www.prokapitalizm.pl/ambasador-usa-mosbacher-atakuje-konfederacje-i-zarzuca-jej-mowe-nienawisci/

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Polska i Polacy skorzystali na przejęciu prywatnego mienia, więc odszkodowania są sprawiedliwe. Od kiedy prawica zaczęła popierać grabież poprzedzoną morderstwem? Z tego, co mi się wydaje, to nawet Dekalog tego zabrania i to w dwóch punktach.

jarko
Użytkownik
jarko

1). W 1960 roku Polska zawarła z USA umowę odszkodowawczą (indemnizacyjną). W sprawie przejęcia mienia Polska przekazała 40 mln USD (na dzisiejsze ~25 x więcej, czyli miliard dolarów) na „całkowite uregulowanie i zaspokojenie wszystkich roszczeń obywateli Stanów Zjednoczonych, zarówno osób fizycznych, jak prawnych, do Rządu Polskiego” – i mamy dalej: „Po wejściu w życie tego układu Rząd Stanów Zjednoczonych nie będzie przedstawiał Rządowi Polskiemu ani nie będzie popierał roszczeń obywateli Stanów Zjednoczonych do Rządu Polskiego”. KONIEC I KROPKA. 2). Żydzi Polski AD 1945 byli obywatelami POLSKI. Zatem mienie bezspadkowe trafia na mocy naszego prawa do skarbu państwa POLSKIEGO. Niby dlaczego… Czytaj więcej »

sariusz
Użytkownik
sariusz

Ta umowa z 1960 roku dotyczyła majątku spółek akcyjnych. I tego dotyczyło te odszkodowanie. Ustawa 447 nic nie mówi, że ktoś cokolwiek ma płacić państwu Izrael. Ustawa w ogóle nie uzależnia niczego od obywatelstwa ani narodowości. Mówi, że powinno się zwrócić majątek jego właścicielom, albo spadkobiercom, bez określania ich obywatelstwa i narodowości. W przypadku, gdy majątek przeszedł na własność państwa sugeruje przeznaczenie go na pomoc “ofiarom Holocaustu” również bez określania ich narodowości. Akurat ten punkt moim zdaniem państwo polskie wypełniło z naddatkiem, bo od 1945 roku leczy ofiary Holocaustu, wypłaca im renty i emerytury, utrzymuje muzea w Oświęcimiu i gdzie… Czytaj więcej »

jarko
Użytkownik
jarko

Zaraz na początku, w Artykule I Układu PRL – USA z 16. lipca 1960 r. czytamy: “Rząd Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, zwany dalej Rządem Polskim, zgadza się zapłacić, Rząd Stanów Zjednoczonych przyjąć sumę $ 40.000.000,- w walucie Stanów Zjednoczonych na całkowite uregulowanie i zaspokojenie wszystkich roszczeń obywateli Stanów Zjednoczonych, zarówno osób fizycznych jak prawnych, do Rządu Polskiego z tytułu nacjonalizacji i innego rodzaju przejęcia przez Polskę mienia oraz praw i interesów związanych lub odnoszących się do mienia, które miało miejsce w dniu lub przed dniem wejścia w życie niniejszego układu.” Stoi jak wół: OSÓB FIZYCZNYCH. Poza tym, sprawy prywatne można w… Czytaj więcej »

Nonick
Gość
Nonick

Jarko, nie trać czasu na polemiki z sinceritasem, bo to pisowski troll. Od czasu jak przypisał Korwinistom odpowiedzialność za hiperinflację lat “80-tych nie traktuje człowieka poważnie. W tym wypadku masz 200% racji i niech ci “roszczeniowcy” spadają na szczaw.

jarko
Użytkownik
jarko

Czyta większe grono ludzi, mam nadzieję, więc czasami trochę się “wysilam” 🙂

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Co przypisałem? 😀 Jak już robisz jakieś wypominki z dupy (a przebiłeś w tym teraz moją żonę), to może powiedz dokładniej, o co chodziło, bo brzmi, jakbyś czegoś nie do końca zrozumiał..

manu
Użytkownik
manu

Co twoja żona robi z dupy?

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Napisałem co – przeczytaj jeszcze raz, albo poproś kogoś, kto nie ukończył edukacji w szkole podstawowej.

manu
Użytkownik
manu

Daj numer.

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Ad 1) A co mają do rzeczy roszczenia obywateli USA?
Ad 2) O jakim płaceniu Izraelowi bredzisz?
PS. czytasz czasami dokumenty, które komentujesz?

jarko
Użytkownik
jarko

Niestety, w ustawie #447 jasno podaje się: “US-citizens”: “(Sec. 2) This bill requires the Department of State to report to Congress assessing the national laws and enforceable policies of covered countries regarding the identification and return of, or restitution for, assets wrongfully seized or transferred during the Holocaust era, including: – the return to the rightful owner of wrongfully seized or transferred property, including religious or communal property, or the provision of comparable substitute property or the payment of equitable compensation; – the restitution of heirless property to assist needy Holocaust survivors; and – progress on the resolution of claims… Czytaj więcej »

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

No to zwróć uwagę, że po U.S. Citizen masz “Holocaust survivors”, czyli np. polscy Żydzi, którzy przeżyli okupację, po wojnie wyemigrowali do Stanów (i w tym czasie PZPR znacjonalizował im majątek, a KORWiN nie chce oddać). Warto przy tym dodać, że ten dokument nie dotyczy jedynie Żydów obecnie posiadających amerykańskie obywatelstwo, to jest ostatni punkt z szerszej listy.

jarko
Użytkownik
jarko

KORWIN nie jest właścicielem sądów i w prywatnych kwestiach nie ma znaczenia, co chce, a co nie chce. Jak ktoś uważa, że należy mu się majątek w spadku – niech zgromadzi stosowne dokumenty i idzie się procesować. Nie dotyczy to rzecz jasna Żydów z obywatelstwem amerykańskim, gdyż ci zostali już uwzględnieni w umowie z 1960 roku (roszczenia wobec państwa polskiego są automatycznie przekierowywane na rząd Stanów Zjednoczonych). Osobną sprawą jest fakt, ze Żydzi, ci ocaleni z Holocaustu lub ich spadkobiercy – uzyskali już odszkodowanie za utracone mienie od Niemiec. No, ale jeśli prawo na to pozwala, że mogą po raz… Czytaj więcej »

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

jarko, celem ustawy 447 jest stworzenie raportu, na podstawie którego ma być określone mienie, co do którego roszczenia nie zostały zaspokojone. Ta ustawa nie dotyczy zresztą wyłącznie Polski. Poczekamy i zobaczymy, z czym przyjdą. Jak będą tam wymienione spełnione wcześniej roszczenia, to nie będziemy ich ponownie spełniać, natomiast jestem przekonany, że jest wiele roszczeń, które nie zostały spełnione. Na razie panikujesz.

jarko
Użytkownik
jarko

WSZYSTKIE roszczenia zostały spłacone przez Niemcy, podmiot, który wywołał II WŚ. Określono to jako zadośćuczynienie za straty w wyniku Holocaustu na wszystkich terenach, gdzie sięgała jurysdykcja III Rzeszy. A nie ulega chyba wątpliwości, że w wojennych latach 1939-45 Polska podlegała pod sądownictwo hitlerowskich Niemiec? Kierowanie dalszych roszczeń DO KOGOKOLWIEK oznacza płacenie po raz n-ty za to samo.
Dlaczego więc jesteś “przekonany” (czy też: przez kogo), że nie spełniono wielu roszczeń?

“Panikowanie”, to niewłaściwe słowo w języku polskim na fakt nagłaśniania sprawy.

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

A na jakiej podstawie twierdzisz, że WSZYSTKIE roszczenia zostały spłacone przez Niemcy? Bo z tego, co widzę, “Twoja” strona ma jakieś strasznie problemy z czytaniem ze zrozumieniem, każdy przytaczany do tej pory dokument, był interpretowany niezgodnie z faktyczną treścią (ustawa 447, umowa między Polską a USA z 1960).

Nonick
Gość
Nonick

Nie wysilaj się, sinceritas nie zna angielskiego, żadnego innego też zresztą.

-sm
Gość
-sm

To jeszcze wytłumacz dlaczego należą się one instytucjom z USA? Czy gdybym stworzył instytucję w Kanadzie zrzeszającą ofiary niemieckich mordów dajmy na to rudych, to czy Polska musi płacić organizacji rudych za to, że Niemcy zabili innych rudach, którzy zostawili mienie bez spadkobierców w Polsce.

sariusz
Użytkownik
sariusz

Przeczytaj sobie tą ustawę. Nic tam nie ma mowy o żadnych “instytucjach z USA”.

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Ale jak to – czytać? A po co?