fbpx

PiS chce uzależnić obywateli od państwa

OPINIA: Działania PiS-u postrzegam jako przemyślane i wyjątkowo perfidne. Moim zdaniem te wszystkie podatki mają jeden cel i wcale nie służą łataniu jakiejś wyimaginowanej dziury w budżecie. Chodzi jedynie o to, by kompletnie uzależnić obywateli od państwa – pisze na Facebooku p. Piotr Korczarowski, twórca kanału eMisjaTV.

 

Na wstępie swojego wpisu p. Korczarowski pochwalił p. Janusza Korwin-Mikkego, który celnie zripostował apele szefa NFZ o podatek od cukru. JKM zauważył, że jeśli akcyza ma redukować spożycie alkoholu, a podobny podatek miałby zniechęcić Polaków do cukru, to podatek dochodowy ma obrzydzać ludziom pracę.

P. Korczarowski postrzega działania PiS jako głęboko przemyślane i perfidne, mające uzależnić obywateli od państwa.

Wolność gospodarcza determinuje wolność polityczną, wolność wyboru i działania, a tego stratedzy PiS-u boją się jak ognia. Każdy ma pozostawać zależny od aparatu państwa. To daje rządowi setki sposobów na zniszczenie opozycji, a ludzi z niezależną mentalnością napędza strachem o swój byt. Wszystko zmierza do sytuacji rodem z najgorszych lat PRL, gdzie ludzie nawet w kręgu rodziny bali się wyrażać własne poglądy, bo nie było wiadomo, kto tak naprawdę słucha. Dziś zmieniły się jedynie środki, które prowadzą jednak do tego samego celu – pełnej kontroli nad stłamszonym społeczeństwem – pisze p. Korczarowski.

 

Zobacz także: YouTube prześladuje patriotyczny kanał

 

Źródło: facebook.com

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
1 Autorzy komentarzy
JackHolborn Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
JackHolborn
Gość
JackHolborn

Ibywatele się na to ochoczo godzą. Skoro tamten rząd kradł, a ten kradnie, ale i jakieś cuś daje obywatelom, to jest lepszy.