PGG wyda 50 mld euro na unijne fanaberie?!

OPINIA: Boimy się zaostrzenia unijnej polityki klimatycznej – powiedział p. Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej w rozmowie z portalem energetyka24.com.

 

Prezes oszacował koszt transformacji dla PGG na 50 mld euro. Nie ukrywał obaw z tym związanych.

– Zaostrzanie norm emisyjnych, norm polityki klimatycznej jest faktem – to się po prostu dzieje. Jesteśmy częścią demokratycznej Europy, w której decyzje większości zmierzają ku ochronie środowiska i to dobrze. Musimy jednak pogodzić te wymogi, na które stać bogate państwa tzw. starej Unii, z ograniczeniami i możliwościami Europy Środkowo-Wschodniej. Na tym kongresie [Energy Summit 2019] była mowa, że zupełnie inny jest punkt początkowy roku 1990 dla państw starej Unii, a zupełnie inny dla krajów z Europy Środkowej czy Bałkanów, które w miksie energetycznym już wtedy posiadały energetykę jądrową. Zupełnie inne środki będą potrzebne na to, aby przeprowadzić transformację energetyczną. Ważne, aby była ona sprawiedliwa, musi wystąpić elastyczność w doborze środków, instrumentów, czy narzędzi, którymi państwa będą operować w ramach transformacji. Nie da się przyjąć jednego algorytmu, który będzie stosowany do wszystkich. To będzie po prostu niesprawiedliwe – powiedział prezes PGG.

 

Zobacz także: Przez ekoregulacje potentat hutniczy gasi wielki piec

 

Źródło: energetyka24.com

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Tematy komentarzy
2 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
4 Autorzy komentarzy
klioes vel pislamistaLeszysinceritasPaweł K. Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
sinceritas
Użytkownik
sinceritas

W normalnym państwie w ogóle nie powinno być żadnego PGG kontrolowanego przez skarb państwa, niestety mamy kaczyzm-korwinizm, więc spółki węglowe będą się miały znakomicie. PiSowcy wspierają je dla pieniędzy i posad swoich kumpli, a korwiniści tak po prostu, żeby Polacy oddychali smogiem i zdychali na raka płuc, bo ekologia jest lewacka.

Leszy
Gość
Leszy

Troll programowo, dla ściemy udaje, że gryzie rękę , która go karmi.

klioes vel pislamista
Gość
klioes vel pislamista

Niepotrzebne skreślić

Straszny mizogin, ksenofob, rasista,
Faszysta, oraz – ach! – antysemita!!!
W jednej osobie… Prawda oczywista
To dla każdego, który Marksa czyta.

Czy coś wykreślić z tej listy podobne?
Czy niepotrzebne skreślić na niej da się?
Nie!… Trzeba jeszcze myśli homofobne
Jemu przypisać!!!… (Są w „Najwyższym Czasie!”)

Śmiał polemicznie wypalić lewicy,
Słowa Jezusa powtarzając żywcem:
„Biedni są zawsze.“ – Znów krytyka chcicy
Cudzych pieniędzy… Ach, jest niegodziwcem!!!

I według tego dziada, i wariata,
Ruskiej onucy, katolskiego łajna,
Gdyby wykreślić… SOCJALIZM ze świata
Ziemia z dwutlenkiem byłaby… normalna!!!

https://dorzeczy.pl/kraj/121026/zaskakujacy-glos-korwin-mikkego-to-nie-jest-wina-pis-u.html

klioes vel pislamista
Gość
klioes vel pislamista

MagiSRAt w akcji (inwokacja epopei antyfaszystowskiej) 1. POsłanka JaŹdzira bardzo zachęcała, By „jak we Wrocławiu, walczyć w Polsce wszędzie Z faszyzmem”. E. Gabor na rozkaz czekała… Była podporucznik Milicji nie będzie Po takiej zachęcie dni dziesięć zwlekała; Już praca sztabowa aż wrze w jej urzędzie! Dzień dziewiąty wybił… Laicka nowenna, Gdy zawiera donos, jest święcie bezcenna! 2. MagiSRAt Stołeczny… (Nazwa z „magistratu” Wywodzi się. W lecie została zmieniona Pod awarii znanej już całemu światu.) MagiSRAt stołeczny wypatrzył znamiona… (Nie, nie chodzi o to, co Rabiej no… ma tu… Bo na tę chorobę szybko się nie kona.) MagiSRAt stołeczny, czyli Ratusz-Czajka,… Czytaj więcej »

Paweł K.
Gość
Paweł K.

Tak, konsekwentnie w ramach socjalizmu unijnego aż do końca i śmierci gospodarek w tym polskiej; a zresztą kogo obchodzi polska gospodarka, oprócz nas /wyjąwszy Czerwonych, Lewicę, demokratów/?!…
Przedwczesne zmówmy już dziś RIP…
A ratunek/recepta?! wyjście z UE póki jeszcze mamy siły, wolną wolę (niektórzy) i stać nas na to (więcej wpłacać niż wypłacać jak to się dzieje obecnie), bo to w sumie żaden dla nas interes, o czym przekonujemy się co dzień naocznie i do bólu namacalnie!