fbpx

Petycja w obronie wolności sumienia w firmie IKEA

INFO: Reprezentujący zwolnionego przez IKEĘ pracownika prawnicy Ordo Iuris przygotowali petycję do kierownictwa firmy z apelem o poszanowanie praw pracowniczych.

 

Petycja stanowi wyraz poparcia dla nieugiętej postawy Pana Tomasza, który przywołując cytaty z Pisma Świętego, sprzeciwił się kierowaniu do pracowników IKEA artykułu “Włączenie LGBT+ jest obowiązkiem każdego z nas”. Petycję można podpisywać tutaj

Wpis dokonany przez mężczyznę na wewnętrznym forum stał się przyczyną rozwiązania z nim umowy o pracę, pomimo nienagannej historii zatrudnienia i licznych pochwał ze strony przełożonych i klientów. Ponadto, naganę od pracodawcy otrzymały także osoby, które “polubiły” wpis na forum.

Instytut Ordo Iuris reprezentuje poszkodowanego przed sądem, domagając się uznania wypowiedzenia za bezskuteczne, wypłaty odszkodowania i przekazania środków na cele charytatywne. Eksperci podkreślają, że zwolniony pracownik, wbrew fałszywym insynuacjom kierownictwa przedsiębiorstwa, nie nawoływał do agresji, a jedynie dał wyraz swoim przekonaniom religijnym poprzez zamieszczenie prostych cytatów z Pisma Świętego.

Polskie Radio podało, że p. Katarzyna Broniarek, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej IKEI to “obrończyni sądów, nauczycieli, dzików i prawa do aborcji”. Na Facebooku i Instagramie chwali się walką o LGBT, wspieraniem partii Razem i uczestnictwem w paradach równości.

 

Źródło: ordoiuris.pl

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Leszy
Leszy
2 lat temu

Tu nie chodzi o to, że Ikea zwolniła pracownika. Każdy pracodawca powinien mieć prawo zwolnić kogo chce, w ramach podpisanej wcześniej umowy. Tu chodzi o istnienie podwójnych standardów. Gdyby jakiś pracodawca zwolnił pracownika z powodu, że jest on homoseksualistą, podniósł by się krzyk i jeszcze większe potępienie.
Firma Ikea jest firmą obrzydliwą w swej obłudzie i hipokryzji. W instrukcji lampy z Ikei było napisane “W razie awarii kabla zasilającego nie wolno go wymieniać, należy wyrzucić cały produkt.” – I to jest firma dbająca o środowisko!?

sariusz
sariusz
2 lat temu
Reply to  Leszy

Cieszę się, że wreszcie możemy się z sobą zgodzić. Tak “każdy pracodawca powinien mieć prawo zwolnić kogo chce, w ramach podpisanej wcześniej umowy.” Co do podwójnych standardów. Ten “krzyk” podnoszą ci po obu stronach, dla których nie liczą się prawa własności i własnie nie uważają, że pracodawca nie ma prawa zwolnić, kogo chce. Ja krytykuję jednych i drugich.

manu
manu
2 lat temu
Reply to  Leszy

Najbardziej ekologiczne są ich blaty z 600-letnich drzew.

sinceritas
sinceritas
2 lat temu

Wolny rynek wolnym rynkiem, ale ktoś musi to przecież kontrolować. Korwinizm 2019.

sariusz
sariusz
2 lat temu

Prywatna firma może obrać taką strategię, że podlizuje się klientom “LGBT” (pewnie gdzieś 5-10% rynku), albo rudym (pewnie gdzieś z 2-5%), albo może mańkutom (10-20%). A pracownikowi nic do tego – robole są od tego żeby robić a nie filozofować. Jak mu się nie podoba, to może pójść do pracy np. do tego drukarza, który odmówił druku dla gejów i który został słusznie ostatecznie uniewinniony. Albo do portalu korwin-mikke.pl, który z kolei raczej by nie zatrudnił aktywisty gejowskiego. Pismo Święte i czyjeś sumienie nie ma to nic do rzeczy – powinny rozstrzygać prawa własności.

Cyprian
Cyprian
2 lat temu
Reply to  sariusz

Skąd te dane – 10 procent pedałów? Ja słyszałem o 67 procentach ( w tym ukrytych i nieujawnionych ). A ile z tego będzie dzieci !

Leszy
Leszy
2 lat temu
Reply to  sariusz

I to jest stanowisko zgodne z polityką korwinizmu.

sinceritas
sinceritas
2 lat temu
Reply to  Leszy

Klasycznego korwinizmu, jak najbardziej, ale już nie współczesnego narodowo-socjalistycznego neokorwinizmu.