PE chce doprowadzić do śmierci dziesiątek tysięcy ludzi!

INFO: W Internecie pojawiła się petycja, która sprzeciwia się kolejnemu absurdowi Parlamentu Europejskiego.

Chodzi o Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego z 21 lutego 2019 r. wdrażającego procedurę IMCO/8/13151. Skutkować ono będzie m.in. tym, że w samochodach będą montowane ograniczniki prędkości.

W petycji czytamy: “Wzywamy Polski Sejm do: 1. Uchwalenia jasnego stanowiska odmawiającego uznanie w Polsce tego chorego prawa, które w Artykule 6 nakłada obowiązek instalowania w pojazdach tzw. „inteligentnego systemu dostosowania prędkości” automatycznie hamującego pojazd po wykryciu przekroczenia ograniczenia prędkości obowiązującego na danym odcinku drogi. 2. Ostrzeżenia przed nim innych Państw Europy. 3. Ogłoszenia im (Państwom UE) oraz producentom pojazdów, że gdy nie będzie innego wyjścia Polski Parlament wprowadzi zakaz wjazdu do Polski pojazdów, w których taki system automatycznego hamowania będzie zainstalowany”.

Autorzy petycji (Bezpieczna Podróż, Anuluj-Mandat.pl oraz Fundacja Trucker) argumentują, że “przerwanie manewru wyprzedzania poprzez automatyczne odcięcie mocy w pojeździe tylko dlatego, że system połączony z mapą drogową GPS wykrył obowiązujące ograniczenie prędkości niewątpliwie w wielu przypadkach liczonych nie w setki, ale w dziesiątki tysięcy, doprowadzi do zderzenia z pojazdem nadjeżdżającym z naprzeciwka i śmierci wielu ludzi”.

Petycję można podpisać tutaj

Źródło: bezpiecznapodroz.org

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Tematy komentarzy
2 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
4 Autorzy komentarzy
MalgondWojskiAsik do r102r102 Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Asik do r102
Gość
Asik do r102

Najwyższy czas czytujesz a taki niekumaty jesteś. Czas wyprzedzania powinien być jak najbardziej krótki, więc potrzebna jest w tym czasie duża prędkość – w ciągu kilkunastu sekund nawet dwukrotnie przewyższającą dopuszczalną na tej drodze. Elementarne Watson ? !

r102
Gość
r102

Oooo zniknęły komentarze z starej strony. To walę:

W jaki sposób to urządzenie ma niby zagrozić życiu – nie bardzo rozumiem – bo:

Jedziecie sobie samochodem w mieście – z prędkością “kodeksową” 50 km/h – i to jest prędkość maksymalna, także w czasie tego niby groźnego wyprzedzania – i w żaden sposób samochód nie zwolni w czasie wyprzedzania powodując jakieś wydumane zagrożenia 🙂

Wojski
Gość
Wojski

Widocznie jezdzisz jeszcze rowerem na kolach 12 cali. Wsiadz w auto z tata i kaz mu wyprzedzic ciezarowke, ktora jedzie 80km/h. Oczywiscie nie moze przekraczac 90km/h podczas tego manewru.

Malgond
Gość
Malgond

Bo Polak wyprzedzić musi – inaczej się udusi.