Partia Wolność przeciwko wolności zgromadzeń!

INFO: Partia Wolność sprzeciwia się Marszowi Równości w Szczecinie. Działacze zbierają podpisy do prezydenta Piotra Krzystka – podaje radioszczecin.pl.

Marsz ma przejść ulicami Szczecina 15 września. Partia nie chce do niego dopuścić metodami cywilizowanymi. Partia zbiera podpisy przeciwko Marszowi Równości na głównych skrzyżowaniach w mieście do końca sierpnia.

– W pierwszych dniach września pismo z podpisami trafi na biurko prezydenta Krzystka – mówi p. Marcel Duda, szef partii Wolność w Szczecinie. – Robimy to dla dobra wielu mieszkańców Szczecina, którzy nie powinni być zmuszani do oglądania dewiacji seksualnych uzewnętrznianych przez uczestników tego marszu. Uważamy, że każdy człowiek ma prawo robić, co mu się żywnie podoba, ale w swoich czterech ścianach. Natomiast publiczne manifestowanie swoich upodobań seksualnych uważamy za coś obrzydliwego – dodał.

Akcja Wolności nie podoba się znanemu libertarianinowi Jackowi Sierpińskiemu.

– Partia z wolnością w nazwie domaga się zakazania z góry pokojowego zgromadzenia. Uzasadniając to tym, że mieszkańcy miasta będą przez sam fakt odbywania się tego zgromadzenia poddawani przymusowi – a mianowicie "zmuszani do oglądania dewiacji seksualnych uzewnętrznianych przez uczestników tego marszu". Bo pewnie jakieś pary jednopłciowe mogą się tam całować, trzymać za ręce, a może pojawią się panowie w kobiecych strojach. Terror! Partia z wolnością w nazwie nie jest jednak konsekwentna i nie domaga się zakazu innych zgromadzeń, w szczególności własnych. Mimo iż mieszkańcy różnych miast są przez fakt odbywania się tych zgromadzeń – zgodnie z powyższym rozumowaniem – zmuszani do oglądania i słuchania różnych rzeczy, które niekoniecznie mogą się im podobać. Nie każdy jest przecież zwolennikiem partii z wolnością w nazwie.
No ale jak widać teza, że wolność zgromadzeń to tak naprawdę niewola dotyczy jedynie "dewiacji seksualnych". W innych przypadkach wolność zgromadzeń to jednak wolność i jeśli ktoś domagałby się zakazu manifestacji partii z wolnością w nazwie, to podejrzewam, że byłoby słuszne oburzenie i gadanie o cenzurze – pisze p. Sierpiński.

Zobacz także: Polityk Wolności: Wolę przegrywać, stojąc w prawdzie!

Źródło: radioszczecin.pl

Opracował: GK

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o