fbpx

Oszacowano koszty podniesienia płacy minimalnej

INFO: Według wyliczeń MRPiPS, na zwiększeniu płacy minimalnej obywatele zyskają w 2020 r. 2,25 mld zł. Jednak mocno stracą firmy – wynika z pierwszych szacunków, do których dotarł portal Interia.

 

Z oceny skutków regulacji projektu rozporządzenia wynika, że koszt podwyżki płacy minimalnej dla dużych firm w 2020 r. to 707,4 mln zł, a dla małych i średnich przedsiębiorstw aż 2,6 mld zł.
Portal przypomina, że resort pracy przygotował projekt rozporządzenia, w którym proponuje ustalenie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę na poziomie 2450 zł brutto, co oznacza wzrost w stosunku do wysokości obowiązującej w roku bieżącym o 8,9% oraz minimalnej stawki godzinowej na poziomie 16 zł.
Źródło: interia.pl
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy komentarzy
1 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
2 Autorzy komentarzy
mirsariusz Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
sariusz
Użytkownik
sariusz

“obywatele zyskają w 2020 r. 2,25 mld zł. Jednak mocno stracą firmy” A te firmy to skąd się wzięły? Czy czasem nie zostały założone i nie są własnością też “obywateli”? Czyli jedni obywatele zyskają ileś tam a to samo stracą inni obywatele posiadający firmy, chyba, że zwiększone koszty uda im się przerzucić na “obywateli konsumentów”.
Zakładając oczywiście, że wcześniej tych firm nie zamkną zwalniając tych pierwszych obywateli, gdy ich praca stanie się za droga.

mir
Użytkownik
mir

Proszę bardzo. Chcesz, to potrafisz. Pozdrawiam. Zwracam uwagę, że na podwyższeniu płacy minimalnej, a nawet w ogóle na samym istnieniu takiej regulacji, nikt nigdy jeszcze nie zyskał, poza politykami popieranymi przez idiotów.