Ostry hejt Żydów na Morawieckiego!

INFO: Światowy Kongres Żydów potępił "absurdalną i niesumienną" wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego, którą w Izraelu odebrano jako stwierdzenie, że wśród sprawców Holokaustu byli także Żydzi – podaje stooq.pl.

– Polski premier wykazał odrażającą ignorancję jego niesumiennym twierdzeniem, że tzw. "żydowscy sprawcy" byli częściowo odpowiedzialni za usiłowania nazistowskich Niemiec zlikwidowania europejskich Żydów – powiedział p. Ronald Lauder, przewodniczący Kongresu i multimiliarder.

P. Lauder wyraził pogląd, że "nie jest to niczym innym niż próbą fałszowania historii, która pobrzmiewa najgorszymi formami antysemityzmu i zaciemniania Holokaustu".

Jak podaje interia.pl, z kolei naczelny rabin Polski Michał Schudrich stwierdził, że "nie można w jednym zdaniu mieszać, bez wytłumaczenia, sprawców niemieckich i żydowskich".

– Co to w ogóle znaczy "żydowski sprawca"? Oczywiście, byli policjanci gettowi, członkowie niektórych Judenratów, czy zdrajcy na własną rękę. Ale niemiecki wyrok śmierci był wydany na każdego Żyda, także i na nich – powiedział naczelny rabin Polski.

Zaznaczył, że "ta wypowiedź na pewno nie pomoże stosunkom polsko-żydowskim".

Natomiast p. Szewach Weiss, były ambasador Izraela w Polsce, jest "kompletnie rozbity" tym, co wyprawia polski rząd – donosi wprost.pl.

– Rząd Polski niweczy wszystko, co w ciągu 25 lat ogromnym wysiłkiem wielu ludzi udało się osiągnąć w relacjach między obu narodami – powiedział p. Weiss.

P. Weiss odradził jednak izraelskim politykom ewentualne obniżenie rangi stosunków dyplomatycznych z Warszawą.

Premier Morawiecki pytany o Holokaust stwierdził, że „tak samo byli żydowscy sprawcy, tak jak byli rosyjscy czy ukraińscy, nie tylko niemieccy”, co zostało także skrytykowane m.in. przez pp. Benjamina Netanjahu, premiera Izraela i Jonny'ego Danielsa, szefa fundacji From The Depths.

Zobacz także: Izraelska opozycja wpadła w szał przez Morawieckiego

Źródło: fakty.interia.pl, wprost.pl, stooq.pl

Opracował: GK

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o