ONZ chce powszechnego podatku od emisji CO2!

INFO: Podczas tegorocznego szczytu klimatycznego COP25 w Madrycie toczone są negocjacje ws. wprowadzenia powszechnego podatku węglowego – podaje pch24.pl.

 

MFW argumentuje, że jeśli globalne ocieplenie ma zostać zahamowane, podatki od emisji dwutlenku węgla muszą zostać podniesione do co najmniej 75 USD za tonę do 2030 r., co z kolei odbije się na cenach energii elektrycznej. MFW szacuje średni wzrost cen prądu o 43% i przekonuje, że trzeba przyjąć drastyczne rozwiązania, bo tylko w taki sposób można szybko ograniczyć emisję CO2. Podaje przykład szwedzkiego podatku od emisji dwutlenku węgla w wysokości 127 USD za tonę, co miało przyczynić się do obniżenia emisji o 25%.

Lewicowi obserwatorzy podkreślają, że znaczny i stale rosnący podatek od emisji dwutlenku węgla jest “prawdopodobnie jedynym sposobem na powstrzymanie wzrostu emisji przyczyniających się do zmian klimatu”.  Argumentują, że istnieje kilka alternatywnych sposobów ustalania ceny emisji dwutlenku węgla, ale najprostszym, najbardziej kompleksowym – najłatwiejszym do administrowania – jest nałożenie podatku.
Źródło: pch24.pl
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

14
Dodaj komentarz

avatar
9 Tematy komentarzy
5 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
10 Autorzy komentarzy
NonickJackHolbornPiotr Grembowiczleonsariusz Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nonick
Gość
Nonick

Każdy rok w którym trafia się wybuch wulkanu z intensywną emisją pyłów do atmosfery jest zimniejszy niż inne (pomimo sporej emisji CO2) dzięki ich (tych pyłów) ekranującemu działaniu na promienie słoneczne. Jeśli ocieplenie jest AŻ takim problemem może trzeba pomyśleć o ograniczeniu ilości energii słonecznej docierającej na Ziemię. – można delikatnie rozprowadzać jakieś aerozole w górnych warstwach atmosfery, albo rozmieścić jakieś lustra w kosmosie i może wyjdzie taniej niż ograniczanie emisji CO2. Wtedy może jednak okazać się że jednak jest fajniej jak jest cieplej…

JackHolborn
Gość
JackHolborn

Powinno być:
Lewicowi obserwatorzy podkreślają, że znaczny i stale rosnący podatek od emisji dwutlenku węgla jest “prawdopodobnie jedynym sposobem na powstrzymanie wzrostu wstrętnego kapitalizmu”.

Piotr Grembowicz
Gość
Piotr Grembowicz

ps. a co to jest dziś/co znaczy ONZ!?

jarko
Użytkownik
jarko

Wygląda więc na to, że przed instytutami naukowymi w Polsce otwiera się prawdziwe eldorado. Od kilku już lat słyszy się buńczuczne zapowiedzi o podziemnym zgazowywaniu węgla, o czystych technologiach spalania węgla, gotowych do wdrożenia, itp.
No to, panowie naukowcy i rządowcy, czas na konkretną robotę. Pokażecie konkretną redukcję emisji, to opłaty będą mniejsze nawet po podwyżkach. Chyba, że wyjdzie teraz, że król jest nagi.

sariusz
Użytkownik
sariusz

Krul jest nagi.

sariusz
Użytkownik
sariusz

A jak ktoś jest przekonany, że globalnego ocieplenia nie ma, to też się przed nim otwierają ogromne szanse biznesowe. Może np. skupować ośrodki narciarskie, które można teraz kupić tanio, bo ich właściciele myślą, że skracanie się sezonu narciarskiego, to trwały trend a nie tylko kwestia kilku mniej śnieżnych zim. Po kilkunastu latach, gdy okaże się, że z tym globciem to nieprawda, ich wartość wzrośnie wielokrotnie, właściciel zostanie multimilionerem i będzie śmiał się z naiwniaków, którzy uwierzyli w globcio i tanio mu je sprzedali.

sariusz
Użytkownik
sariusz

Krótko mówiąc: kuce do dzieła. Tylko siedźcie cicho i nie mówcie głośno, że globcia nie ma – bo tego typu biznes wymaga, żeby innych utrzymywać w błędzie.

Nonick
Gość
Nonick

Pozyskiwanie energii ze spalania węgla ZAWSZE kończy się emisją CO2 bo to ostateczny produkt spalania węgla, jednakże w przypadku spalania węglowodorów (choćby metanu czy benzyny) część energii powstaje ze spalania wodoru i emisja CO2 na jednostkę energii jest odrobinę mniejsza. Technologie przemysłowe syntetyzowania węglowodorów (np. synteza F-T) z węgla mają już ponad 100 lat i funkcjonują na świecie. Do tej pory o ekonomicznym sensie ich wykorzystania (a nie są tanie) decydowały cena i dostępność ropy naftowej z jednej i węgla z drugiej strony, ale obecnie dochodzi (niewielka w sumie) korzyść ze zmniejszenia emisji CO2. Wartość tej “korzyści” jest (i zapewne… Czytaj więcej »

Piotr Grembowicz
Gość
Piotr Grembowicz

Proszę nie piszcie o tym g… to już jest nudne…

cutpurse
Gość
cutpurse

Dzisiaj słuchasz, że posiadanie dzieci jest passe. Jutro twoje dzieci będą płacić kary za posiadanie potomstwa. Pojutrze twoje wnuki będą zmuszane do zabijania własnych dzieci, gdyby jakimś trafem mieli więcej niż jedno, A po-pojutrze twoje prawnuki zostaną wysterylizowane.
Zabrońmy eko-oszołomstwu oddychać!

Leszy
Gość
Leszy

Bardzo dobrze, a czy istnieje jakiś sensowny plan działań w tej sprawie? Bo jak na razie to nie wiadomo nawet czy globalne ocieplenie istnieje. A co dopiero jak mu zapobiegać.
Rozbawił mnie swego czasu obrazek manifestujących sprzeciw przeciwko globalnemu ociepleniu, okutanych w czapki i szaliki, z parą z ust….

Dyrektor Psychiatryka
Gość
Dyrektor Psychiatryka

Mokry sen tutejszych Sedesariuszy.

Robal
Gość
Robal

Oooo! Podatek za oddychanie !

leon
Gość
leon

Oplata klimatyczna;)