fbpx

Onet niezadowolony, że Polska zawetowała KPP

INFO: Red. Michał Broniatowski na portalu Onet ostro skrytykował postawę Polski ws. unijnego raportu o prawach człowieka.

P. Broniatowski pisze, że Polska próbowała zablokować w Radzie UE przyjęcie rocznego raportu w kwestii praw człowieka, ponieważ była tam mowa o obronie praw mniejszości seksualnych, a nie było nic o prawach chrześcijan i żydów. Autor cieszy się, że dokument i tak został opublikowany. Przytacza też słowa jednego z dyplomatów, który opisał zachowanie polskich władz jako "haniebne".

Tymczasem internauci i obserwatorzy zauważają, że Polska miała prawo do swojego zdania w tej sprawie i skorzystała z przysługującego jej prawa weta.

– Cieszyć się z tego, że Unia po raz kolejny obchodzi sprzeciw polskiego rządu, może tylko osoba kompletnie pozbawiona wyobraźni. Jak przyjdzie do głosowania, kogo by tu zjeść na obiad, to już mamy precedens, że sprzeciw ofiary można po prostu „obejść”. Skręca się Pan ze złości nad wysyłaniem sędziów na emerytury, a nie razi Pana bezczelne podważanie traktatów? Weto to weto! – pisze jeden z obserwatorów. – Nie widzę powodu, dla którego Unia Europejska powołana do stworzenia przestrzeni współpracy między państwami członkowskimi miałaby być ciągle adwokatem środowisk zaburzonych seksualnie na arenie międzynarodowej. Jest bardzo wiele prześladowanych grup – ot, choćby libertarianie zmuszani do życia niezgodnie z przekonaniami – a UE ciągle gardłuje głównie za homoseksualistami. Walka z prześladowaniami rzekomymi lub prawdziwymi (z przewagą pierwszych) jest tylko przykrywką ideologicznej krucjaty o uznanie dewiacyj za równe normie. Co w ogóle nie powinno być problemem politycznym. To właśnie uporczywie upolitycznianie tej kwestii zasługuje na potępienie, a nie głos rozsądku ze strony polskiej delegacji. Dlatego ja tam doliczam to głosowanie do krótkiej listy pozytywów ze strony tego rządu. To, że byliśmy jedyni, to nie dla nas wstyd, tylko dla reszty – podkreśla.

Zobacz także: KE za dyskryminacją żydów?

Źródło: onet.pl

Opracował: GK

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o