Od Gowina do Korwina

INFO: Podczas konferencji prasowej Kongresu Nowej Prawicy w Sejmie poinformowano, że p. Piotr Zając, były wiceprezes Polski Razem Jarosława Gowina, przeszedł do partii p. Janusza Korwin-Mikkego.

– W dniu wczorajszym złożyłem rezygnację z funkcji wiceprzewodniczącego Polski Razem Jarosława Gowina, a także z członkostwa w partii – mówił p. Piotr Zając. – Odbyło się to w bardzo dobrej atmosferze, jesteśmy po długiej rozmowie z ministrem Gowinem. Mimo iż mamy podobne pomysły na polską politykę, to różnią nas sposoby, jakimi chcemy je realizować. Odchodzę z Polski Razem, ponieważ nie wierzę w to, że ten dobry, wolnorynkowy program, który tam napisaliśmy, zresztą dość podobny do programu Nowej Prawicy, ma szansę być realizowany w koalicji z Prawem i Sprawiedliwością i Solidarną Polską. Uważam, że PiS jest częścią pewnego układu politycznego czterech partii, które zablokowały polską scenę polityczną i które nie są w stanie Polski przebudowywać i zmieniać – dodał. – Wybrałem Kongres Nowej Prawicy, ponieważ tylko w tej partii widzę młodych, przedsiębiorczych, ideowych ludzi, którzy chcą Polskę pchnąć na tor wolnościowego i wolnorynkowego rozwoju – podkreślił.

P. Zając użył metafory: „Powiedziałbym, że zamieniłem małego fiata na lamborghini”.

– Bardzo się cieszę z przystąpienia pana Piotra Zająca do Nowej Prawicy – mówił CEP Janusz Korwin-Mikke, europoseł i prezes KNP. – U nas w partii są pewne opory przed przyjmowaniem nowych członków i na szczęście mamy takie twarde jądro, czyli grono sygnatariuszów. Dookoła nas są te tysiące ludzi, którzy przychodzą i którzy może w drobiazgach się z nami różnią, ale to nie jest istotne. Bardzo ważne jest, żeby dookoła twardego jądra wyrosła miękka otoczka, która będzie ściągała ludzi myślących podobnie. Trzeba powiedzieć jasno – jeżeli chcemy coś budować, to musimy mówić ludziom, że idziemy na szczyt. Nasz program jest radykalny i Kongres Nowej Prawicy to mówi – postaramy się dojść na ten szczyt, liczymy na wyborców – zaznaczył.

– Wiem, Piotr Zając że jest liderem silnej grupy osób w ramach Polski Razem, dla których bycie w jednej formacji z partią, która w zeszłym tygodniu nie tylko poparła plany rządu, by zwiększyć ozusowanie umów zleceń, ale wręcz postulowała, by te zmiany weszły w życie prędzej niż proponuje rząd, jest niedopuszczalne – mówił WCz. Przemysław Wipler, poseł KNP i kandydat tej partii na prezydenta Warszawy. – Platforma Obywatelska i Prawo i Sprawiedliwość naprawdę wiele razy głosowały podobnie. Począwszy od powołania Polskiej Agencji Kosmicznej, która będzie tylko marnować pieniądze polskich podatników, poprzez wprowadzenie ustawy, która nie ma szans działać i jest niekonstytucyjna, zabraniającej określonego jedzenia w szkołach, aż do nakładania nowych podatków na obywateli, właśnie w postaci ozusowania umów zleceń – dodał. – Ci ludzie chcą wolnościowej alternatywy i znaleźli ją w Kongresie Nowej Prawicy. Te tysiące osób, które są naszymi kandydatami w nadchodzących wyborach pokazują, że otwarcie podchodzimy do wszystkich osób, które cenią nasze wartości, czyli wolność, własność i sprawiedliwość – podkreślił.

Źródło: Biuro Prasowe Nowej Prawicy

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o