fbpx

O. Knabit: Ideologia gender to kontynuacja komunizmu

OPINIA: Ideologia gender jest ideologią, z punktu widzenia wiary, zupełnie niesłuszną – uważa benedyktyn o. Leon Knabit – podaje dorzeczy.pl.

 

– Człowiek po grzechu pierworodnym chciał być jak Bóg, a więc on ma decydować o tym, co jest dobre, a co złe i zaciera różnice między płciami, stając się ważniejszym od Pana Boga, mówi, że płeć to nie jest sprawa normalnego powstawania człowieka z relacji seksualnej między mężem a żoną, ale wytwór kulturalny – powiedział o. Knabit.

Jego zdaniem gender to kontynuacja komunizmu.

– Uświadomiona mniejszość narzuca swą wolę nieuświadomionej większości. Komunistów wtedy było mniej, ale oni byli uświadomieni, mądrzy, dawali szczęście, radość, raj na ziemi i tym głuptakom nieświadomym narzucali, a jak się nie podobało, to się mordowało miliony ludzi w imię ideologii – podkreśla.

 

Źródło: dorzeczy.pl

7 thoughts on “O. Knabit: Ideologia gender to kontynuacja komunizmu

  1. A co tu tak mało o Żydach i ustawie 447? Przed wyborami był to taki ważny i palący temat, a teraz nie jest?

  2. Komunizm to ideologia, “której celem jest utworzenie społeczeństwa pozbawionego ucisku i wyzysku klasowego, opartego na braku własności prywatnej, kolektywnej własności środków produkcji i wspólnotowym podziale dóbr” (podparłem się wikipedią). Twórcy komunizmu w ogóle się nie zajmowali sprawami płci. W krajach komunistycznych kobiety odgrywały znacznie mniejszą rolę niż w krajach kapitalistycznych – jeśli jakaś kobieta znalazła się w Biurze Politycznym, to jako dekoracja – zwykle to była jakaś “szwaczka” czy coś takiego.
    Ta ideologia gender to mi się akurat też nie podoba, ale z komunizmem nie ma ona nic wspólnego – ten wasz ojciec gada głupoty. Niech lepiej kościół przestanie popierać rzeczywistych komunistów- tych którzy w Polsce zaczęli iść w kierunku “kolektywnej własności środków produkcji” i zaczęli nacjonalizować banki, fabryki tramwajów a nawet wyciągi narciarskie.

    1. Przecież zieloni nie są czerwoni, ale to lewackie ścierwo w zastępstwie komunistów. Tak samo jest z pedałami, nie są czerwoni tylko tęczowi ale to lewackie ścierwo.

    2. Gdyby nie to, że wiem, że jesteś płatnym trollem, powiedziałbym, że masz bardzo ciasny umysł.

    3. Ideologia gender bardziej wywodzi się z postmodernizmu niż z komunizmu. Nie jest to żaden “marksizm kulturowy”, bo według Marksa kultura marksistowska może w pełni pojawić się tylko w społeczeństwie komunistycznym – nadbudowa jest wtórna wobecwobec bazy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.