fbpx
Oficjalny portal rozpoznawalnego na całym świecie polityka – Janusza Korwin-Mikkego.
Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego.

INFO: Najnowsze badanie KE dotyczące warunków prowadzenia biznesu w poszczególnych krajach członkowskich wskazuje, że w Polsce pod tym kątem jest coraz gorzej – donosi biztok.pl.

Badanie KE obejmuje 66 kryteriów, wg których ocenia się warunki prowadzenia biznesu. W przypadku aż 42 mierników Polska wypadła gorzej niż średnia unijna, a lepiej tylko w 22. W średniej mieścimy się w przypadku dwóch kryteriów. Portal podkreśla, że to dużo gorszy wynik niż uzyskany w poprzedniej edycji badania rok temu, gdy na 70 kryteriów w 36 Polska była lepsza niż średnia unijna, a gorsza w 34.

Wg KE, polski rząd od 2008 r. nie zrobił prawie nic, by poprawić warunki prowadzenia biznesu. Największy problem KE upatruje w uciążliwej biurokracji. Następny duży problem to skomplikowany system podatkowy. Inne poważne przeszkody dla polskich przedsiębiorców to m.in. skomplikowane procedury przenoszenia własności, brak wsparcia innowacyjności i szlaban na zamówienia publiczne dla małych i średnich firm.

Są też jednak pozytywy. Zdaniem KE, polski system udzielania licencji i pozwoleń jest mniej uciążliwy niż w większości krajów członkowskich.

Źródło: biztok.pl

Opracował: GK

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x