fbpx

Na Zachodzie wracają do węgla!

INFO: Podczas gdy ekologiczne lobby postuluje rozwój zielonych technologii w sektorze energetycznym, kraje Zachodu stawiają na węgiel.

 

W Zagłębiu Ruhry w Niemczech powstaje elektrownia, która w całości ma być opalana węglem. Elektrownia Datteln IV ma mieć moc ok. 1100 MW, a rozpoczęcie jej prac zapowiada się na 2020 r.

Z kolei w Wielkiej Brytanii, gdzie za rządów śp. Małgorzaty Thatcher rozpoczął się proces wygaszania kopalń węglowych, zostanie otwarta nowa kopalnia głębinowa, dzięki której pracę znajdzie 500 osób. Kopalnia West Cumbria Mining powstaje w pobliżu zamkniętej w 1986 r. kopalni Haig Colliery w Whitehaven.

 

Zobacz także: Japonia stawia na węgiel!, Chiny mają gdzieś globciep i stawiają na węgiel! oraz Birma 17 razy zwiększy produkcję energii z węgla!

 

Źródło: BBC.com, TVP.info

24 thoughts on “Na Zachodzie wracają do węgla!

  1. Jak jeszcze nie skończyli to powstaje. Prędzej czy później będą. Niemiaszki nie wydają tak pieniędzy jak nasi watażkowie. Przykładem jest siła Niemiec.

   1. Niemcy są silne wielkością obrabowanych państw europejskich w czasie II wojny światowej.

    1. słowo powstaje jest postacią niedokonaną czasownika zatem oznacza czynność która trwa a zatem nic nie mówi o początku gdyby napisano rozpoczęto można by powiedzieć że to początkowy etap budowy
     pan profesor się tak rozzuchwalił że zmienia znaczenie słów

     1. Synonimy do słowa “powstaje”: rodzi, tworzy się, ma początek, rozpoczyna się, zaczyna się, zapoczątkowuje się.
      (https://synonim.net/synonim/powstaje)

      PS. Śmiesznie jest czytać językowe pouczenia od osoby, która w ogóle nie zważa na interpunkcję.

     2. niezaprzeczalnie budowa trwa mogła się rozpocząć wczoraj 12 lat temu jak i 30 lat temu i dopóki nie zostanie ukończona nie będzie błędem mówić że powstaje natomiast niedorzecznością jest mówić że rozpoczęto budowę jeżeli stało się to 12 lat temu
      ps
      śmieszne jest poważnie traktować wypowiedź bazującą na słowie wyrwanym z kontekstu

     3. Jest to wprowadzanie w błąd, ponieważ wskazuje się na inny przedział czasu w historii tworzenia obiektu, niż rzeczywiście ma miejsce. Język polski dysponuje na tyle bogatym słownictwem, że bez trudu można znaleźć zwroty poprawnie opisujące faktyczny stan prac, np.: “kończy się budowa”.
      Użycie słowa “powstaje” na określenie finalnego etapu budowy jest tak samo precyzyjne i nie mylące czytelnika, jak mówienie: “wstaje nowy dzień” tuż przed zachodem słońca.

     4. jak coś nie pasuje do twoich wizji będziesz dzielił włos na czworo ale jak ekoświry wraz z użytecznymi idiotami ordynarnie zafałszowują fakty siedzisz cicho
      bezwzględnym faktem jest że elektrownia jest budowana i będzie pracować

 1. Polska kraj bogaty węgiel, całkowicie samowystarczalny energetycznie próbuje byś kretynem europy. I dobrze to jej wychodzi. niestety

  1. Każdy kraj jest samowystarczalny energetycznie, przecież wszędzie wieje wiatr i świeci słońce, w dodatku za darmo.

   1. Zacznij najpierw od swojego domu. Najpierw odetnij się od sieci i zacznij korzystać tylko z energii z wiatru i słońca i tego co sam wyprodukujesz siłą mięśni. Jak ci braknie prądu, to przynajmniej przestaniesz wypisywać głupoty w internecie.

    1. Najlepiej gdyby popełnił samobójstwo bo przecież zużywa tlen i produkuje CO2 i metan, O ileż lepsze byłoby powietrze.

    2. Tak przy okazji powiem, że od jakiegoś czasu w sezonie letnim korzystam częściowo z wody z wężownicy nagrzewanej bezpośrednio słońcem (kolektora słonecznego). Wydajny mechanizm, temperatura sięga 80 C.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.