fbpx

Mosbacher znów grozi Polsce

INFO: Ambasador USA w Polsce, p. Żorżeta Mosbacher, ostrzegła Polskę przed zakupem urządzeń technologii 5G od Chin – informuje nczas.com.

 

P. Mosbacher tłumaczy, że “Stany Zjednoczone muszą mieć pewność, że wszystkie operacje, które robimy z naszymi sojusznikami, nie są narażone na ryzyko przechwycenia”.  Jej zdaniem chińskie urządzenia umożliwiające wprowadzenie nowej technologii internetowej w naszym kraju nie dają takiej pewności. Ambasador pogroziła, że będzie to miało wpływ na amerykańską decyzję o budowie “Fortu Trump”.

Warto dodać, że technologia 5G chińskiej firmy Huawei jest najtańsza na rynku.

 

Źródło: nczas.com

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Tematy komentarzy
1 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
4 Autorzy komentarzy
MorekPawełjarkodead_kaczynskis Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Morek
Gość
Morek

Jeśli mamy rezygnować z Huawei to nie dlatego, że tak chcą Amerykanie, tylko dlatego, że sami uważamy to za najlepsze wyjście. USA ma w tym biznes, wiadomo, że nie chcą, żeby chińska firma zarobiła, a dodatkowo nie chcą, żeby kraje w Europie miały możliwość wykorzystywania ogromnego potencjału 5G wcześniej niż oni.

Paweł
Gość
Paweł

A co to za problem. Zabronić wszystkim wojskowym używania chińskich urządzeń 5G, albo stosować szyfrowanie dodatkowe. A zwykłym ludzie to i tak wszystko jedno – już i tak są inwigilowani przez google i inne facebooki. Tylko moim zdaniem to nie jest problem wojskowych. Związane jest z lobbingiem rozwiązania amerykańskiego.

dead_kaczynskis
Gość
dead_kaczynskis

tu akurat ma rację; albo jesteśmy w NATO i musimy uważać na Chińczyków, albo wypad .

jarko
Użytkownik
jarko

Czy Kolega odnosi to też do działań prywatnych? W ten deseń niedługo nawet kichnąć w domu nie będzie można, jeśli chusteczka do nosa nie będzie made in USA.