fbpx

Mocny głos Sośnierza w czasie debaty o Tokarczuk

INFO: Podczas debaty o p. Oldze Tokarczuk, celnymi argumentami popisali się posłowie Konfederacji.

 

“Powiem, co znaczna część osób na tej sali pewnie myśli w skrytości serca, ale w imię konformizmu boi się lub wstydzi powiedzieć. Uważam, że recenzowanie różnych wydarzeń przez ciała legislacyjne jest zbędne. Nie ma powodu, żeby polski parlament opiniował to, czy komitet noblowski dobrze przyznaje nagrody czy niedobrze. To jest zbędne gadulstwo, jakaś felietonistyka” – powiedział WCz. Dobromir Sośnierz.

Poseł wytknął PiS-owi, że nie ma odwagi, żeby odpowiedzieć na rezolucję PE w sprawie “stref LGBT”, a zajmuje się Noblem.

P. Sośnierz podkreślił również, że gdyby parlament chciał wyrazić uznanie dla filmów WCz. Grzegorza Brauna albo dla felietonistyki WCz. Janusza Korwin-Mikkego, to też byłby przeciwko.

– Sejm nie jest od tego, żeby uchwalać, czy Mickiewicz był wielkim poetą, a Lech Janerka był wielkim muzykiem, rekomendacja tej izby mogłaby mi to obrzydzić – powiedział.

Dodał, że “to nie jest żaden patriotyzm, tylko leczenie kompleksów”.

Z kolei WCz. Krzysztof Bosak zauważył coś dziwnego.

– Sytuacja dziś w Sejmie: moment odczytania uchwały wysławiającej panią Tokarczuk. PO i Lewica wstali (widać na zdjęciu), PSL, my i PiS siedzimy. Następnie przychodzi do głosowania. Wszyscy poza Konfederacją głosują za. Czy ktoś w postępowaniu PSL i PiS widzi logikę? Jak się chce kogoś szczególnie uhonorować to w trakcie odczytania uchwały Sejmu się wstaje, a jak się nie chce to się nie głosuje „za”. Jak dla mnie ta ich postawa to jest oportunizm i poprawność polityczna w najgorszym wydaniu – podkreślił na Facebooku p. Bosak.

 

Zobacz także: Braun: Sejm nie powinien być krytykiem literatury

 

Źródło: youtube.com

4 thoughts on “Mocny głos Sośnierza w czasie debaty o Tokarczuk

  1. Chora z nienawiści do polskich sąsiadów szechteremicka prukwa, ale fakt, że sejm nie powinien się w ogóle tym GWnem zajmować.

  2. Wyjątkowo się zgadzam z posłem Sośnierzem – Sejm jest od stanowienia prawa a więc od tworzenia ustaw a nie od uchwalania czy jakaś książka czy wierszyk jest ładny czy brzydki. Tele, że posłowie, którzy tak uważają powinni po prostu na taką debatę i głosowanie nie przyjść i wyjaśnić w mediach, dlaczego tak zrobili, a nie jeszcze brać udział w takiej debacie, mówić że jest ona niepotrzebna i w ten sposób niepotrzebnie ją przedłużać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.