fbpx

Mocne wystąpienie Berkowicza w Sejmie

OPINIA: Pod osłoną nocy głosowana jest ustawa będąca kolejnym pretekstem do grabienia Polaków z ich ciężko zarobionych pieniędzy – mówił z mównicy sejmowej WCz. Konrad Berkowicz w trakcie debaty nad ustawą zwiększającą akcyzę na alkohol.

 

Zdaniem p. Berkowicza, podwyższenie akcyzy nie jest spowodowane troską o zdrowie Polaków, jak tłumaczył to premier.

– To są kolejne preteksty, żeby znów grabić Polaków z ich ciężko zarobionych pieniędzy. Ta skłonność do podwyższania podatków nie jest zresztą dla PiS-u oryginalna, tak samo robili członkowie Platformy Obywatelskiej: podwyższony VAT, podwyższona akcyza, zlikwidowane szereg ulg podatkowych – podkreślił p. Berkowicz, jeden z liderów Konfederacji.

 

Zobacz także: Piwo będzie dużo droższe!

 

Źródło: nczas.com

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

14
Dodaj komentarz

avatar
3 Tematy komentarzy
11 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
12 Autorzy komentarzy
Narodowy Test Inteligencji 2004NonickPaweł K.PiS to nie jest centrum, tylko lewicasariusz Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Narodowy Test Inteligencji 2004
Gość
Narodowy Test Inteligencji 2004

Uśredniony IQ elektoratów:

UPR – 100,2
PO – 97,5
PiS – 95,2
apolityczni – 93,0
SLD – 92,4
LPR – 91,6
PSL – 90,0
Samoobrona – 88,3

Paweł K.
Gość
Paweł K.

ok, a reakcja sejmu, efekty, rezultat?!?! to się liczy w tym kretyńskim sejmie/senacie (ustroju/systemie socjalistycznym/gabinetowym) niestety… “musztarda po obiedzie” –
Zlikwidować sejm i senat to będzie początek porządku w Polsce! potem dalej do likwidacji: wybory, głosowania debaty… dziś chyba już tylko ustrój prezydencki/monarchiczny jest sensowny!

sariusz
Użytkownik
sariusz

Każdy pretekst dobry, żeby dokopać Platformie. Nawet taki, że to PiS podwyższa podatki do poziomu wyższego niż kiedyś podwyższyła Platforma. Słowem – merytoryczna opozycja.

leon
Gość
leon

Merytoryczna bo PO startowało z hasłami obniżania podatków a je podwyższało. Ba, nawet startowali swego czasu z hasłami UPR i nazwali się partią konserwatywno-liberalną. Podatków nie obniżyli a partią konserwatywną-liberalną nigdy nie byli. Żeby dokopać PO nie trzeba nic szukać na siłę. Nie trzeba w ogóle szukać. To po prostu zwykli oszuści.
PS. Dziwne by było żeby PiS podwyższało podatki do poziomu niższego. Sinceritas udzielał ci lekcji matematyki?

Bob
Gość
Bob

PTU by wrócił automatycznie do 22%, gdyby jesienią 2016 nie zebrał się parlament w celu ponownej podwyżki do 23%.

krakus
Użytkownik
krakus

Wtedy to opozycja totalna zbojkotowała głosowanie i prawie udało się storpedować podwyżkę podatków, bo nie było na sali wystarczająco dużo PiSiorów. I co się stało? Kukizowcy zapewnili kworum.

Paweł
Użytkownik
Paweł

Jak można podwyższyć podatek do poziomu niższego? Przypomnieć ci, trollu co T(f)usk mówił o podnoszeniu podatków i wyrzucaniu z rządu ministrów? Wypominanie partii, która startowała z hasłem 3×15, a skończyła na stawce VAT 23%, ze podnosiła podatki JEST MERYTORYCZNE!!

sariusz
Użytkownik
sariusz

A zauważyliście może, że PO już od czterech jakoś nie “podwyższa podatków”?

jarko
Użytkownik
jarko

Obniżać, też nie obniża.

mir
Użytkownik
mir

Faktycznie PO nie podwyższa. To jest dopiero argument 🙂

sariusz
Użytkownik
sariusz

Bo jakoś to już jest, że podwyższają te partię, które są u władzy a które są w opozycji to mówią, że będą obniżać – jak teraz Końfederacja.

Robo
Gość
Robo

Toż to dno polemiczne. “sariuszku” stać cię na więcej.

PiS to nie jest centrum, tylko lewica
Gość
PiS to nie jest centrum, tylko lewica

Ja jako wyborca Korwina wolę platformę, niż PiS, ale nigdy na nich nie zagłosuję, więc Twoje bredzenie można o kant d**y roztrzaskać.

Nonick
Gość
Nonick

Zastanawiam się czy więcej elektoratu poprze Konfederację gdy będzie mocniej “kopała” leżącego czyli PO czy może jak zacznie dotkliwiej dogryzać pisowi. Tak czy inaczej rządy PO to historia i wywlekanie jej błędów mało kogo wzruszy, natomiast odpuszczanie pisowi nikogo nie zachęci (a wręcz przeciwnie), więc sama wypowiedź ok, wstawka o PO niepotrzebna, choć rozumiem chęć kreowania Konederacji na jedynego sprawiedliwego.