fbpx

Młodzi Polacy nie zgadzają się na rosnące zadłużenie państwa

INFO: Działacze Wolności wspierają inicjatywę Sejmu Dzieci i Młodzieży. Podczas konferencji w Sejmie odnieśli się do rozpoczętej rekrutacji do tegorocznej edycji projektu.

– Sejm Dzieci i Młodzieży organizowany 1 czerwca jest popularnym wydarzeniem wśród środowisk wolnościowych. Co roku mamy do czynienia z wieloma fantastycznymi wystąpieniami młodych ludzi, którzy świetnie rozumieją problemy naszej rzeczywistości w sposób bardzo wolnościowy i przyszłościowy. Zachęcamy z tego miejsca młodych ludzi do jak najaktywniejszego udziału. Od wczoraj znana jest tematyka, dotyczy ona początków Sejmu II Rzeczypospolitej. Myślę, że to świetna okazja, żeby mieć kolejne znakomite wystąpienia dla tych młodych ludzi, którzy rzeczywiście myślą przyszłościowo, realnie, myślą o państwie dla młodych ludzi. Zachęcamy do wzięcia udziału, a po pierwszym etapie rekrutacji chętnie spotkamy się z państwem – powiedział WCz. Jacek Wilk, poseł niezrzeszony z ramienia partii Wolność.

– Projekt jakim jest Sejm Dzieci i młodzieży jest dla nas szczególnie ważny, ponieważ pozwala wypowiedzieć się młodym ludziom w miejscu, w którym na co dzień podejmowane są decyzje, które dotyczą także ich. Jak pokazała zeszłoroczna edycja, młodzi ludzie mają swoje zdanie, nie boją się wyrażać swoich poglądów i nie zgadzają się z polityką prowadzoną przez ludzi siedzących w ławach poselskich. Nie zgadzają się z zadłużaniem naszego państwa, nie zgadzają się, że w przyszłości będzie ich czekać odprowadzanie większości swojej pensji na ZUS. Nie zgadzają się, że będą musieli odprowadzać zbyt wysokie podatki. Naszym celem jest konsolidacja środowisk wolnościowych i podkreślenie faktu, że wśród młodych ludzi dominują właśnie takie poglądy. Mamy nadzieję, że właśnie ci ludzie w przyszłości stworzą elity tego kraju – powiedziała p. Julia Polakowska, nowa prezes Młodych dla Wolności.

– Wielokrotnie powtarzałem, że Sejm Dzieci i Młodzieży to święto młodych ludzi. Jest to dla nich na razie jedyna okazja, by zabrać głos w miejscu, gdzie dzień w dzień od wielu dziesięcioleci jest tworzone prawo. Mimo działania w kilku województwach w zeszłym roku osiągnęliśmy wielki efekt. W tym roku jesteśmy jeszcze lepiej przygotowani. Ten temat został pociągnięty w wielu mediach tak w Polsce, jak i Europie i dalej powraca. Nie mogę się doczekać rekrutacji i przypływu młodych wolnościowych posłów, którzy tak samo jak w zeszłym roku będą przekazywali wolnościowe treści. Tutaj każdy może się odnaleźć i każdy może znaleźć swój indywidualny styl – stwierdził p. Tomasz Bethke, działacz partii Wolność.

Poseł Wilk przypomniał, że „Partia Wolność ma rekordowe poparcie właśnie wśród młodych ludzi. Ponieważ to my jako jedyni zwracamy uwagę na to, że aktualne rządy to rabunkowa polityka finansowa na koszt przyszłych pokoleń. To my tłumaczymy, jakie są realne przyczyny wyjazdów młodych ludzi za granicę i jak zatrzymać ich dla nas. To ta formacja od początku myśli o ludziach młodych”.

Źródło: Wolność

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o