Miliardy złotych strat przez pomysł PiS

INFO: PiS spowodowało, że ok. 350 tys. najlepiej opłacanych pracowników w kraju będzie miało niższe pensje, a biznes straci miliardy złotych – informuje portal businessinsider.com.pl.

 

Chodzi o zniesienie limitu 30-krotności ZUS. Zniesienie tego limitu ma dosypać do budżetu w przyszłym roku ponad 5 mld zł. Zmiana uderzy jednak mocno w zarobki 350 tys. pracowników. Wg wyliczeń przedsiębiorców, strata dla jednej osoby wyniosłaby od 2 tys. zł rocznie do nawet 20 tys. zł (przy zarobkach powyżej 360 tys. zł brutto rocznie). Zmiany, jakie forsuje PiS, odbiją się jednak nie tylko na kieszeni pracowników, ale także i pracodawców. Dla nich koszty pracy wzrosną jeszcze bardziej. Mówi się o ok. 11 mld zł zwiększonych kosztów prowadzenia działalności gospodarczej przez najbliższe 10 lat.

 

Zobacz także: Rząd likwiduje jeden podatek i wprowadza drugi

 

Źródło: businessinsider.com.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

21
Dodaj komentarz

avatar
4 Tematy komentarzy
17 Odpowiedzi w wątku
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
10 Autorzy komentarzy
Majkel BibiBoniRoboDyrektor Psychiatrykasariuszbennyh Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Majkel BibiBoni
Gość
Majkel BibiBoni

Sariusz dlaczego się nie przedstawisz skoro 24h okupujesz forum swojego “fana”?
Korwin mówił, że dostałeś lekkiego plaskacza w kaprawy ryj, a zachowujesz się jakbyś wyłapał od Tysona.

Robo
Gość
Robo

I forsa na 13 tą emeryturę się znajdzie.

bennyh
Użytkownik
bennyh

A niby kto poniósł straty? Zrobiono powrót do stanu sprzed roku 2002 lub 2003. Istotą sprawy jest istnienie zusu, a nie martwienie się o jakąś menażerię wyznaczającą sobie pobory w wysokości 100 tysi miesięcznie.

sariusz
Użytkownik
sariusz

Chcecie PiS, to macie. Tylko proszę mi nie odpowiadać, że “korwinowcy nie chcą PiS”. Jakbyście nie chcieli, tobyście głosowali na partie, które chcą odsunąć PiS od władzy (KO lub Lewica) a nie na partie, której przywódca sam proponuje sojusz PiS-owi, gdyby im zabrakło głosów.

libertarianin.tom
Gość
libertarianin.tom

W 1933 najwiekszym wrogiem NSDAP byla Niemiecka partia komunistyczna. Glosowalbys na nich w celu nie dopuszczenia do wladzy NSDAP? Czy raczej na zmarginalizowanych liberalow?

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

A Ty zakładasz, że było coś złego w NSDAP? Przecież to byli nacjonaliści tacy sami, jak Wasi przyjaciele od Winnickiego.

Leszy
Gość
Leszy

Pomyliły ci się nicki, trollu.

leon
Gość
leon

Ja zakładam, że jest coś złego w KO i lewica. Cholera, wiem to z autopsji. A ty najwidoczniej masz efekt wyparcia. Polecam ładnie się ubrać i odwiedzić doktora.

Dyrektor Psychiatryka
Gość
Dyrektor Psychiatryka

Ktoś wzywał doktora?

sariusz
Użytkownik
sariusz

Nie masz racji. W 1933 roku KPD dostała w wyborach tylko 12% głosów, więc wcale nie była “największym wrogiem” NSDAP. Więcej głosów dostało SPD (18%) a ja bym wtedy pewnie głosował na Partie Centrum 11%. Natomiast najwięcej zwolenników Konfederacji głosowałoby wtedy niewątpliwie na partie, która zapowiadała walkę z Żydami i homoseksualistami.

Dyrektor Psychiatryka
Gość
Dyrektor Psychiatryka

To Ty nie masz racji. Ale to nic nowego

Dyrektor Psychiatryka
Gość
Dyrektor Psychiatryka

Buahaha 🤣 propozycja nie do odrzucenia. Lewica K.O. Trzeba być skrajnym kretynem żeby leczyć dżumę cholerą.

Nonick
Gość
Nonick

To nie dżuma tylko prawie nieuleczalny nowotwór mózgu. Jeśli istnieje cień szansy by go w jakikolwiek sposób wyleczyć to trzeba próbować, choć terapia może potrwać – zwalczenie “komuny” zajęło 45 lat a skutki uboczne wciąż dają o sobie znać.

sariusz
Użytkownik
sariusz

“zwalczenie “komuny” zajęło 45 lat” Coś ci się pomyliło. Przecież wg korwinizmu komunizmu wcale nie obalono i trwa on do dziś – bo w Magdalence “ustalono, że się ma nic nie zmienić”.

Dyrektor Psychiatryka
Gość
Dyrektor Psychiatryka

Oczywiście że komunizmu nie obalono, on ewoluował jak wirus gdy jest zagrożony. Ale odpowiem słowami muzyka:
“Obserwują nasze życie urzędnicy za biurkami
Zobacz, przyjrzyj się uważnie, urzędnicy tacy sami
Na folwarku jest tak często, że ktoś kogoś kontroluje
Ja to czuję!”

Dyrektor Psychiatryka
Gość
Dyrektor Psychiatryka

Udało się wyleczyć jedną śmiertelną chorobę, taki syfilis K.O. Żeby wyleczyć się z drugiej sposobem nie jest zarażenie się syfem od nosicieli jak np taki sariusz albo inny sedesceratis.

leon
Gość
leon

Właśnie potwierdziłeś, że jesteś kretynem. Twoi wspaniali wybrańcy rządzili przez 8 lat tak wspaniale, że ludzie z rozpaczy zagłosowali na PiS. Tak, z rozpaczy, bo myśleli, że PiS coś zmieni. Problem w tym, że ani jedni ani drudzy nie zmierzają zreformować kraju. Dlatego głosujemy na Konfederację. Mniejsze zło to nadal zło.

Nonick
Gość
Nonick

Coraz bliższy jestem zastosowania tych zaleceń, choć mam odruch wymiotny i cały mój organizm dostaje wysypki . To jednak tylko p. Czarzasty chce tych fajfusów postawić przed Trybunałem Stanu. Paradoks, że NIE deklaruje tego JKM choć programowo deklaruje nadrzędną funkcję Prawa i jego poszanowanie, co prowadzi do wniosku, że JKM nie chce sobie zrazić pisiorstwa, co z kolei rodzi podejrzenie że, jak to złośliwie choć dowcipnie określił sinceritas, JKM/Konfederacja bierze pod uwagę (a może planuje) “zostać języczkiem u kaczego kupra”. Sorry. Beze mnie.

sariusz
Użytkownik
sariusz

To nie wymyślił sinceritas, tylko Korwin: “Sądzę, że nie będą mieli większości w jesiennych wyborach do Sejmu i poszukają koalicjanta. My jesteśmy gotowi. Nie odmówię Kaczyńskiemu” https://korwin-mikke.pl/wazne/korwin-mikke-nie-odmowie-kaczynskiemu/

Dyrektor Psychiatryka
Gość
Dyrektor Psychiatryka

Jaki Czarzasty?! przecież to ta sama choroba co K.O. po nich też PiS doszedł do władzy… Ile Ty miałeś lat w 2005? Byłeś w przedszkolu że tego nie pamiętasz?

Dyrektor Psychiatryka
Gość
Dyrektor Psychiatryka

Wychodzi na to że PiS to takie powikłania, które mogą być śmiertelne. Jak np po nie leczonej anginie. Sposobem nie jest zachorowanie na anginę czy inna chorobę